Filmy promieniowanie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje promieniowanie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Inspirowany komiksem serial przedstawiający perypetie nietypowej grupy superbohaterów – Doom Patrol. Produkcja śledzi losy drużyny, w skład której wchodzą: Robotman aka Clifford „Cliff” Steele (Brendan FraserMiasto gniewu, Mumia, George prosto z drzewa), Negative Man aka Larry Trainor (Matt BomerBiałe kołnierzyki, serial American Horror Story, Odruch serca), Elasti-Woman aka Rita Farr (April Bowlby – seriale Dwóch i pół, Jak poznałem waszą matkę) oraz Crazy Jane (Diane Guerrero – serial Orange Is the New Black). Każdy z nich przeżył straszny wypadek, który spowodował okaleczenia i oszpecenia, ale dał również nadludzkie zdolności. Zespół zostaje wezwany do akcji przez Cyborga (Joivan WadePierwsza noc oczyszczenia, Doktor Who), kiedy ich mentor – szalony naukowiec, doktor Niles Caulder aka Szef (Timothy DaltonW obliczu śmierci, Licencja na zabijanie) – nagle zostaje porwany.

Seksmisja

8,4
Poddani hibernacji Maks i Albert budzą się po pięćdziesięciu latach – po kataklizmie wojny nuklearnej – w podziemnej stechnicyzowanej społeczności, złożonej z samych kobiet. Nasi bohaterowie są obiektami archeologicznymi, ale stanowią zagrożenie erotyczne w świecie, gdzie dzięki dzieworództwu mężczyźni stali się niepotrzebni. Mając do wyboru zmienić płeć lub zginąć, Albert i Maks postanawiają uciekać.
W 2018 roku John Connor prowadzi wojnę ze Skynetem. Tymczasem w jego życiu pojawia się Marcus Wright.


Wiosna 1986 roku. Skutki katastrofy nuklearnej w Czarnobylu są od razu odczuwalne w całej Europie. W Rumunii desperackie działania reżimu komunistycznego dotykają bezpośrednio kilka kobiet z północnej Bukowiny – z powodu napromieniowania kobiety są zmuszane do aborcji metodami improwizowanymi. Irina, wiejska nauczycielka, matka dwójki dzieci, żona kapitana statku, jest pod presją rodziny i musi podjąć straszliwą decyzję. Czy zdecyduje się poddać, czy poniesie jakieś konsekwencje? Kilka lat później upada reżim komunistyczny w Rumunii, a decyzja Iriny jest ostro krytykowana przez jej dzieci.
Nominowany do Oscara Edward Norton wciela się w Bruce'a Bannera, naukowca, który wybrał życie w ukryciu, poszukując antidotum na drzemiącą w nim nieokiełznaną siłę: Hulka. Jednakże, gdy marzący o wykorzystaniu jego mocy wojskowi zmuszą go do powrotu do cywilizacji, musi zmierzyć się z potężnym przeciwnikiem: Abominacją – koszmarną, śmiercionośną bestią o mocach równie wielkich, jak moce Hulka.

Czarnobyl

8,4
9,2
28 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, doszło do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej.

K-19

7,3
Czasy Zimnej Wojny. Związek Radziecki i Stany Zjednoczone prześcigają się w demonstrowaniu swych potęg militarnych. Ta zasada dotyczy również sił Marynarki Wojennej. Rosjanie wiedzą, że muszą pokazać się z zaopatrzona w głowicę nuklearną łodzią podwodną. Łódź nie jest jeszcze w stu procentach dopracowana, ale w ramach tej obowiązkowej demonstracji sił, dowództwo Radzieckiej Marynarki Wojennej zdecydowało, że łódź musi odbyć rejs. 4 czerwca 1961 roku łódź K-19 dopływa do wód północnego Atlantyku. I wtedy załoga odkrywa, że popsuł się system chłodzący reaktora. Przeciek w pierwszym obwodzie chłodzącym. Przeciek może spowodować przegrzanie reaktora. Stało się jasne, że grozi to katastrofą. Dotychczas łodzią dowodził Vladimir Yenin (Liam Neeson). Jednak rozkaz przejęcia dowództwa dostaje kapitan Nicolai Zatayew (Harrison Ford). Ma sprawdzić czy na łodzi były zachowywane wszystkie procedury.
Z Ziemi wyrusza statek kosmiczny Ikarus II, który po tajemniczym zniknięciu swego poprzednika jest ostatnią nadzieją ludzkości na ponowne przebudzenie słońca. Niestety w trakcie lotu dochodzi do pomyłki nawigatora i uszkodzenia statku. Kiedy wszystko zaczyna wskazywać, że i druga misja poniesie porażkę, nieoczekiwanie statek odbiera sygnał z zaginionego od kilku lat Ikarusa.
Osoby znające sprawę z pierwszej ręki opowiadają o wydarzeniach, kontrowersjach i skutkach wypadku w elektrowni jądrowej na wyspie Three Mile Island w Pensylwanii.
W 1964 roku wybucha wojna atomowa, której efektem jest unicestwienie większości fauny i flory na Ziemi. Szczęśliwie załoga okrętu Sawfish przebywa w tym czasie na morzu unikając zagłady. Szukając bezpiecznej przystani kapitan kieruje okręt do Australii, gdzie nie dotarło jeszcze promieniowanie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…