Filmy walka, bójka

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, bójka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Santo contra hombres infernales 2.0

Santo pomaga tajnemu agentowi meksykańskiej policji, rozpracować szajkę przemytników działającą na wybrzeżu. Sprawy przybierają zły obrót gdy zostaje on odkryty, a bandyci próbują go zabić za wszelką cenę.

Gulaab Gang 2.0

Indie nie są krajem przyjaznym dla kobiet. Tradycja patriarchatu i rozległy seksizm mają wpływ na wiele zbrodni, przede wszystkim na powszechność przemocy seksualnej wobec kobiet. Odważna Rajjo (Madhuri Dixit) zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że kobiet nikt nie obroni. Nikt, prócz nich samych. Członkinie jej "Różowego Gangu" to aktywistki i strażniczki, które walczą ze społeczną niesprawiedliwością, ochraniają i pomagają maltretowanym kobietom. Rajjo widzi szansę poprawy sytuacji kobiet i ochrony ich interesów w polityk Sumitrze Devi (Juhi Chawla). Intencje pani polityk nie do końca są jednak szczere i chce ona wykorzystać poparcie i zaufanie wiejskich kobiet do własnych, egoistycznych celów.

Filary Ziemi 7.7

Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.


Gra o tron 8.6

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Hooligans 7.8

Utalentowany student dziennikarstwa na Harvardzie - Matt zostaje niesłusznie wyrzucony z uczelni. Wyjeżdża do Londynu, do siostry, aby zerwać z przeszłością. Tam poznaje Pete'a, który wprowadza go w świat zagorzałych kibiców piłki nożnej. Jedność i siła fanów West Ham United daje mu poczucie pewności siebie, jakiej do tej pory mu brakowało. Okazuje się jednak, że w świecie, do którego wkroczył, dominuje nienawiść do dziennikarzy. Ekipa zaczyna podejrzewać, że Matt jest rasowym dziennikarzem w "szalikowym" przebraniu. Siła drużyny, która miała go wzmocnić, nieoczekiwanie obraca się przeciwko niemu...

Człowiek ze stali 6.6

W ostatnich dniach planety Krypton, naukowiec Jor-El wysyła swego syna na Ziemię, aby uratować go przed zagładą. Przygarnięty przez małżeństwo Kentów, Kal-El próbuje dostosować się do ludzi, co jest niezwykle trudne, gdy dysponuje się nadludzkimi mocami. W końcu udaje mu się dowiedzieć kim jest, ale sprowadza to na Ziemię kryptońskich przestępców dowodzonych przez generała Zoda.

X-Men: Ostatni bastion 7.3

Wynalezienie lekarstwa odwracającego proces mutowania prowadzi do odwrócenia biegu historii. Po raz pierwszy mutanty stają przed wyborem: zachować swą unikalność, co oznacza skazanie się na wieczną izolację i alienację, czy też wyrzec się pozyskanej w wyniku mutacji mocy. Przeciwstawne punkty widzenia przywódców mutantów - Charlesa Xaviera, który naucza tolerancji, i Erika Lehnsherra, który wierzy w przetrwanie najsilniejszych, zostają poddane ostatecznej próbie - dochodzi do wojny, która ma rozstrzygnąć wszelkie spory.

Wieki ciemne 7.2

Rzecz dzieje się w zamierzchłej przeszłości. Potężny czarodziej, Merlin, pomaga Utherowi Pendragonowi w zdobyciu korony. Gdy jego syn, Artur obejmuje sukcesję również i on może pokonać przy pomocy Merlina swych wrogów. Powołuje sławnych Rycerzy Okrągłego Stołu i poślubia piękną Ginewrę. Niebezpieczeństwo grozi Arturowi ze strony jego występnej siostry przyrodniej, Morgany, która nakłania ich wspólnego syna do sięgnięcia po tron ojca. Rozstrzygającą bitwę przeżywa ostatecznie tylko wierny rycerz króla Artura, Parsifal.

Kickbokser 7.5

Eric Sloane jest mistrzem świata w kickboxingu, przybywa do Tajlandii, aby stoczyć pojedynek z najlepszym zawodnikiem w kraju. Podczas walki jego przeciwnik stosuje niedozwolone chwyty i prawie zabija Erica. Wszystko obserwuje Kurt, młodszy brat ofiary, który poprzysięga zemstę na Tong Po.

Ali 7.1

"Ali" to epicki dramat o najbardziej kontrowersyjnej międzynarodowej gwieździe w historii sportu. Przez jednych kochany, przez innych obrzucany obelgami. Cassius Clay to człowiek, którego siła sięgała daleko poza bokserski ring. Kiedy porzucił swoje nazwisko, stając się Muhammedem Alim, został także jedną z najbardziej oczernianych gwiazd sportu. Ale on walczył o więcej niż tylko tytuł mistrzowski, walczył o szacunek dla ludzi wszystkich ras i narodowości. Walczył przeciwko rządowi Stanów Zjednoczonych, nie chciał jechać do Wietnamu. Walczył o prawo używania swojego imienia i wywalczył je własnymi pięściami, dzięki wierze w Boga i samego siebie.

Słowa kluczowe