Filmy morze karaibskie

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morze karaibskie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Korsarz 5.0

"Czarny Korsarz", pod takim przezwiskiem kryje się książę Emilio di Roccabruna. Ma niewyrównane porachunki z gubernatorem van Gouldem, który zabił jego ojca. Podczas ataku na gubernatora ginie dwóch braci Emilio. Atak piratów nie przebiegł po ich myśli, dodatkowo książę zakochuje się w córce van Gouldea...

Piraci 7.7

Przygody brutalnego pirata, kapitana Flinta oraz członków jego załogi i rywalizujących z nim piratów w scenerii osiemnastowiecznych Karaibów.

Pirat 6.0

Manuela (Judy Garland) właśnie ma poślubić bogatego, starszego i nudnego burmistrza, Don Pedro Vargasa (Walter Slezak), lecz spotyka podróżnego aktora Serafina (Gene Kelly). Odkrywa on, że uwielbia ona pirata Macoco. Serafin aby zdobyć serce Manueli, przebiera się za pirata i przerywa ślub. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do niego, że wszyscy uważają go teraz, za najbardziej poszukiwanego pirata na Karaibach...


Kapitan Blood 8.2

Historia toczy się w XVII wieku na Wyspach Karaibskich. Angielski lekarz Peter Blond, za karę za pomoc rannemu buntownikowi, zostaje sprzedany jako niewolnik. Sam wkrótce zostaje piratem i wodzem rebeliantów – hiszpańskich niewolników walczących przeciwko panowaniu króla Jana II.

Szpiedzy i piraci 7.7

Mediolan rok 1640. Bracia Ferrante i Ippolito zakochują się w tej samej kobiecie, pięknej Livii Cornero. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Wskutek fatalnego zbiegu okoliczności Livia zostaje zabita przez Ippolito. Po tym wydarzeniu bracia opuszczają Mediolan. Ferrante zostaje sławnym piratem, natomiast Ippolito francuskim szpiegiem.

Czarny łabędź 7.3

Po tym jak Anglia i Hiszpania zawierają pokój, sławny pirat Henry Morgan postanawia się zmienić. W nagrodę za służbę dla Anglii król mianuje go gubernatorem Jamajki. Król nakazuje mu pozbyć się wszystkich piratów grasujących po morzu karaibskim. Do tego zadania Morgan wyznacza swojego przyjaciela, również byłego pirata, kapitana Jamie'go Waringa.

Szkarłatny pirat 8.0

Film w którym rozgrywają się przygody dwóch osiemnastowiecznych piratów. Wraz z cudem uratowaną przez nich pełną temperamentu a przy tym bardzo atrakcyjną kobietą przybywają na wyspę Jamajkę, gdzie rządy pełni okrutny tyran.

The Spanish Main 10.0

Holenderski statek zostaje zatopiony przez hiszpańskich marynarzy. Kapitan (Paul Henreid) zostaje pojmany i skazany na śmierć, a jego majątek kradnie Don Juan Alvarado (Walter Slezak). Lecz, skazany zbiega z więzienia i postanawia zostać piratem o przezwisku Barakuda. Aby zemścić się na hiszpańskich najeźdźcach porywa statek, którym płynie narzeczona Alvarado, Contessa Francesca (Maureen O'Hara).

Herb piratów 6.0

Akcja serialu rozgrywa się na Bahamach, na wyspie New Providence. Jest to wyjątkowe miejsce, zamieszkane przez piratów oraz ludzi wyjętych z pod prawa na czele których stoi przerażający pirat - kapitan Edward Teach znany także jako Czarnobrody. Zostaje uknuty spisek którego celem jest strącenie Czarnobrodego z tronu. W tym celu na wyspę zostaje wysłany zabójca Tom Lowe.

Prawdziwi piraci z Karaibów 10.0

Na temat piratów powstało wiele legend. W literaturze i w filmie są to zazwyczaj barwni bohaterowie, zdolni do śmiałych i ryzykownych czynów. Naszą wyobraźnię pobudzają również ukryte skarby tych morskich rabusiów. Jacy byli naprawdę? Czy wszystkich można określić mianem piratów? Kim byli korsarze działający na terenie Karaibów, a także przy wschodnich wybrzeżach Ameryki Północnej, zachodnich wybrzeżach Afryki oraz na wodach Oceanu Indyjskiego? Wyjętymi spod prawa złoczyńcami czy marynarzami działającymi na zlecenie europejskich rządów? Często granice te były płynne i trudno jednoznacznie odpowiedzieć na podstawowe pytania.

Słowa kluczowe