Filmy spaghetti western

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje spaghetti western. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie 7.9

Do małego miasteczka gdzieś w Teksasie, przyjeżdża tajemniczy nieznajomy szukający niejakiego Franka. Jego drogę znaczą trupy nasłanych zabójców. W tym samym czasie niesławny Frank i jego ludzie zabijają rodzinę Irlandczyków by przejąć ich ziemię. Podejrzenie jednak pada na lokalną bandę Cheyenna. Ten chcąc oczyścić się z zarzutów łączy siły z tajemniczym Harmonicą, by razem rozprawić się z bandą Franka.

Dobry, zły i brzydki 8.2

Podczas kulminacji wojny domowej tajemniczy rewolwerowiec (Clint Eastwood) włóczy się wokół zachodniej granicy. Nie ma domu, obowiązków i kompanów aż do momentu... kiedy spotyka dwóch nieznajomych (Eli Wallach i Lee Van Cleef), którzy są tak bezlitośni i samotni jak on. Złączeni przez przeznaczenie, trzej mężczyźni jednoczą siły, by wyśledzić skradzione złoto. Ale działanie w grupie nie leży w naturze takich bandytów o silnej woli. Wkrótce odkrywają, że największe wyzwanie dla nich to pozostanie czujnymi - i żywymi - kontynuując niebezpieczne poszukiwania w kraju ogarniętym wojną.

Winnetou II: Ostatni renegaci 10.0

Ekranizacja najsłynniejszej powieści Karola Maya, której akcja rozgrywa się w dzikich i malowniczych sceneriach Dzikiego Zachodu. Śmierć ojca stała się punktem zwrotnym w życiu Winnetou. Teraz był wodzem odpowiedzialnym za wszystkich Apaczów. Młody wódz uznał, że jego zadaniem jest zapobiec nieszczęściu, które mogłoby oznaczać zagładę wszystkich Indian. Pewnego dnia, Winnetou ratuje córkę Leśnego Niedźwiedzia. Młodzi zakochują się w sobie. Przyjaciel Winnetou, Old Shatterhand dowiaduje się od porucznika, że bandyci razem z Forresterem, napadli na plemię Ponków. Old Shatterhand razem z Winnetou i przyjaciółmi, ruszają im na pomoc.


I lunghi giorni della vendetta

Po trzech latach ciężkiej pracy, skazany ucieka z więzienia, aby szukać zemsty na trzech mężczyznach, którzy go w to wrobili.

Bill il taciturno

Django (George Eastman) przybywa do miejscowości Santa Anna. Ma zlecenie przewieźć ładunek od meksykańskiego bandyty o nazwie El Santo (Domenico Maggio). Ale zleceniodawca Sanders zostaje zabity, a jego rywal, niejaki Thompson (Luciano Rossi) teraz prowadzi interesy z El Santo. Django spotyka piękną młodą wdowę Lindę (Liana Orfei), która posiada informacje na temat zaginionej kopalni złota.

Słowa kluczowe