Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje róża, lekarz.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Czworo dorosłych ludzi wpada w pułapkę własnych uczuć i tłumionych dotąd namiętności. Zmieniają się między sobą partnerami i poprzez to oszukują samych siebie. Film stara się odpowiedź na pytanie, jak poważne skutkach może być takie eksperymentowanie.
Przełom XIX i XX wieku. Magik Eisencheim (Edward Norton) zakochuje się w dziewczynie zaręczonej z następcą austriackiego tronu z rodu habsburgów. Używa wszystkich znanych sobie sposobów, by kobieta była z nim.
Debiut kinowy Danny'ego Boyla. Troje przyjaciół przyjmuje czwartego współlokatora. Od początku wydaje się być osobą tajemniczą. Następnego dnia znajdują go martwego w swoim pokoju. Obok niego znajduje się walizka wypełniona pieniędzmi. W bohaterach rodzi się chęć zatrzymania całej zawartości znaleziska wyłącznie dla siebie.
Tomek- bramkarz pierwszoligowego klubu zwolniony z powodu kontuzji - to wdowiec wychowujący trzynastoletnią córkę Martę. Mając na uwadze jej dobro postanawia wyprowadzić się z podrzędnej dzielnicy Warszawy, w której przez kilka ostatnich lat był zmuszony wynajmować mieszkanie. Jego wybór pada na Konstancin - ekskluzywną, podwarszawską miejscowość, gdzie Marta miałaby szansę na dobrą szkołę, lepsze sąsiedztwo i bardziej odpowiednie towarzystwo.
Żeby jednak jego marzenie mogło się spełnić Tomek w nowym miejscu musi znaleźć zarówno mieszkanie, jak i pracę. Tomek w trakcie swoich poszukiwań przypadkowo spotyka Barbarę (Elżbieta Słoboda), która - nie zawracając sobie zupełnie głowy takim drobiazgiem, jak płeć - przystojnego czterdziestokilkulatka uważa za odpowiednią osobę na stanowisko prowadzącego dom jej córki, Agaty.
Ema (Leonor Silveira), młoda dziewczyna, poślubia starszego od siebie lekarza - Carlo Paiva (Luís Miguel Cintra). Mąż ją kocha, ale śpią w oddzielnych pokojach. Ema czuje się nieszczęśliwa i znajduje sobie kochanka. Prowadzi to do tragedii.
Młoda meksykańska dziewczyna, Maya, dostaje się z Meksyku do swej siostry w Stanach. Ta ma dla niej pracę dozorczyni i sprzątaczki w fabryce. Fatum postawi na jej drodze Sama, porywczego amerykańskiego aktywistę, który chce walczyć z pracodawcami. Dziewczyna wbrew radom Rosy angażuje się w sprawę, ryzykując wydalenie z kraju swoje i siostry.