Filmy złamane serce

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje złamane serce. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
W kontynuacji filmu z 2016 roku grupa przyjaciół ponownie zmaga się z problemami osobistymi i zawodowymi, próbując przy tym zachować równowagę swojego życia.
Casablanca to najsłynniejszy melodramat wszech czasów, film - legenda, dzieło doskonałe, które można oglądać setki razy. Akcja filmu dzieje się podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez Niemców i francuskich kolaborantów Casablance. Do Casablanki łatwo się dostać, ale trudno ją opuścić, zwłaszcza jeśli jest się poszukiwanym przez nazistów, tak jak działacz czeskiego ruchu oporu Victor Laszlo (Paul Henreid). Jedyną jego nadzieją okazuje się być właściciel nocnego klubu Rick Blaine (Humphrey Bogart) - cyniczny Amerykanin, który nie jest skory do pomocy, tym bardziej, że żoną Victora, jest jego była ukochana, która złamała mu serce - Ilsa (Ingrid Bergman). Dawne uczucia odżywają. W zamian za ułatwienie mężowi wyjazdu z Casablanki, Ilsa proponuje Rickowi siebie. Główny bohater musi dokonać wyboru. Czy uczucie zwycięży w obliczu wojny? Scenariusz do filmu Casablanca powstał na podstawie cieszącej się niewielką popularnością sztuki Murraya Burnetta i Joan Alison Everybody Comes to Rick's, która nigdy nie doczekała się premiery na Broadwayu. Na realizację obrazu przeznaczono zaledwie 950 tys. dolarów, co zmusiło ekipę do drakońskich oszczędności (samolot widoczny w ostatnich scenach zrobiony był z ... kartonu). Casablanca to jeden z tych filmów, które mimo upływu lat się nie starzeją. Obraz Michaela Curtiza, z Ingrid Bergman i Humphrey Bogardem w rolach głównych zdobył 5 nominacji do Oscara® oraz 3 statuetki, włączając w to "Najlepszy Film" 1943 roku.


Po śmierci ojca Wang nawiązał niezwykłą więź ze swoją matką, silnie opartą na przyjaźni i zaufaniu. Podczas kolejnej podróży do miejsca pracy kobiety przypadkiem gubią się na jednej ze ścieżek. Szukając pomocy Wang trafia na Ina, przyjaciela jego ojca i matki z czasów szkolnych. Kiedy mężczyzna oferuje chłopakowi i przyjaciółce spędzenie kilku dni w jego posiadłości, oboje zgadzają się bez wahania. Jednak tajemnice z przeszłości i wzbudzona w Wangu fascynacja mężczyzną nie pozwolą nikomu spędzić spokojnie tego czasu.
Rain i Sky to dwójka przyjaciół, która wspiera się w chwilach dobrych i złych. Rain, przekonany o swoim życiowym pechu, poznaje przypadkiem Payu - niezwykle przystojnego i uzdolnionego chłopaka, który z pasją angażuje się w uliczne wyścigi motocykli. Mimo iż na początku pomiędzy mężczyznami pojawia się mnóstwo zgrzytów, z czasem zdają sobie sprawę, jak bardzo pociąga ich w sobie wzajemny upór. Sky zmaga się z demonami z przeszłości. Po tym jak boleśnie złamano mu serce, nie angażuje się w nic więcej niż jednonocne przygody bojąc się, że ponownie się zakocha i zostanie porzucony. W taki też sposób poznaje Prapaia. Po wspólnie spędzonej nocy mężczyzna nie jest w stanie o nim zapomnieć i zrobi wszystko, by zwrócić na siebie jego uwagę. I choć bolesne wspomnienia ciągle dają o sobie znać, skorupka, w której ukrył się Sky, powoli zaczyna pękać.
Lecząc złamane serce po rozstaniu z byłym chłopakiem, Kim spędza wieczór w barze. Mężczyzna zamierza przeżyć jednonocną przygodę z kimś zupełnie przypadkowym. Jego wybór pada na Kamola, młodego mafiozę, lubującego się w BDSM. Namiętna noc na zasadach obcego mężczyzny sprawia, że Kim odkrywa swoje nierozbudzone dotąd pragnienia. Jednak ta wiedza tak bardzo go przeraża, że postanawia zapomnieć o jednonocnym romansie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że Kamol na tyle się nim zachwycił, że nie pozwoli mu tak łatwo zniknąć z jego życia.
Świętując urodziny przyjaciela z czasów szkoły średniej, U poznaje China, chłopaka studiującego na tym samym uniwersytecie co on. Mimo silnej chemii każdy z nich ma swoje powody, by nie ulec uczuciom. Staje się to trudniejsze w chwili, gdy mężczyźni zajmują wspólny pokój w akademiku. Zeemai od zawsze uwielbia naukę, przez co przyczepiła się do niego łatka kujona. I chociaż wszystkim wydaje się, że nie interesuje go nic poza książkami, on skrycie kocha się w jednym z najprzystojniejszych chłopców na wydziale i uważnie go obserwuje. Jed przestał wierzyć w miłość już dawno temu. Jednak przypadkowa wizyta w pobliskiej kawiarni już na zawsze zmienia jego podejście.
Poprzez obietnicę złożoną seniorowi rodu Keerati, Kuea i Lian są zaręczeni ze sobą od czasów dzieciństwa. Poza krótkimi piątkowymi randkami mężczyźni praktycznie nie spędzają ze sobą czasu, a co za tym idzie - wiedzą o sobie niewiele. Mimo to Kuea darzy Liana najwyższą czcią i pragnie zrobić wszystko, by ten go pokochał. Jednak jedyne na czym Lian skupia się w ich układzie to obietnica złożona dziadkowi narzeczonego. Nie mogąc tego znieść Kuea zrywa zaręczyny i próbuje uleczyć swoje złamane serce. Jednak właśnie wtedy Lian zdaje sobie sprawę ze swoich uczuć do chłopaka.
Rozpaczając po odrzuceniu młody student inżynierii, Mark, upija się w barze i spędza noc z jednym ze swoich seniorów, Vee. Mimo iż na co dzień studenci nie pałają do siebie sympatią, po tym wydarzeniu trudno im przestać myśleć o sobie nawzajem. Poza tym muszą poradzić sobie z faktami, które po feralnej nocy stały się problemami - Mark ze swoimi zranionymi uczuciami do Bara, a Vee z nowo odkrytą miłością do Marka, będąc jednocześnie w związku ze swoją dziewczyną...
Wielu badaczy twierdzi, że pierwsza miłość ma tylko 12% szans na to, by stać się związkiem na całe życie. Seeiw i Cake są nierozłączni od czasów niemowlęcych. Wspólnie spędzają ze sobą każdą chwilę i wspierają się w trudnych momentach. Cake to dusza towarzystwa, zawsze wesoły i otwarty na nowe znajomości, podczas gdy Seeiw jest bardzo nieśmiały i walczy ze swoją niską samooceną. Im starsi się stają, tym więcej osób wkracza pomiędzy ich idealną przyjacielską relację. Wkrótce Seeiw orientuje się, jakimi uczuciami darzy swojego najlepszego przyjaciela. Cierpiąc w ciszy, każdego dnia pielęgnuje w sobie nadzieję na to, iż pewnego dnia jego 12% okaże się sukcesem...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…