Filmy 1990

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To

6,9
W Derry, małym miasteczku w stanie Maine, zalęgło się zło. Bezimienne i bez bliżej nieokreślonej postaci. Poluje na dzieci, bo tylko dzieci potrafią "To" dostrzec. Grupka przyjaciół pokonuje "To", jednak 27 lat później zło powraca do Derry. Powracają także przyjaciele, którzy są już dorośli. Czy są w stanie ponownie stawić "Temu" czoła?
Żyjący na Marsie agent, odkrywa niecne zamiary swoich pracodawców. Ci, aby uniknąć zdemaskowania, całkowicie zmieniają jego pamięć.


Wiedźmy

6,5
Po śmierci rodziców dziewięcioletni Luke trafia pod opiekę babci Helgi. Postanawiają przenieść się do Anglii, i zatrzymują się w nadmorskim hoteliku. W tym samym czasie w hoteliku odbywa się zjazd Stowarzyszenia Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Dzieci. Luke i jego babcia odkrywają, że tak naprawdę jest to zlot czarownic, które planują zamienić wszystkie dzieci w myszy. Luke wraz z babcią muszą pokrzyżować plany czarownic, którymi kieruje Eva Ernst(Anjelica Huston).
Henry Hill jest świeżo upieczonym gangsterem. Jego partnerzy za wszelką cenę chcą zajść jak najwyżej w hierarchii i zabiją każdego, kto stanie im na drodze.
Dunbar, porucznik wojsk Unii, zostaje wysłany daleko na Zachód, by strzec fortu. Tam spotyka Siuksów. Początkowe obawy i wzajemna rezerwa powoli ustępują przyjaźni i sympatii. W końcu Indianie zaczynają traktować Dunbara jako pełnoprawnego członka szczepu. Innego zdania są jednak pojawiający się w okolicy amerykańscy żołnierze, którzy uważają go za zdrajcę i renegata.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Polska rok 1979. Józef Burski (Donald Sutherland), dygnitarz i lojalny członek najwyższych władz partii, korzysta z wszystkich dobrodziejstw władzy. Pewnego dnia spotyka go szokująca niespodzianka. Bez powodu traci przywileje, posadę i przyjaźń wpływowych znajomych. To dopiero początek koszmaru - Burski został wplątany w rozgrywkę, której stawką może być nie tylko jego życie, ale i los najbliższych...
Rok 1969. Doktor Malcolm Sayer (Robin Williams) otrzymuje pracę w nowojorskim szpitalu. Wśród jego pacjentów są także zapomniane ofiary epidemii z 1916 roku - ludzie, których wirus zmienił w żywe posągi. Jednym z nich jest Leonard Lowe (Robert De Niro). Doktor Sayer orientuje się, że istnieje nowy, eksperymentalny środek umożliwiający "przebudzenie" Leonarda i innych chorych. Przebudzenie, które przywróci ofiarom epidemii życie z wszystkimi jego blaskami i cieniami, a lekarzowi da szansę przypomnienia sobie, czym są ludzkie uczucia sympatii i przyjaźni.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…