Filmy heros

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje heros. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Troja 7.2

Film nakręcony na podstawie poematu Homera pt. "Iliada". Stworzona z rozmachem opowieść o porwaniu przez Parysa pięknej Heleny i trwającym 10 lat oblężeniu miasta, w którym skryli się niezwyciężeni dotąd Trojanie.

Shazam! 6.6

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo — SHAZAM. Wówczas ten cwany 14-letni sierota zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dr Thaddeusa Sivanę (Strong).

Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna 6.2

Czasy współczesne. Zeus (Sean Bean) podejrzewa syna Posejdona, Percy'ego (Logan Lerman), o kradzież jego potężnego Pioruna. Jeśli w ciągu 2 tygodni go nie odzyska, to rozpęta wojnę pomiędzy bogami. Młody chłopak musi wkroczyć i poznać dotąd niespotykany świat, by udowodnić, że jest niewinny. Lecz Hades (Steve Coogan) pragnie zdobyć Piorun dla siebie, toteż Percy'ego czeka walka z licznymi stworzeniami pochodzącymi z mitologii greckiej.


Thor: Opowieści Asgardu 6.4

Znudzony życiem w Asgardzie Thor, wyrusza wraz z Lokim i trzema wojownikami do krainy lodowych gigantów, by odszukać miecz demona, pokonanego niegdyś przez Odyna. Po ciężkich poszukiwaniach udaje im się odnaleźć miecz, ale zaniepokojone tym faktem giganty wypowiadają wojnę Asgardowi. Tymczasem miecz trafia w ręce ostatniego mrocznego elfa, chcącego dzięki niemu zabić Odyna.

Herkules 6.1

Serial przedstawiający przygody jednego z najznamienitszych herosów antycznego świata. Dysponujący nadludzkimi mocami Herkules, przemierza ziemię, pomagając napotkanym ludziom, zabijając potwory i demony, a przede wszystkim walcząc z zawistną Herą i jej wyznawcami. W zmaganiach pomaga mu wierny towarzysz Jolaos, tchórzliwy Salmoneusa i księżniczka Xena.

Herkules 5.0

Zeus obawiając się o rosnące siły ciemności przesyła część swojej mocy dziecku króla Atlantydy. Kilka dni później okrutny Minos wszczyna rewoltę i przejmuje władzę w królestwie. Cudem ocalały Herkules zostaje przygarnięty przez parę wieśniaków. Po latach heros wyrusza w świat by odnaleźć cel życia. Oczywiście na jego drodze pojawiają się piękne kobiety, olbrzymie roboty, magia i sam król Minos.

Maciste nella terra dei ciclopi 5.0

Wojska królowej Capys najeżdżają sąsiadujące państwo, niszcząc wszystko na swojej drodze. Zbiega się to w czasie z powrotem Maciste, który uratowawszy królewskiego syna, poprzysięga zemstę okrutnej królowej i jej podwładnym. Heros dociera wkrótce do miasta najeźdźców, ale zostaje złapany i tylko jego nadludzka siła pozwala mu wyjść z tarapatów cało.

Maratoński siłacz 4.0

Phillipides wygrywając greckie igrzyska, dostaje zaszczyt wstąpienia do elitarnej ateńskiej gwardii. Nie mogąc się z tym pogodzić jeden z bardzo zamożnych i wpływowych mieszkańców, próbuje go zabić lub upokorzyć. W tym samym czasie Grecja zostaje najechana przez wojska perskie. Jedyną szansą Aten by wygrać w tej walce, jest pomoc Sparty, a tylko jeden ateńczyk może przekonać jej mieszkańców by stanieli do walki. Phillipides wykonawszy swoją misję zapewnia miastu sojuszników dzięki, którym wypędzają oni persów ze swoich ziem.

Hercules & The Princess of Troy 6.0

Herkules wyrusza do Troi by zgładzić morskiego potwora.

Minotaur 5.1

Theo próbując uratować ukochaną, zbiera drużynę odważnych wojowników i wyrusza do pałacu króla Deucaliona. Złapani przez wojowników króla trafiają do legendarnego labiryntu, gdzie rzekomo żyje przerażający Minotaur. Wkrótce okazuje się, że to wcale nie była legenda.

Słowa kluczowe