Filmy firma

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje firma. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Baśka (Małgorzata Socha) prowadzi firmę cateringową z domu. Do tego zajmuje się trójką dzieci i ogarnia męża Kacpra (Piotr Głowacki), stale wyrabiającego nadgodziny w biurze. Gdzieś straciła iskrę i zapał do życia. Gdy w pracy spotyka przystojnego i znanego choreografa Jima (Mikołaj Roznerski), jej życie staje na głowie. Jim pomaga Baśce zdobyć nowych klientów i jej firma rozkwita. Rozkwita też i Baśka. Cierpi jednak na tym jej życie domowe. Na dodatek Kacper zaczyna podejrzewać Baśkę o romans i żąda rozwodu. Baśka musi podjąć decyzję, czy chce rozpocząć życie na nowo, czy wrócić do tego, co budowała przez lata.

Zmiennicy

7,6
Młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny zatrudnia się jako kierowca w Miejskim Przedsiębiorstwie Taksówkowym. Tylko w ten sposób otrzymuje taksówkę i ze swoim zmiennikiem jeździ po Warszawie. Obserwacja życia zza szyb „taryfy” wygląda czasem śmiesznie, czasem groteskowo, a niekiedy tragikomicznie.

M3GAN

6,2
6,1
Programistka Gemma tworzy lalkę do złudzenia przypominającą człowieka. Niebawem zabawka rozpoczyna samodzielne życie.


Peter Sullivan (Zachary Quinto), analityk giełdowy, przeglądając dane jego dopiero co zwolnionego szefa odkrywa nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa firmę inwestycyjną, w której pracuje. Jednak jego przełożeni przygotowują strategię, która pozwoli uratować spółkę, ale może mieć katastrofalne skutki dla globalnej gospodarki.

W garniturach

7,6
8,5
„W garniturach” to nowy i oryginalny serial, którego bohaterami są prawnicy renomowanej kancelarii na nowojorskim Manhattanie. Szybkie i ryzykowne decyzje, wysokie stawki to świat Harveya Spectera (Gabriel Macht), charyzmatycznego adwokata, który postanawia zatrudnić genialnego, ale niezmotywowanego Mike’a Rossa (Patrick J. Adams). Jest tylko jeden problem, nowy współpracownik nie posiada prawniczego wykształcenia, ale posiada fotograficzną pamięć i encyklopedyczną wiedzę. Mike udowadnia, że pomimo braku odpowiedniego dyplomu ma wyjątkowy talent i świetnie odnajduje się w prawniczym środowisku. Zmuszeni do ukrywania prawdy, tworzą niepowstrzymany duet. W serialu zobaczymy takie gwiazdy, jak Meghan Markle, Gina Torres, Sarah Rafferty i Rick Hoffman.
Technologia medyczna rozwinęła się znacznie. Firma zwana Unią zajmuje się produkcją i sprzedażą sztucznych organów, mogących uratować człowiekowi życie. Koszt takiego narządu nie jest tani, ale oferta spłacania go w ratach zachęca ludzi do jego kupna i wszczepienia. Jednak znaczna część z nich zalega z miesięcznymi opłatami i wtedy wkraczają windykatorzy Unii, by odebrać własność firmy. Jednym z nich jest Remy (Jude Law), który bez skrupułów tnie ciała ludzkie, by wyjąć z nich narząd. Kłopot się zacznie, gdy zostanie mu wszczepione sztuczne serce.
Przebojowa i atrakcyjna Lucy Hill (Renee Zellweger) jest ambitnym pracownikiem dużej firmy w Miami. Bogate życie zawodowe i regularny awans jest dla niej celem, który chce osiągnąć za wszelka cenę. Pewnego dnia, nie wiedząc w co się pakuje, bez namysłu przyjmuje kolejne służbowe polecenie mające być stumilowym krokiem w jej karierze. Tymczasem, atrakcyjne z pozoru wyzwanie, okazuje się zwykłą reorganizacją małego zakładu przemysłowego w… Minnesocie. Przeprowadzka z tętniącej życiem Florydy na prowincję całkowicie wywraca do góry nogami jej dotychczasowy styl życia i wciąga w szereg niekończących się wpadek i tarapatów. Jak sprawdzą się eleganckie szpilki i modne stroje na zmrożonych ulicach małego miasteczka? Czy możliwe, aby Ted, zwykły facet z Minnesoty został mężczyzną jej życia?
Postęp techniczny sprawia, że świat zmienia się w zawrotnym tempie. Rzeczy szybko starzeją się, informacje dezaktualizują i przeobrażenia te dotyczą też (chyba) samych ludzi. Film pokazuje, że pomimo ogromu zmian, odmiennych trybów życia, różnych wartości pewne elementy w naturze człowieka są wciąż takie same. Miłość jest ślepa. Taka była, jest i będzie. Historia Kate zapracowanej kobiety sukcesu i "zagubionego w czasie" księcia Leopolda przypomina ten powszechnie znany truizm, w całkiem niebanalny sposób.
Pełnometrażowy debiut Marii Sadowskiej, który okazał się rewelacją renomowanego MFF w Cottbus (Grand Prix dla najlepszego filmu za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”), to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, porównywana przez krytykę do „Erin Brockovich” Stevena Soderbergha. Znana z błyskotliwych ról komediowych Katarzyna Kwiatkowska stworzyła jedną z najciekawszych i najbardziej wyrazistych kreacji w polskim kinie ostatnich lat, pokazując zupełnie nowe, zaskakujące oblicze w roli niezależnej kobiety, która rzuca wyzwanie korporacji.
Dan (Dennis Quaid) zostaje zdegradowany z posady kierownika działu reklamy w czasopiśmie sportowym w wyniku fuzji firmy. Jego nowym szefem zostaje młody, nieposiadający większego doświadczenia Carter (Topher Grace), którego zadaniem jest wyrobienie dużego zysku, w tym zwolnieniu znacznej części kadry. Na dodatek, żona Dana spodziewa się kolejnego dziecka, a jego najstarsza córka idzie właśnie na studia. Mało tego, niedawno pozyskała nowego adoratora - szefa swojego ojca.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…