Filmy czechy

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje czechy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wszystko albo nic 5.5

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę (Tatiana Pauhofová) od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki "tylko dla dorosłych". Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do "Kamasutry" niż "Krecika". Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda (Klára Issová) – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio (Ľubo Kostelný) – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać "tego jedynego". Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo (Petr Vaněk), lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg). Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.

Proces 6.6

Niczym nie wyróżniający się urzędnik bankowy - Józef K. - zostaje postawiony przed sądem. Nie zostają mu przedstawione zarzuty, a próby uzyskania wyjaśnień nie przynoszą rezultatu. Adaptacja klasycznej powieści Franza Kafki.

Szarlatan

Szarlatan to dramat biograficzny o wyjątkowym człowieku, obdarzonym zdolnościami leczniczymi, rozgrywający się na tle wydarzeń XX wieku. Historia inspirowana jest życiem uzdrowiciela Jana Mikoláška, który wprawiał w zdumienie pokolenia dzięki niesamowitym umiejętnościom diagnozowania i leczenia chorób za pomocą ziół, narażając się na obstrukcję ze strony komunistycznego establishmentu. Opowieść Mikoláška to nie tylko jedno z ludzkich żyć pełne zwrotów akcji, ale także ogólna refleksja nad ceną, jaką płaci się za przywilej geniuszu.


Mission: Impossible 7.3

Mission: Impossible to film szpiegowski, który przedstawia historię agenta amerykańskich służb specjalnych, od którego odwagi i determinacji zależy utrzymanie delikatnej równowagi między wielkimi mocarstwami. Równowagi, bez której świat stanie na krawędzi wojny.

Niesamowici bracia Bloom 6.4

Film opowiada historię dwóch braci Stephena (Ruffalo) i młodszego Blooma (Brody), którzy całe życie spędzili na organizacji najróżniejszych przekrętów, oszustw i kantów. Powoli szykują się do porzucenia „profesji”, ale przed nimi jeszcze ostatni skok. W tym celu angażują atrakcyjną Penelope (Weisz), która sporo namiesza w ich planie i życiu.

Słoneczne miasto 7.4

Historia czterech robotników mieszkających w Ostrawie, którzy tracą pracę w fabryce. Postanawiają kupić ciężarówkę i założyć firmę przewozową. Kiedy wszystko zaczyna powoli iść po ich myśli, pojawiają się kolejne problemy rodzinne, finansowe i miłosne. Ich rodziny nie chcą zaakceptować nowego położenia przyjaciół, a do tego ktoś kradnie im ciężarówkę.

Konspiracja Echelon 6.3

Wielki brat patrzy! Nie ufaj nikomu… Max Peterson (Shane West) zajmuje się instalowaniem komputerowych systemów bezpieczeństwa. Podczas pobytu w Tajlandii otrzymuje tajemniczy podarunek - telefon, który wysyła wiadomości pozwalające na wygrywanie w kasynie. Wkrótce okazuje się, że Max stał się celem szefa kasyna i agentów CIA. Kto wysyła wiadomości? Gdzie leży źródło spisku? Kto wie o nim wszystko i śledzi każdy jego krok?

Kosmo

Nowo mianowany minister edukacji Lubor Šnajdr odkrywa, że budżet ministerstwa został wyczerpany przez projekt, którego celem jest wysłanie czeskiej ekspedycji na księżyc. Kiedy minister postanawia zamknąć projekt okazuje się, że jeśli lot na księżyc nie dojdzie do skutku Czechy będą musiały zapłacić Unii Europejskiej ogromną karę pieniężną.

Mandragora

Opowieść o Pradze, jakiej nikt nie chce znać. Świat dziecięcej prostytucji, przemocy i narkotyków, tylko krok od waszego domu. W wieku piętnastu lat sprzedali swoje ciała, teraz walczą o swe dusze - to już nie dzieci ale jeszcze nie mężczyźni - mają rodziców i przez to są sierotami - żyją z nami ale w innym świecie - mają przyjaciół a przecież są sami - są pełni życia, ponieważ ciągle myślą o śmierci - i bezlitośnie umierają.

Yuvvraaj

Yogendra Yuvvraaj Singh żyje w luksusie ze swoimi trzema synami, Gyaneshem - który jest psychicznie rozchwiany; Devenem - twardzielem i pieniaczem oraz Dannym - podrywaczem. Toleruje on Dannego, natomiast Devenowi rozkazuje opuścić dom po tym, jak obraża Gyanesha. Deven wyjeżdża do Austrii. Tam poznaje Anushkę Banton, oboje zakochują się w sobie. Kiedy jego ojciec nagle umiera, Deven wraca do Indii i dowiaduje się, że dom jest prowadzony przez wujka, Oma Prakasha. Wkrótce okazuje się, że większość majątku przejdzie w ręce Gyanesha, co prowadzi do zmowy między Devenem i Dannym. Planują oni "zaprzyjaźnić się" z Gyaneshem, a potem przekonać go do równego podziału majątku pomiędzy nimi trzema.

Słowa kluczowe