Filmy film lalkowy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film lalkowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W 2016 roku ta para dziwaków obchodziła czterdzieste urodziny. Chociaż nigdy wcześniej nie gościli na srebrnym ekranie, dla dwóch majsterkowiczów takiego kalibru nie stanowiło to żadnego problemu. Pat i Mat mają pod schodami projektor filmowy, a strychu pudło pełne filmów, które chętnie odtwarzają swoim fanom... Ale nie byliby jednak sobą, gdyby nie napotykali na szereg problemów i pułapek. Tym razem powodują je złośliwy kaktus, suche drzewo, czy pomysł „ulepszenia” domu kilkoma unikalnymi modyfikacjami. Pokolenia widzów kochają Pata i Mata nie tylko za zabawną niezdarność, ale także za niesłabnący optymistyczny stosunek do życia. Nawet jeśli wszystko wydaje się stracone…


W cyrku trwa przedstawienie. Artyści cyrkowi skaczą na trampolinie tak wysoko i niefortunnie, że przebijają kopułę cyrkową i wylatują w kosmos. Widzowie i obsługa patrzą z przerażeniem w niebo. Tymczasem nasi artyści przeżywają w przestworzach nadzwyczajne przygody.
Pan Tomasz – emerytowany adwokat, kawaler – mieszka w warszawskiej kamienicy. Jest koneserem sztuki i miłośnikiem muzyki klasycznej. W swym mieszkaniu zgromadził pokaźną kolekcję obrazów. Do irytacji doprowadza go dźwięk katarynki dochodzący z podwórza… Do mieszkania naprzeciwko wprowadza się kobieta z kilkuletnią dziewczynką. Mecenas jest zdziwiony i zaskoczony, kiedy widzi w oknie naprzeciwko, jak dziecko patrzy prosto w słońce, a potem tańczy, klaszcze i cieszy się, słysząc melodię płynącą z katarynki… Czy będzie cierpliwie znosił znienawidzone dźwięki, aby uszczęśliwić ociemniałą dziewczynkę?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…