Filmy film propagandowy

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film propagandowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zwyczajna dziewczyna 6.5

Brytyjska ekipa filmowa próbuje podnieść morale po blitzkriegu, robiąc propagandowy film podczas Drugiej Wojny Światowej.

Dwie brygady 6.5

Przygotowania do nowej sztuki. Pojawia się problem, gdyż aktorzy nie potrafią stworzyć wiarygodnych postaci. Dopiero zwiedzanie fabryki i wioski robotników pozwala oswoić się z nową rolą i od razu widoczne są efekty wspólnej współpracy.

Autobus odjeżdża 6.20 6.0

Bohaterką jest Krystyna, fryzjerka z małego miasteczka. Kiedy pojawia się możliwość wyjazdu nie zastanawia się zbyt długo, zostawia męża i wyjeżdża na Śląsk. Staje się przodowniczką pracy, sprząta i uczy spawania. Przybywa za nią mąż, który chce zabrać ją z powrotem.


Ulica Brzozowa 6.0

Z ulic poznikały już barykady i zwaliska gruzów. Warszawa tętni życiem. Ale istnieje jeszcze stolica inna, zaniedbane Stare Miasto, przy ulicy Brzozowej, wśród ruin zjawili się już ludzie. Dzieci bawią się w klasy, mieszkańcy wegetują w piwnicach. Pewnego dnia zjawili się robotnicy i ulica zaczęła pięknieć z dnia na dzień.

Słowa kluczowe