Filmy historia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje historia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Na rauszu

7,4
8,0
Film opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.
Witaj w Klubie Zjaw! To grupa przyjaciół, którzy przeżywają liczne przygody, rozwiązują zagadki i odkrywają historię Los Angeles, rozmawiając z miejskimi duchami.
Grupa brytyjskich komików pokazuje tę stronę historii, jakiej nie uczą w szkołach - od epoki kamienia łupanego do problemów XX wieku.


Oliver Stone prezentuje serię dokumentalną ujawniającą mało znane fragmenty historii Stanów Zjednoczonych.
Znani ludzie – pod wpływem alkoholu – snują opowieści inspirowane wydarzeniami historycznymi.
Angel, wampir z duszą przybywa do Los Angeles, żeby pomagać ludziom mającym problemy i w ten sposób zyskać odkupienie.

Kryptonim HHhH

6,2
6,0
Prawdziwa historia człowieka, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy. Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców.
W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?
Hanshiro, samuraj bez majątku i włości, prosi swego pana o możliwość popełnienia rytualnego samobójstwa w jego domu. Próbując odwieść go od tej decyzji Kageyu, pan domu, opowiada mu tragiczną historię młodego ronina Motome. Hanshiro nie zmienia zdania i wciąż zamierza popełnić hara-kiri. Ma jednak ostanie życzenie, które ujawni jego prawdziwe motywy...

Spisek

6,7
Mary Surratt jest samotną kobietą oskarżoną o współudział w próbie zamachu na Abrahama Lincolna. Gdy cały naród zwraca się przeciwko niej, Mary zmuszona jest polegać na swoim prawniku, który niechętnie zajmuje się jej sprawą. Tylko tak kobieta może odkryć prawdę i ocalić życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…