Filmy lekarz, wybór

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lekarz, wybór. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Persepolis

7,7
7,8
Historia dojrzewania Marjane Satrapi, wrażliwej irańskiej dziewczyny, w czasie rewolucji, która doprowadziła do upadku szacha i rządów Chomeiniego oraz dokonała głębokich przemian obyczajowych.
Przystojny lekarz Samir (Salman Khan) jest kobieciarzem często romansującym z pięknymi dziewczynami. Chcąc uniknąć zobowiązań przedstawia się jako żonaty mężczyzna. Pewnego dnia poznaje olśniewającą Sonię (Katrina Kaif), która szantażem wymusza na nim różne obietnice. Kłamstwa Samira zaczynają go przerastać, jednak na szczęście od lat ma u swojego boku wierną pielęgniarkę Nainę (Sushmita Sen), która skrycie się w nim kocha...
"Miasto aniołów" jest amerykańską wersją najsłynniejszego filmu Wima Wendersa Niebo nad Berlinem z 1987 roku. Akcję przeniesiono do Los Angeles. Chirurg kardiolog Maggie Rice (Meg Ryan) głęboko przeżywa śmierć pacjenta na stole operacyjnym. Obarcza siebie winą za nieszczęście i traci wiarę we własne umiejętności. Obserwuje to anioł Seth (Nicolas Cage), który przybył tu, aby pocieszyć umierającego mężczyznę. Chce pomóc zrozpaczonej kobiecie i towarzyszy jej na każdym kroku. Z każdym dniem dostrzega jak piękny i pełen uczuć jest ludzki świat. Z czasem zakochuje się w Maggie i postanawia zrezygnować z przywileju nieśmiertelności by móc być człowiekiem, być dostrzeganym i kochać Maggie.


Mroźna zima 1918 r. na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Trzy młodziutkie sanitariuszki wyruszają pełnić służbę w szpitalu polowym Polskiego Czerwonego Krzyża, położonym blisko linii frontu polsko-rosyjskiego. W swej misji widzą spełnienie patriotycznego obowiązku. W zderzeniu z okrucieństwem wojny i nawałnicą bolszewicką romantyczna przygoda zmienia się w koszmar, który wystawia dziewczęta na trudne próby. Drugi, po Skardze, wspólny film dwóch wybitnych autorów zdjęć filmowych – Jerzego Wójcika i Witolda Sobocińskiego. Wójcik był współscenarzystą i reżyserem obu filmów, Sobociński – ich operatorem. Za piękne zdjęcia we Wrotach Europy otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (1999) i Orła – Polską Nagrodę Filmową (2001).
Jest rok 1946: Stalin ogłasza amnestię dla wszystkich emigrantów, którzy zdecydują się na powrót do Związku Radzieckiego. Utalentowany lekarz Aleksiej Gołowin (Oleg Menshikov, Spaleni słońcem) decyduje się na powrót. Towarzyszy mu francuska żona Marie (Sandrine Bonnaire, Pan Hire) i ich synek Sierioża. Już powitanie w Odessie budzi niepokój – jedynie Gołowinowie nie zostają aresztowani i wywiezieni do łagrów. On dostaje pracę w jednej z kijowskich fabryk, ona z rosnącym przerażeniem poznaje radziecką rzeczywistość – mieszkania-komunałki, donoszący na siebie wzajemnie sąsiedzi, zero prywatności. Jedynie młodziutki sąsiad Sasza (Sergei Bodrov Jr., Brat) podziela jej niepokój. Marie staje przed wyborem: albo opuścić wraz z Saszą znienawidzony kraj, pozostawiając męża i dziecko, albo zostać w Kijowie, czekając na coraz bardziej niepewną przyszłość.
Dramat psychologiczny pokazujący rozdarcie głównej bohaterki, która mimo sukcesów zawodowych, nie potrafi ułożyć sobie szczęśliwie życia prywatnego, głównie tego uczuciowego. Oto Teresa (Aleksandra Zawieruszanka), uznana lekarz medycyny, trzydziestoletnia panna opiekująca się swoją młodszą siostrą, stoi przed dylematem, w którą stronę ostatecznie skierować swoją miłość. Ma bowiem do wyboru dwie atrakcyjne "opcje". Jedna to stateczny adwokat, Jan (Jan Machulski), który zaproponował Teresie małżeństwo, druga natomiast to zakochany w niej młody fotografik, Tomek (Jerzy Góralczyk). Jedna i druga ma swoje wady i zalety, co wybierze ostatecznie pani doktor?
W Hiszpanii, do bramy zamkniętego klasztoru zostaje podrzucone niemowlę – dziewczynka.

Słowa kluczowe