Filmy 2000

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Larry David ma wszystko – pieniądze, poczucie bezpieczeństwa, sławnych przyjaciół, kochającą żonę i wspaniałą rezydencję w Hollywood. Czego można chcieć więcej? No cóż… Jego oryginalna osobowość przysparza mu wiele kłopotów. Nie potrafi odnaleźć się w najprostszych codziennych sytuacjach. Problemem staje się zrobienie zakupów czy zapłacenie rachunków. Jest niezdarny i nietaktowny, i tylko jemu przytrafiają się rzeczy, które nie przytrafiłyby się nikomu innemu. Jego codziennym życiem rządzi prawo Murphy'ego.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Dwudziestosiedmioletni Patrick mieszka w luksusowym apartamencie i ubiera się w najdroższych sklepach. W dzień zarabia fortunę na operacjach giełdowych, w nocy wiedzie drugie życie, o którym wie tylko on sam... i jego ofiary. Patrick jest bowiem seryjnym zabójcą, którego wyczyny niejednemu spędziłyby sen z powiek. Czuje się bezkarny i drwi sobie z wszystkiego i wszystkich. Nikt ani nic nie jest w stanie go powstrzymać. Jak daleko zdoła się posunąć?


Krzyk 3

5,7
Akcja Krzyku 3 rozgrywa się w Hollywood podczas kręcenia filmu "Cios 3, powrót do Woodsboro", który nawiązuje do zagadkowych i wstrząsających wydarzeń w małym miasteczku Woodsboro, pokazanych w Krzyku 2. Wydarzenia te wciąż prześladują Sidney Prescott (Neve Campbell), która trzy lata po opuszczeniu Windsor College zamieszkała w północnej Kalifornii i wiedzie tam ciche, samotne życie. Spokój przerywają jej jednak krwawe wydarzenia na planie filmu "Cios 3". Gale Weathers (Courtney Cox Arquette), znana osobowość telewizyjna i ekspert od problemów Woodsboro, rusza na miejsce zbrodni na zaproszenie policji Los Angeles. Gale, rzecz jasna, pali się, by wziąć historię "Ciosu 3" w swe ręce. Nie jest jednak przygotowana na to, żeby zastać swą była miłość - Deweya Rileya (David Arquette), obecnie doradcę technicznego na planie "Ciosu 3", w związku z aktorką Jennifer Jolie (Parker Posey). Jennifer gra samą Gale we wszystkich trzech częściach "Ciosu" i jest przekonana, że "jej" Gale najlepiej się orientuje w pogarszającej się sytuacji na planie "Ciosu 3". Dewey Riley i Sidney Prescott mają również do czynienia z aktorskimi wersjami samych siebie - na planie "Ciosu 3". Hollywoodzki przystojniaczek Tom Prinze (Matt Keeslar) został obsadzony w roli zastępcy szeryfa Deweya, a Angelina Tyler (Emily Mortier), naiwna dziewczyna wybrana spośród tysięcy kandydatek, gra Sidney. Kierujący ekipą filmową "Ciosu 3", Roman Bridger, (Scott Foley) awansował niedawno z pozycji reżysera teledysków do reżysera filmu fabularnego. Bardzo chce nakręcić "Cios 3", ale dochodzi do przekonania, że ktoś chce mu w tym przeszkodzić. Na planie filmu "Cios 3" pojawia się również Sarah Darling (Jenny McCarthy), zmysłowa gwiazdeczka, która ma już dosyć grania ról głupich laleczek, oraz Tyson Fox (Deon Richmond), usiłujący nadać postaci "maniaka" z wypożyczalni video odrobinę godności. Weteran produkcji filmowej John Milton (Lance Henricksen) jest "umysłem", kryjącym się za trylogią "Ciosu". Śledztwo w sprawie morderstw na planie "Ciosu 3" prowadzi detektyw Mark Kincaid (Patrick Dempsey) z policji LA. Jennifer Jolie wynajmuje jednak doświadczonego ochroniarza gwiazd Steve'a Stone'a (Patrick Warburton). Cotton Weary (Liev Schreiber), były więzień oskarżony o morderstwo, w Hollywood zdobył fortunę i sławę za sprawą swego talk-show o nazwie "100% Cotton". Cotton mieszka ze swoją dziewczyną Christine, (Kelly Rutherford), która należy do licznej rzeszy jego fanów.
Półgodzinna seria biografii celebrytów, która wykorzystuje stare klipy filmowe, zdjęcia i wywiady.
Film opowiada historię chłopca o pseudonimie „Jajo” (Jan Urbański), wychowującego się w patologicznej rodzinie, którego wielkim marzeniem jest praca z mafijnym bossem – Maksem (Maciej Kozłowski). „Jajo” jest drobnym złodziejaszkiem, który wraz ze swoim kolegą „Pyzą” (Zbigniew Dunin-Kozicki) kradnie radia z samochodów. Pewnego dnia „Jajo”, w celu zdobycia względów u Maksa, postanawia ukraść jaguara, na którego mafioso poluje, jednak nie zdaje sobie sprawy, czym może to się skończyć…

Gladiator

8,4
Rzymski generał, mający zasiąść na tronie po śmierci cesarza, zostaje skazany na śmierć przez żądnego władzy syna zmarłego monarchy.

X-Men

7,3
Xavier jest potężnym mutantem, ekspertem w dziedzinie telepatii i jednocześnie założycielem szkoły dla mutantów. Tu każdy ma swoje nadzwyczajne zdolności: władza nad ogniem, lodem, zjawiskami atmosferycznymi, materią aż po znikanie i przechodzenie przez ściany. Jeden z przyjaciół Xaviera, Magneto chce zniszczyć całą ludzkość, gdyż jak uważa jest ona zagrożeniem dla społeczności mutantów. Xavier jest jednak innego zdania co doprowadza do wrogości między nimi. Jeden i drugi szykują się do walki, która zadecyduje o losach ludzkości.

Przekręt

8,2
Londyńskie grupy przestępcze wpadają w wir chaosu wraz z pojawieniem się w mieście bezcennego klejnotu.
Greg Focker jest szaleńczo zakochany w swojej dziewczynie Pam. Na przeszkodzie stoi tylko jej ojciec, który bardzo sceptycznie podchodzi do każdego potencjalnego zięcia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…