Filmy irak, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje irak, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.
Irak. Żołnierze elitarnej jednostki zmuszeni są do wzięcia udziału w niebezpiecznej grze w kotka i myszkę. Łączą swoje siły, gdyż miasto w którym się znajdują pogrąża się w coraz większym chaosie i staje się coraz bardziej niebezpieczne. Każdy może być tutaj potencjalnym wrogiem, a każda napotkana rzecz śmiertelną bombą.

Snajper

7,1
6,3
Żołnierz Navy SEAL Chris Kyle zostaje wysłany do Iraku w jednym celu – ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom na polu walki ratuje życie wielu żołnierzom, a w miarę jak wiadomość o jego odwadze się roznosi, zyskuje pseudonim Legenda. Jego sława dociera również poza linię wroga. Pozbycie się Kyle'a zaczyna być najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Innego rodzaju bitwę toczy na własnym, rodzinnym froncie: choć przebywa na drugim końcu świata, stara się być dobrym mężem i ojcem.


Trwa polowanie CIA na niebezpiecznego przywódcę serii ataków terrorystycznych. Roger Ferris (L. DiCaprio) to człowiek agencji, który działa w terenie, przemieszczając się z miejsca na miejsce w pogoni za informacjami, które pozwolą mu uprzedzać zagrożenie. Oko na niebie - satelitarne łącze obserwuje Farrisa. Po drugiej stronie łącza znajduje się Ed Hoffman (R. Crowe), kontrolujący przebieg zdarzeń z odległości tysięcy kilometrów. I gdy Ferris zbliża się do celu, odkrywa, że zaufanie może stanowić śmiertelne zagrożenie lecz jest konieczne do przetrwania.
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Podpułkownik Michael Strobl (Kevin Bacon) jako ochotnik zgłasza się do eskortowania ciała zabitego w Iraku starszego szeregowego Chance'a Phelpsa. Podczas długiej podróży oficer marines dowiaduje się, co dla Amerykanów znaczy poległy żołnierz.

Wojownik

7,6
Były żołnierz piechoty, Tommy Riordan (Tom Hardy) po 14 latach nieobecności powraca do rodzinnego miasta. Kiedyś tragiczne wydarzenia poróżniły go z ojcem (Nick Nolte) i resztą rodziny, a rany do tej pory nie zostały zabliźnione. Jednak chłopak zwraca się do ojca, eks-alkoholika i eks-trenera, o pomoc w przygotowaniu do startu w turnieju MMA. To wyjątkowy turniej – zwycięzca zgarnie najwyższą nagrodę w historii sportu. Tommy pnie się do góry, wygrywając kolejne brutalne pojedynki, aż w końcu przychodzi mu stanąć na ringu twarzą w twarz ze… swoim starszym bratem. Brendan (Joel Edgerton), kiedyś zawodnik MMA, obecnie nauczyciel, ma kłopoty finansowe i turniej jest dla niego ostatnią deską ratunku.

Fair Game

6,7
Stany Zjednoczone po ataku terrorystycznym na World Trade Center w 2001 roku. Agentka CIA, Valerie Plame (Naomi Watts) zajmuje się zbieraniem informacji i dowodów potwierdzających istnienie programu nuklearnego w Iraku. Jej mąż Joe Wilson (Sean Penn) zostaje wysłany do Nigeru, jako że był ambasadorem USA w tym kraju, by dowiedzieć się, czy Irak nie ma w Afryce źródła zaopatrzenia materiałów potrzebnych do skonstruowania broni masowego rażenia. Wbrew uzyskanym przez niego informacjom Stany Zjednoczone atakują Irak - to dopiero początek wielkiego skandalu.
Scenariusz został oparty na autentycznych wydarzeniach z marca 2006 roku, jakie rozegrały się w Mahmudiyah w Iraku. Grupa amerykańskich żołnierzy zgwałciła i spaliła czternastoletnią Irakijkę oraz zastrzeliła członków jej rodziny. Narracja główna filmu stylizowana jest na dziennik prowadzony przez bohaterów za pomocą camcorderu. Jest to jednak tylko jeden ze środków zwiększąjących wiarygodność wydarzeń przedstawionych w filmie. Pojawiają się w nim również zapisy z kamer przemysłowych, wideoblogi, filmiki zamieszczane przez żołnierzy na portalu YouTube, newsy telewizyjne, francuski dokument oraz rozgrywający się już w USA "obiektywny" epilog. Ta wielość formatów pokazuje wyraźnie, w jaki sposób media konstruują przekaz i ukierunkowują widzów na konkretny jego odbiór. Pierwsza wojna iracka była przez niektórych nazywana telewojną. Obecnie media prześcigają się w jak najszybszym i jak najbliższym prawdy relacjonowaniu tragedii.
„Over There” to dramat wojenny, który przedstawia historie plutonu sierżanta Chrisa „Krzyk” Silasa (Erik Palladino) podczas II Wojny w Iraku. Sierżant „Krzyk”, który miał już lecieć do domu po odbyciu rocznej służby w Iraku dowiaduje się, że zostanie tam jeszcze 90 dni i będzie dowódcą nowo przybyłych żołnierzy. Jest bardzo niezadowolony z tego faktu, ale stara się jak najszybciej nauczyć „żółtodziobów” jak mają postępować, aby przeżyć. Serial przedstawiając prawdziwe oblicze walki skupia się także na tym jak przeżywają to osobiście żołnierze a także ich rodziny, czekające na powrót swoich bliskich.
W zapomnianym przez Boga i ludzi północnym rejonie Kenii znaleziono zwłoki brutalnie zamordowanej Tessy Quayle (Rachel Weisz), błyskotliwej i przebojowej aktywistki. Głównym podejrzanym staje się jej towarzysz podróży, lokalny doktor, który przepadł bez wieści, a znalezione dowody wskazują, że była to zbrodnia w afekcie. Sandy Woodrow (Danny Huston) i Sir Bernard Pellegrin (Bill Nighy) oraz inni członkowie Brytyjskiej Wysokiej Komisji są pewni, że ich kolega, pozbawiony ambicji i flegmatycznie usposobiony Justin Quayle (Ralph Fiennes), ich uznaniu pozostawi rozwiązanie nieprzyjemnej sprawy śmierci jego żony. Nie mogli się jednak bardziej pomylić...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…