Filmy 1993

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Człowiek demolka 6.9

W 1996 roku w Los Angeles dochodzi do starcia psychopaty Simona Phoenixa (Wesley Snipes) i policjanta Johna Spartana (Sylvester Stallone). W wyniku działań policjanta giną zakładnicy przetrzymywani przez przestępcę. Spartan trafia przed sąd, który skazuje go, podobnie jak jego wroga, na wieloletnią hibernację...

Ścigany 7.7

Przyzwoity, zwykły obywatel, lekarz Richard Kimble, zostaje niesłusznie oskarżony o zabicie żony. Ucieka i w zapierających dech w piersiach scenach jest ścigany przez oddział policjantów pod dowództwem Marshalla Geralda, aż w końcu sam dopada prawdziwego mordercę żony.

Strażnik Teksasu 6.1

Tytułowy bohater - Cordell Walker (Chuck Norris) jest kreowany na idealnego stróża prawa. Jest m.in. inteligentny, wysportowany, honorowy; posiada dużą intuicję, którą się kieruje i zawsze dobrze na tym wychodzi; jest także bezwzględny dla łamiących prawo, skutecznie walczy ze wszystkimi formami przestępczości. W pracy pomaga mu znajomość sztuk walki wręcz. Przy jego boku stoją wierni przyjaciele: partner James Trivette, były policjant C.D. Parker oraz pani prokurator Alex Cahill, ukochana Walkera.


Upadek 7.7

Na jednej z obwodnic Los Angeles utworzył się korek. Utknął w nim także William Foster (Michael Douglas). Przykre wydarzenia ostatnich dni oraz potworny upał irytują go do granic możliwości. Rozwścieczony zostawia samochód i wyrusza przed siebie. Sfrustrowanego mężczyznę próbuje powstrzymać detektyw Prendergast (Robert Duvall).

Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Niemoralna propozycja 6.3

W kasynie w Las Vegas amerykański milioner John Gage (Robert Redford) poznaje Dianę (Demi Moore) i jej męża Davida (Woody Harrelson), młodego architekta. Gage oferuje Davidowi milion dolarów za noc z Dianą. Zrozpaczeni oboje zgadzają się na tę transakcję, gdyż David jest bez pracy i małżeństwo znajduje się w finansowych tarapatach. Następnego ranka stosunki między Davidem i Dianą nie są już takie jak przedtem. Ta noc stanęła między nimi, choć oboje o tym nie mówią. Rozdzielają się. Dianę ciągnie ku Gage'owi, podczas gdy jej mąż zdaje się zatracać w swej samoofierze. W końcu małżeństwo schodzi się na nowo. Gage, który kocha Dianę, wycofuje się dla dobra małżonków.

Nieuchwytny cel 6.5

Chance Boudreaux pomaga prokurator Natashy Binder odszukać jej ojca. Okazuje się, że stał on się ofiarą gangu. Na jego czele stoi Emil Fouchon. Wraz z przyjaciółmi wymyślił on morderczą grę. Bezdomnym oferuje pieniądze, w zamian za posłużenie jako zwierzyna łowna, na którą potem będą polować ludzie. Przestępca dba o to, by ofiary długo mogły się bronić. Z tego względu wybiera głównie weteranów wojennych.

Godzina świni 7.0

Średniowieczna Francja. Koniec XV wieku. Młody prawnik, Richard Courtois (Colin Firth), opuszcza Paryż, zniesmaczony zepsuciem i korupcją wielkiego miasta, w poszukiwaniu prostszego życia w tym kraju. Udaje się do prowincjonalnej wioski, mając nadzieję, że znajdzie tu spokój i nieskomplikowane sprawy. Nic z tych rzeczy. Wkrótce wkracza w miłosne i polityczne intrygi. W tym samym czasie zostaje wyznaczony do obrony świni, której właścicielem jest tajemnicza Cyganka Samira (Amina Annabi). Świnia została aresztowana za zabójstwo młodego chłopca.

Słowa kluczowe