Filmy wybory, szantaż

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wybory, szantaż. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Najnowszy film nagrodzonego Oscarem za kreację w Syrianie Clooneya to historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (w tej roli sam reżyser) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (podziwiany ostatnio w szlagierze Kac Vegas w Bangkoku Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (m.in. uhonorowana przez Amerykańską Akademię Filmową za kreację w komediowym hicie Mój kuzyn Vinny Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (namiętna muza Woody’ego Allena z Co nas kręci, co nas podnieca Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (nominowany do Oscara za Szkolny chwyt Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Zastępca prokuratora okręgowego Sabich wdaje się w sekretny romans z młoda asystentką Carolyn. Gdy wkrótce dziewczyna zostaje zamordowana we własnym mieszkaniu, Sabich na polecenie swego zwierzchnika, Raymonda Horgana, rozpoczyna śledztwo. Niefortunnie dla naszego bohatera dochodzenie prowadzi również Tom Molto, człowiek konkurenta Horgana, który po znalezieniu w mieszkaniu zamordowanej odcisków palców Sabicha, aresztuje go. Rozpoczyna się skomplikowany proces, w którym oskarżony będzie musiał dowieść swej niewinności.


Historia Williego Starka, mężczyzny, który robi zawrotną karierę polityczną wspomagany przez skorumpowanych polityków. Jack Burden to dziennikarz, który pod wpływem Starka traci cały swój idealizm i wiarę w ludzi.
Gubernator Jack Stanton (John Travolta) kandyduje na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wraz ze swoją żoną Susan (Emma Thompson) zbiera ekipę doradców i rusza pełną parą na Waszyngton. Członkowie jego sztabu nie podejrzewają jednak, że Kandydat ma pewne słabości, które mogą zaciążyć nad jego kampanią. Gdy opinia publiczna dowiaduje się o jego skrywanym romansie, wybucha skandal. Stanton musi brawurowo rozegrać wszystkie atuty, aby utrzymać się w politycznej grze.
W trakcie kampanii na mera opublikowane zostają zdjęcia żony jednego z kandydatów, z których wynika, że brała udział w seks imprezie.
Osiemdziesiąt lat temu pewne małżeństwo archeologów, Państwo Frobisher-Smythe, wybudowało piękny dom, w którym zamieszkali razem z córką Sarą. Niestety, oboje zginęli tragicznie w czasie prac przy wydobywaniu grobowca króla Tutankhamena. Sarah pozostała w domu rodziców pod opieką okrutnego i podstępnego opiekuna, Victora Rodenmaara Seniora. Kiedy dorastała, odkryła w domu znaki prowadzące do ukrytego przez jej ojca skarbu. Nigdy jednak go nie odnalazła, aż w końcu wyprowadziła się z Domu Anubisa. Obecnie w domu Anubisa mieści się tradycyjna brytyjska szkoła z internatem. Victor wciąż tu mieszka, opracowawszy eliksir zapobiegający starzeniu. Eliksir ten jednak nie jest w stanie zapewnić mu nieśmiertelności, dopóki nie zostanie wypity z Kielicha Ankh. To właśnie kielich był przedmiotem poszukiwań zarówno Sary, jak i Victora oraz jego poddanych, większość których zresztą pracuje w szkole w charakterze nauczycieli. Tu pojawia się Nina, wyjątkowa dziewczyna z Ameryki. Jest w niej coś szczególnego? Czyżby to właśnie ona została wybrana do odnalezienia Kielicha Ankh i odkrycia zagadki nieśmiertelności? Teraz Nina oraz jej koleżanki i koledzy ze szkoły muszą podjąć wspólny wysiłek w rozwiązaniu zagadki Domu Anubisa.
Serial na podstawie książek Pelhama Grenville'a Wodehouse'a opowiadający o przygodach młodego lorda Bertie'go Wooster'a (Hugh Laurie) oraz jego wiernego kamerdynera (Stephen Fry) Jeeves'a.
Akcja rozgrywa się w latach 80-tych ubiegłego wieku. W jednym z dużych zachodnioeuropejskich miast do fotela mera pretenduje dwóch kandydatów. Są nimi nacjonalista Olden oraz socjaldemokrata doktor Heiden. Zbliżają się wybory, a tymczasem niezależny dziennikarz Losser zdobywa materiały kompromitujące Oldena, jego związek z tajnymi służbami...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…