Filmy sen

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sen. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Cztery postacie będące symbolem dzieciństwa muszą zjednoczyć siły aby powstrzymać łotra dążącego do przejęcia władzy nad światem. Odważnego zadania podejmują się Króliczek Wielkanocny, Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka i Jack Frost.
Neo wyrusza z niebezpieczną misją, której celem jest uratowanie Syjonu przed maszynami.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


Sandman

6,7
7,8
Śmiertelnicy wezwali i uwięzili Władcę Snów. Ten wprawdzie wydostaje się na wolność, ale odkrywa, że to tylko początek jego kłopotów. Serial oparty jest na przełomowej serii komiksów DC autorstwa Neila Gaimana.
Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje.
Film opowiada historię pełnej przygód podróży Seydou i Moussy, dwóch młodych mężczyzn, którzy opuszczają Dakar, aby udać się do Europy. Współczesna Odyseja przez niebezpieczeństwa pustyni, okropności ośrodków zatrzymań w Libii i niebezpieczeństwa na morzu.

Incepcja

8,2
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) nie ma sobie równych w wykradaniu cennych sekretów ukrytych w ludzkiej podświadomości podczas fazy snu, w której umysł jest najbardziej podatny na ingerencję z zewnątrz. Wyjątkowe umiejętności Cobba czynią z niego pożądanego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale również i zbiega, któremu przyjdzie zapłacić za nie wysoką cenę. Teraz Cobb dostanie drugą szansę, jeśli tylko zdoła dokonać rzeczy niemożliwej: incepcji - zamiast skraść myśl, musi zaszczepić ją w czyimś umyśle. Jeśli im się powiedzie, Cobb i jego zespół dokonają zbrodni doskonałej. Ale nawet najbardziej precyzyjne planowanie czy wyjątkowe umiejętności nie są w stanie przygotować ich na spotkanie z niebezpiecznym wrogiem, który wydaje się znać ich każdy krok. Wrogiem, którego nadejście może przewidzieć tylko Cobb.

Matrix

8,5
Haker odkrywa, że rzeczywistość, w której funkcjonuje, nie jest prawdziwa.
Z programu Poradnik Headspace: Sen dowiesz się, jak dobrze przespać całą noc i poznasz naturalne sposoby na efektywny sen. W siedmiu animowanych odcinkach dyrektor firmy Headspace ds. medytacji i trenerka stosująca technikę mindfulness Eve Lewis Prieto wyjaśnia naukowe podstawy zdrowego snu i przedstawia pomocne wskazówki, jak poprawić jakość nocnego odpoczynku. Każdy 15-minutowy odcinek porusza inny problem — bezsenności, stresu, naszych telefonów, a nawet tabletek nasennych — i kończy się sesją wyciszenia, która pomoże Ci się zrelaksować. Poradnik Headspace: Sen to druga z trzech serii wyprodukowanych we współpracy z firmami Headspace i Vox Media Studios. Pierwsza — Poradnik Headspace: Medytacja — jest już dostępna, a wkrótce kolekcję uzupełni program interaktywny.
Cameronowie są szczęśliwą, kochającą rodziną. Jednak ich spokój zostaje zachwiany, gdy czternastoletnia Annie (Liana Liberato) zostanie uwiedziona i wykorzystana seksualnie przez mężczyznę w średnim wieku, którego poznała przez Internet. Życie członków rodziny zmienia się nie do poznania, a silne wspomnienia nie dają zapomnieć o całym dramacie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…