Filmy lata 40., relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lata 40., relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nadzy wśród wilków to opowieść o trzyletnim żydowskim chłopcu, który został przemycony do obozu w Buchenwaldzie. Przywiózł go Polak w walizce ostatnim transportem z Auschwitz. Więźniowie wspólnymi siłami go ukrywają. Do konspiracji należą Żydzi, Polacy, niemieccy komuniści i Rosjanie. Tymczasem powoli zbliża się front, a terror w obozie nasila się.
Czechosłowacja, Praga, rok 1947. Ocalony z obozu Otto wraca do żony i syna. Otwiera na nowo swój rodzinny interes, salon fryzjerski "Valentino". Sielanka nie trwa jednak długo. Władza ludowa ingeruje coraz bardziej w życie społeczne. Szeregowy pracownik salonu, młody komunista postanawia odebrać Ottonowi jego salon. Następuje zamiana miejsc, zgodna z obowiązującą walką klas. Otto, jego żona i jej siostry stają się pracownikami. Karlik, 8-letni syn Ottona, postanawia wymierzyć sprawiedliwość.


To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.

Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.
Film o stosunkach między matką, a córką. Osamotniona po zamążpójściu córki, starzejąca się i egoistyczna kobieta nawiązuje romans z byłym astronautą, obecnie oddający się urokom życia. Tymczasem jej córka, zajęta bez reszty prowadzeniem domu, zostaje porzucona przez męża, a potem pada ofiarą nieuleczalnej choroby. U łoża śmierci następuje pojednanie dwóch bliskich sobie kobiet.

Czas mroku

6,7
6,4
Pasjonująca, dramatyczna opowieść o człowieku, którego jedna decyzja zmieni losy świata. Premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill w przededniu podjęcia decyzji o przystąpieniu Wielkiej Brytanii do drugiej wojny światowej.
Autentyczna historia konia wyścigowego, który mimo fatalnych początków na torze stał się największym championem w czasie Wielkiego Kryzysu.
Ekranizacja filozoficzno-erotycznej powieści Witolda Gombrowicza. Okupowana Polska, rok 1943. Fryderyk, reżyser, i Witold, pisarz, wyruszają do majątku Hipolita, znajomego Witolda. W spokojnej atmosferze prowincji, gdzie niemal udaje się zapomnieć o trwającej wojnie, mężczyźni zaczynają toczyć tajemniczą, dwuznaczną grę. Manipulują ludźmi ze swego otoczenia, rozkoszując się obserwowaniem ich reakcji. Nie wszystko jednak da się przewidzieć.

Godziny

7,4
Nowy Jork u schyłku dwudziestego wieku. Londyn 1923. Los Angeles 1949 roku. Clarissa wydaje książki. Virginia pisze powieści. Laura zajmuje się domem. Historia życia trzech kobiet żyjących w trzech różnych epokach. Jedna z nich to znana pisarka, ogarnieta samobójczą manią Virginia Woolf. Trzy kobiety, trzy historie... I jedna rzecz, która je łączy...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…