Filmy spaghetti western

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje spaghetti western. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie 7.8

To właśnie Dziki Zachód. Claudia Cardinale gra prostytutkę, która zamienia się w madonnę. Henry Fonda wciela się w najczarniejszy charakter w swej karierze i jest w tym przekonujący jak nigdy: jego Frank, bezwzględny, psychopatyczny morderca, nie odczuwa żadnych wyrzutów sumienia po wymordowaniu całej rodziny. Jason Robards jest Metysem fałszywie oskarżonym o te zbrodnię, zaś Charles Bronson gra człowieka, który pamięta, jak brutalnie torturowano jego brata.

Dobry, zły i brzydki 8.1

Trzecia i ostatnia część westernowej trylogii Sergia Leone. Joe i Tuco, dwaj sprytni bandyci, poznają miejsce ukrycia wojskowego skarbu. Niestety jeden z nich wie tylko gdzie leży cmentarz, na którym ukryto złoto, a drugi zna tylko grób gdzie go zakopano. Zmusza ich to do wspólnej podróży i wymuszonego sojuszu. Jednak w czasie wędrówki okazuje się, że nie tylko oni chcą zakopanego złota, a wiedząc gdzie ono jest stają się celem bezwzględnego Sentenza.

Człowiek zwany Ciszą 7.1

Podczas ostrej zimy w 1898 roku w Utah, w Stanach Zjednoczonych, panuje głód. Banici, drwale i głodni wieśniacy schodzą z lasów, by ograbić wsie. Dla łowców nagród to dobrodziejstwo, którego bardzo nadużywają. Najokrutniejszy z nich nazywa się Tigrero (Klaus Kinski). Wkrótce niemy mężczyzna, nazywany "Ciszą" (Jean-Louis Trintignant), przeciwstawia się tej hordzie przyciągniętej przez przynętę zysku. Niemy przyjeżdża do Snow Hill z nowym szeryfem, którego misją jest przywrócenie porządku. "Cisza" doskonale strzela i próbuje wielokrotnie sprowokować Trigrero.


Strzelby dla San Sebastian 6.9

Ekranizacja opowiadania Williama Faherty. Fałszywy zakonnik przejmuje dowództwo nad grupą meksykańskich wieśniaków walczących z Indianami z plemienia Yaqui...

Winnetou II: Ostatni renegaci 7.0

Ekranizacja najsłynniejszej powieści Karola Maya, której akcja rozgrywa się w dzikich i malowniczych sceneriach Dzikiego Zachodu. Śmierć ojca stała się punktem zwrotnym w życiu Winnetou. Teraz był wodzem odpowiedzialnym za wszystkich Apaczów. Młody wódz uznał, że jego zadaniem jest zapobiec nieszczęściu, które mogłoby oznaczać zagładę wszystkich Indian. Pewnego dnia, Winnetou ratuje córkę Leśnego Niedźwiedzia. Młodzi zakochują się w sobie. Przyjaciel Winnetou, Old Shatterhand dowiaduje się od porucznika, że bandyci razem z Forresterem, napadli na plemię Ponków. Old Shatterhand razem z Winnetou i przyjaciółmi, ruszają im na pomoc.

I lunghi giorni della vendetta

Po trzech latach ciężkiej pracy, skazany ucieka z więzienia, aby szukać zemsty na trzech mężczyznach, którzy go w to wrobili.

Bill il taciturno

Django (George Eastman) przybywa do miejscowości Santa Anna. Ma zlecenie przewieźć ładunek od meksykańskiego bandyty o nazwie El Santo (Domenico Maggio). Ale zleceniodawca Sanders zostaje zabity, a jego rywal, niejaki Thompson (Luciano Rossi) teraz prowadzi interesy z El Santo. Django spotyka piękną młodą wdowę Lindę (Liana Orfei), która posiada informacje na temat zaginionej kopalni złota.

Słowa kluczowe