Filmy remake

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje remake. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…
Akcja dzieje się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Japonii, która obecnie przeżywa kryzys gospodarczy i próbuje wstać z kolan. Kiedy wydaje się, że gorzej już być nie może, nagle pojawia się gigantyczny potwór zwany Godzillą; monstrum zrodzone w wyniku bomby atomowej. Jego wściekła i agresywna natura sprawia, że atakuje wszystko na swojej drodze z destrukcyjną siłą, a on sam wydaje się niepowstrzymany. Czy jest jeszcze szansa, aby zapobiec katastrofie?

Mała syrenka

5,3
6,3
Urzekająca aktorska wersja uwielbianej klasycznej animacji, pełnej niezapomnianych piosenek. Młoda energiczna syrenka podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą. Dzięki temu może doświadczyć życia na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.


Ultimatum

6,5
5,0
Mieszkający w Berlinie, amerykański biznesmen Matt Turner (Liam Neeson) odwozi dzieci do szkoły, kiedy odbiera tajemniczy telefon. Głos ze słuchawki informuje go, że w jego samochodzie jest bomba, a brak współpracy czy próba kontaktu z policją grożą natychmiastową eksplozją. Aby uratować siebie i bliskich, Matt będzie musiał wykonać szereg zleceń nieznanego szantażysty. Jeśli odmówi, uzbrojony ładunek wybuchnie, zabijając Matta i niszcząc wszystko dookoła. Zmuszony do ciągłej jazdy, niemogący opuścić pojazdu mężczyzna rozpoczyna bezprecedensową walkę z czasem i desperacki wyścig po to, by ocalić życie.

Mulan

5,9
6,4
Młoda dziewczyna imieniem Mulan postanawia ocalić ojca i wciela się w jego imieniu do armii, która ma bronić kraju przed najeźdźcą.

Latem

0,0
Anne (Léa Drucker), znana prawniczka, żyje w zgodzie ze swoim mężem Pierrem (Olivier Rabourdin) i ich 6- i 7-letnimi córkami. Pewnego dnia wprowadza się do nich 17-letni Théo (Samuel Kircher), syn Pierre'a z poprzedniego małżeństwa. Niedługo potem oznajmia ojcu, że ma romans z Anną. Ona zaprzecza.
Jung Yi Won studiuje aktorstwo i marzy o tym, by w przyszłości zostać wielką gwiazdą. Jego wrogiem numer jeden jest studiujący reżyserię Kim Ji Oh. Niespodziewanie Yi Won odkrywa, że jego siostra, Jung Yi Jin, pisze w internecie powieść BL, a głównymi bohaterami jej historii są... Yi Won i Ji Oh! Student jest wściekły na dziewczynę, która kategorycznie odmawia wycofania się z projektu. Wkrótce Yi Won zaczyna zbliżać się do Ji Oha i z przerażeniem orientuje się, iż powieść siostry jakimś cudem staje się rzeczywistością.
Rok 1999. Tong wraz z przyjaciółmi: Dongiem, Bankiem, Mai i Pao każdego dnia swoimi pomysłami przyprawiają nauczycieli o ból głowy. Kiedy zachowanie Tonga w końcu osiąga apogeum, za karę zostaje zmuszony usiąść w ławce przed przewodniczącą klasy, Lin. Uczennica jest bardzo ładna, inteligentna i osiąga najwyższe wyniki w klasie. Gdy dziewczyna rzuca Tongowi wyzwanie dotyczące pierwszego miejsca na kolejnym teście, chłopak z jej pomocą mocno przykłada się do nauki, a wspólnie spędzony czas wkrótce zbliża ich do siebie.
Achi jest zwykłym pracownikiem biurowym. Nigdy z nikim się nie umawiał, nie ma też żadnych doświadczeń seksualnych. W dniu swoich 30. urodzin odkrywa, że posiadł magiczną moc czytania w myślach każdej osoby, której dotknie. Kiedy przypadkiem słyszy myśli najprzystojniejszego pracownika swojej firmy, Karana, przerażony postanawia trzymać się od niego z daleka. Mężczyzna bowiem skrycie się w nim kocha. Gdy jednak Achi jest zmuszony do kolejnych przypadkowych dotyków, zdaje sobie sprawę, że czyste uczucie Karana zaczyna go do siebie przyciągać.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach, wzruszająca historia miłości psa do człowieka (Richard Gere). Pewnego zimowego wieczoru, Parker Wilson, znajduje szczeniaka na stacji kolejowej i nie mając innego wyjścia przygarnia go do siebie. W szybkim czasie łączy ich więź jakiej nikt się nie spodziewał.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…