Filmy marzenie, tęsknota

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje marzenie, tęsknota. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

„Niewinni czarodzieje” to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On – to młody lekarz sportowy, „po godzinach” jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona – to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.

Wesele

7,0
Adaptacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego, dokonana przez Andrzeja Wajdę. Odpowiedni klimat epoki został stworzony poprzez kolorystykę, scenografię, kostiumy ale również, a może przede wszystkim przez muzykę. Wajda obsadził aktorów, którzy stworzyli niezapomniane, kreacje. Obraz jest przesiąknięty charakterystyczną dla Wyspiańskiego symboliką, tajemniczością i niejednoznacznymi postaciami. "Wesele" to lektura obowiązkowa dla każdego Polaka.
Judyta (Grażyna Wolszczak) i Adam (Paweł Deląg) bardzo się kochają, jednak codzienność daje o sobie znać. Tosia (Maria Niklińska) lada dzień skończy osiemnaście lat i właśnie „odbezpieczyła zapalnik w bombie hormonalnej”, co wywołuje konflikty z Adamem. Mimo problemów Judyta i Adam planują się pobrać. Tyle że romantyczny ślub na Seszelach też zdaje się ulatywać w niebyt: paszport Judyty stracił ważność, a w redakcji Naczelny (Mieczysław Grąbka) chce wprowadzić duże zmiany. Najgorsze jednak dopiero nadchodzi: Adam otrzymuje propozycję wyjazdu do USA na półroczne stypendium. Kiedy wyjeżdża, Judyta ogromnie tęskni, ale z zaskoczeniem spostrzega majaczącą na horyzoncie sylwetkę Eksia (Cezary Pazura). To sprawka Tosi, która wymogła na matce obietnicę, że cała rodzina spędzi wspólnie 18. urodziny dziewczyny, wypadające akurat w Wigilię. Marzeniem Tosi jest, by rodzice połączyli się ponownie. Na domiar złego Judyta zaczyna podejrzewać, że Adam w dalekich Stanach znalazł sobie pocieszycielkę…


Jedna z najbardziej znanych sztuk Sławomira Mrożka w interpretacji Kazimierza Kutza. Sztuka należy do Złotej Setki Teatru Telewizji. „Emigrantów”, najwybitniejszą obok „Tanga” sztukę Sławomira Mrożka (ur. 1930), opublikowano po raz pierwszy w „Dialogu” w 1974 roku. Prapremiera światowa odbyła się tego samego roku w Théâtre d'Orsay. Reżyserował Roger Blin, a zagrali Gerard Depardieu i Laurent Terzieff. Arcydramat Mrożka, wbrew tytułowi, nie zawiera wielu aluzji politycznych. Jest raczej współczesnym moralitetem, ascetycznym w formie. Jego akcja ogranicza się do dialogu dwóch osób: intelektualisty – emigranta politycznego i gastarbeitera – emigranta zarobkowego. Choć nazwani tylko inicjałami, pozbawionymi wszelkich podtekstów: AA (Marek Kondrat) i XX (Zbigniew Zamachowski), sugerującymi brak jakiegokolwiek zindywidualizowania postaci, należą do najbogatszych psychologicznie bohaterów autora „Portretu”.
Piękna Maya (Deepa Sahi) ma umysł pełen marzeń i ciało pełne pragnień. Poznaje lekarza (Farooq Shaikh), w którym zakochuje się ze wzajemnością i wkrótce też poślubia. Po jakimś czasie monotonia małomiasteczkowego życia zaczyna nudzić i męczyć kobietę. Ucieczką stają się dla niej romanse, najpierw z Rudrą (Raj Babbar), a następnie z namiętnym Lalitem (Shahrukh Khan)...
Życie Eriki Strange to wielkie pasmo błędów i pomyłek. Kolejna z nich sprawia że trafia do szpitala, nieomal tracąc przy tym swe życie. Tam poznaje tajemniczego terapeutę, który obiecuje możliwość wyprowadzenia jej życia z powrotem na prostą. Teraz, za jego sprawą, może wrócić do tych momentów w swoim życiu które nie potoczyły się tak jak by sobie tego życzyła i doprowadzić je do szczęśliwego zakończenia. Tylko czy naprawdę jest to tak proste jak jej się wydaje?

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.
Sześć historii sześciu różnych par, które połączone są ze sobą nie tylko wspólnym problemem - miłością. Szczęśliwe małżeństwo hindusa Ashutosha (John Abraham) i muzułmanki Tehzeeb (Vidya Balan) czeka kolejne wyzwanie - w wyniku wypadku kobieta traci pamięć, jednak jej mąż nie zamierza się poddać i ponownie walczy o miłość żony. Taksówkarz Raju (Govinda) pomaga pięknej cudzoziemce Stephanie (Shannon Esre) odnaleźć jej miłość - hindusa Rohita... Bogaty biznesmen Vinay (Anil Kapoor) osiągnął już w życiu wszystko. Ma świetną pracę, wielki dom, wspaniałe życie u boku pięknej żony Seemy (Juhi Chawla) i dwójkę uroczych dzieci. Mężczyzna odczuwa jednak monotonię. Radość życia przywraca mu spotkanie z oszałamiającą tancerką Anjali (Anjana Sukhani). Młoda gwiazdka Kamini (Priyanka Chopra) bardzo pragnie być traktowana poważnie przez producentów. Wkrótce pojawia się w jej życiu tajemniczy Rahul (Salman Khan), który wie o niej zaskakująco dużo... Zatwardziały kawaler Shiven (Akshaye Khanna) zrywa ze swoją dziewczyną Gią (Ayesha Takia), gdy zauważa że ta pragnie ślubu. Młodzieniec z zaskoczeniem odkrywa, że ogromnie mu jej brakuje, a na domiar złego jej ojciec postanowił zaaranżować jej małżeństwo z pewnym Rohitem... Nowożeńcy Ram (Sohail Khan) i Phoolwati (Isha Koppikar) wskutek wielu przeciwności losu i niespodziewanych wypadków nie mogą spędzić swojej pierwszej intymnej nocy poślubnej...
Mohsen Makhmalbaf przedstawił w filmie triumfująco liryczną wizję życia nomadów w południowo-wschodnim Iranie. Odwołał sie przy tym do "Barw granatu" i innych filmów Siergieja Paradżanowa. "Gabbeh" jest przejrzystszy niż wczesniejsze ironiczne filmy reżysera, zawiera ponadto osobiste zwierzenia twórcy. Film charakteryzuje się niezwykłym zestawieniem obrazów i dźwięków. Połączenie naturalnych odgłosów doprowadza do stworzenia swego rodzaju rytmicznej mantry.

Ajlawju

5,8
Adam Miauczyński tym razem jest krytykiem literackim, dawniej próbującym swych sił w poezji, a obecnie marzącym o wielkiej miłości. Na czyimś ślubie zwraca na siebie uwagę atrakcyjnej blondynki (Katarzyna Figura), która okazuje się być Gosią, znajomą z czasów studiów. Spędzili wówczas razem jedną noc, podczas której nic pomiędzy nimi nie zaszło... i na tym się skończyło. Czas ich rozdzielił, lecz teraz wystarczyła krótka wymiana spojrzeń, by zakochali się w sobie bez pamięci. Adaś będzie od tej pory spędzać pół życia w pociągach relacji Łódź-Wrocław i powrotnej…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…