Filmy dokument fabularyzowany

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dokument fabularyzowany. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pilecki

5,0
Film przedstawia losy Witolda Pileckiego oczami jego syna, Andrzeja.
Film pokazuje naszą przeszłość planetarną i pokazuje miejsce ludzkości w przyszłości.
Dokument przedstawiający Warszawę odbudowaną ze zniszczeń wojennych. W piękny, niedzielny poranek tysiące warszawskich kierowców autobusów miejskich wyrusza na trasy. Kamera towarzyszy w czasie jazdy po mieście autobusu nr 133. Oglądając zabawne perypetie kierowcy, bileterki i pasażerów, okraszone żartobliwym komentarzem Kazimierza Rudzkiego, niejako przy okazji podziwiamy odbudowaną stolicę.


Mało znana historia z czasów II wojny światowej. Program odsłania kulisy zamachu na Adolfa Hitlera i rolę Watykanu w tym spisku.
Zbliża się koniec drugiej wojny światowej, jest luty 1945 roku. Opowieść o tym, jak partyzanci urządzili szpital… wysoko w Tatrach. Rannych partyzantów z tegoż szpitala muszą później przetransportować ratownicy GOPR. Czy im się uda?
Akcja filmu rozpoczyna się pod koniec 1944 roku w lasach w pobliżu Rawy Mazowieckiej. Konfident pochodzenia holenderskiego o pseudonimie Peter po dwumiesięcznym pobycie w leśnym oddziale AK ''Dzik'' odłącza się od grupy partyzantów i dezerteruje. Kilka dni później w mundurze wehrmachtu wydaje oddział Niemcom. Rozpoczyna się akcja o kryptonimie ''Dzik'' i pościg za oddziałem pod wodzą ''krwawego kata tomaszowskiego gestapo'', ''Pana życia i śmierci'' Georga Boettiga. Czy uda im się uciec? Jeśli tak to jakim kosztem?
Dokument traktujący o problemach śląskich kopalń, których górnicy muszą wykonać założony plan wydobycia węgla. W jednej ze starych kopalń kończą się eksploatowane pokłady, dyrektor z ekipą ratunkową schodzi do starego, nieczynnego szybu, żeby sprawdzić, czy jest tam jeszcze węgiel. W innej kopalni pracują na dole jeszcze cztery konie, ale wchodzą już nowoczesne maszyny, które je zastąpią. Co zrobić ze starym wozakiem?
Druga wojna światowa, Warszawa pod okupacją. Jan Brzechwa, nieszczęśliwie zakochany poeta musi ukrywać się z racji na swoje żydowskie pochodzenie. W takich to właśnie warunkach powstaje jedna z najbardziej popularnych książek dla dzieci "Akademia Pana Kleksa".
Inscenizowany dokument w reżyserii duetu Hoffman-Skórzewski. Pokazuje skutki spożywania alkoholu przez dorosłych w przełożeniu na dzieci. Dość drastyczne i realistyczne sceny oraz tematyka kwalifikuje obraz do tzw. „czarnej serii” polskiego dokumentu.
Historia ochotników, którzy zdecydowali się dołączyć do armii gen. Andersa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…