Filmy shounen

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje shounen. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gigi 7.8

Gigi nie grzeszy dużym, a nawet średnim wzrostem. Mówiąc wprost, jest malutki, ale ma wielkie serce do walki oraz w miłości. Jego pierwszą miłością jest dziewczyna Anna, a drugą - sport. Gigi próbuje swych sił w koszykówce i - o dziwo - szybko staje się jej gwiazdą. Potem zostaje takze hokeistą i graczem w ping-ponga. Dalsze sukcesy sprawiają, że ma coraz więcej wielbicieli.

D'Artagnan i trzej muszkieterowie

Serial animowany oparty na powieści Alexandra Dumasa, przeznaczony przede wszystkim dla młodego widza. Młode pieski szkolą się, aby w przyszłości zostać muszkieterami, służyć władcy i przeciwdziałać złu.


Bobobō-bo Bō-bobo

Japoński serial anime powstały na bazie mangi autorstwa Yoshio Sawai. Głównym bohaterem jest tytułowy Bobobo-bo Bo-bobo. Jest to mężczyzna, który ma zdolność porozumiewania się z włosami. Jest on także jedynym człowiekiem, który może powstrzymać złe Cesarstwo Margarita, które planuje ukraść włosy wszystkim ludziom.

Shadow Skill

Jak co roku wojowniczka Ella Lagu wyrusza ze swoim przybranym bratem Gau Banem do miejsca pochówku jego rodziców. Rodzeństwo wykorzystuje podróż, do morderczych treningów, mających uczynić z Gau mistrza techniki zwanej „Shadow Skill”. Tymczasem ich tropem podąża grupa zmiennokształtnych wilkołaków, co zwiastuje porządną bijatykę.

Sankarea 7.1

Historia Chihiro Furuyi, który ma obsesję na punkcie zombie. Gromadzi wszelkiego rodzaju figurki, filmy, gry związane z tą tematyką. Pewnego razu przez przypadek spotyka Rea Sanka, w pobliżu miejsca gdzie próbuje wskrzesić swojego zdechłego kota. Dziewczyna stwierdza, że nie ma nic przeciwko temu żeby zostać zombie, i pyta się Furuy czy weźmie za nią odpowiedzialność.

Dragon Ball 7.3

Dragon Ball opowiada o małym chłopcu Son Goku, który został wysłany na planetę Ziemię aby ją zniszczyć. Jednak z powodu kłopotów z lądowaniem i zanikiem pamięci nie wykonuje tego zadania. Znajduje go i przygarnia ziemianin o imieniu Son Gohan. Cała przygoda zaczyna się wtedy, gdy Songo spotyka dziewczynę o imieniu Bulma. Ona opowiada mu o 7 czarodziejskich kulach, które mają moc spełniania życzeń i proponuje mu wspólną wyprawę.

Piłkarze

Rudi (w wersji japońskiej serialu Kakeru) zostaje przyjęty do szkolnej drużyny piłki nożnej. Dzięki chłopcu słaby do tej pory zespół zaczyna powoli odnosić coraz więcej sukcesów. Od każdego nowego przeciwnika chłopcy uczą się czegoś nowego i z każdym meczem doskonalą swoje umiejętności.

Oban Star-Racers

Eva pragnąc odnaleźć dawno nie widzianego ojca ucieka z internatu. Don Wei, szef drużyny Wei Racing po latach rozłąki nie rozpoznaje córki. Ta, ukrywając się pod pseudonimem Molly najpierw dostaje w zespole pracę mechanika, a później zostaje pierwszym pilotem. Dla niej najwyższą stawką, o którą walczy jest wskrzeszenie matki, która przed laty zginęła jako pilot. Teraz pragnie by znów być z rodzicami.

Słowa kluczowe