Filmy wspinaczka górska

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wspinaczka górska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Biegnij Amelio! 4.5

Tytułowa Amelia jest chorującą na astmę nastolatką, która wspólnie z rodzicami udaje się w okolice Tyrolu, by podjąć się kolejnej kuracji. Walka z chorobą jest dla dziewczyny źródłem frustracji, złości i buntu. Amelia nie chce aby problemy ze zdrowiem były dla niej ograniczeniem, dlatego postanawia przemierzyć okoliczne góry. Pomaga jej w tym nowo poznany rudowłosy przyjaciel, z którym zweryfikuje prawdziwość lokalnej legendy, mówiącej o tym, że zdobycie górskiego wierzchołka ma uzdrawiającą moc.

Rambo III 7.0

Dawny dowódca i przyjaciel Johna Rambo z czasów wojny w Wietnamie pułkownik Trautman wyrusza z tajną misją do Afganistanu. Wkrótce nadchodzi wiadomość, że został on pojmany i uwięziony w radzieckiej bazie wojskowej. Działania dyplomatyczne na rzecz jego uwolnienia nie przynoszą rezultatów. Oficjalna misja wojskowa jest oczywiście wykluczona. Rambo decyduje się sam wyruszyć na ratunek dowódcy.

Siedem lat w Tybecie 7.5

Prawdziwa historia austriackiego sportowca i alpinisty Heinricha Harrera, który ucieka z jenieckiego obozu w Indiach do Tybetu. Po wielu przejściach trafia do stolicy Dachu Świata - Lhasy. Wzbudza tam wielkie zainteresowanie, jak sie okazuje, nie tylko zwykłych mieszkańców, ale także i samego Dalai Lamy, młodego buddyjskiego mnicha, będącego przywódcą duchowym Tybetu. Nawiązuje się między nimi wielka przyjaźń, która odmienia życie Harrera.


Alive. Dramat w Andach 7.3

W Andach rozbija się samolot z drużyną rugby. Część ludzi przeżyła, jednak po kilku dniach słyszą w radiu, że ich poszukiwanie zostało przerwane. Zaczyna się walka o przeżycie.

Minotaur 5.1

Theo próbując uratować ukochaną, zbiera drużynę odważnych wojowników i wyrusza do pałacu króla Deucaliona. Złapani przez wojowników króla trafiają do legendarnego labiryntu, gdzie rzekomo żyje przerażający Minotaur. Wkrótce okazuje się, że to wcale nie była legenda.

Krzyk kamienia 6.5

Dwóch mężczyzn podejmuje przed kamerami telewizji zakład o to, który pierwszy zdobędzie Cerro Torre - dziewiczy szczyt wyrastający ze śniegów i lodu w górach Patagonii. Obaj poświęcają tym zmaganiom wszystko...

Człowiek z Hong-Kongu 6.0

Po kilku nieudanych próbach samobójczych młody milioner Arthur Lempereur (Jean-Paul Belmondo) postanawia wyjechać ze swoim kamerdynerem Leonem (Jean Rochefort), narzeczoną (Valérie Lagrange) i jej rodzicami do Hongkongu. Gdy tam dowiaduje się, że zbankrutował, po raz kolejny usiłuje odebrać sobie życie. Próbę udaremnia jego księgowy, pan Goh (Walerij Inkiżynow), który składa mu propozycję nie do odrzucenia. Co okaże się najcenniejsze dla Arthura?

Kukuczka 7.5

Historia jednego z najwybitniejszych himalaistów świata, polaka - Jerzego Kukuczki.

Zastrzelić Elizabeth

Elizabeth Pigeon całkowicie zdominowała swojego nieśmiałego męża Howarda, który przechodzi właśnie kryzys czterdziestolatka. Howard ma dosyć dotychczasowego życia i najchętniej chciałby w dniu swoich urodzin zostać wdowcem. Obmyśla zatem precyzyjny plan pozbycia się uciążliwej małżonki. Wyjeżdża z nią na wakacje do Hiszpanii, kupuje pistolet i czeka na nią w hotelowym pokoju. Niestety Elizabeth nie przychodzi...

Wszystko to, po to?

Rok 1992. Okres wakacyjny. Statystyki są nieubłagane, to w lipcu i sierpniu występuje największy popyt na rozwód. Jest to również czas, kiedy jest najwięcej samobójstw. Trzech mężczyzn, trochę zagubionych, Lino (Vincent Lindon), Jacques (Jacques Gamblin) i Henri (Gérard Darmon), zostaje aresztowanych za różne nadużycia. Będą bronieni przez młodą prawniczkę, Marie (Marie-Sophie L.). By przygotować się do rozprawy prawniczka musi opuścić letni wypoczynek z mężem Fabricem (Fabrice Luchini), genialnym prawnikiem i kilkoma przyjaciółmi: Francisem (Francis Huster), sędzią w Lyonie i jego żoną Alessandrą (Alessandra Martines). Francis jest kochankiem Marie i oboje decydują się rzucić swoich współmałżonków w swoje ramiona. Ale Alessandra jest namiętnie zakochana w swoim mężu i nie wybacza mu zdrady. Uff! To dopiero początek!

Słowa kluczowe