Filmy wielbłąd, afryka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wielbłąd, afryka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1787. Ponieważ zabił w pojedynku przyjaciela króla Ludwika XVI, Jean-François de la Plaine (Bernard Giraudeau), zostaje zesłany do Cap Saint-Louis, maleńkiej afrykańskiej kolonii, której zostaje gubernatorem. Raczej wolnomyśliciel, poddaje się swojemu losowi, próbując złagodzić swoją samotność grając na klawesynie. Daleko stąd, we Francji, wybuchła rewolucja. Odkrywa wiele aspektów Afryki i niewolnictwa, miłość młodej Amélie (Aissatou Sow) (młodej niewolnicy, która została mu ofiarowana) i bogactwo kolonii.
Z samolotu zestrzelonego nad Sacharą Beduini ratują ciężko poparzonego pilota. Dwa lata później ów człowiek leży w polowym szpitalu wojskowym we Włoszech, gdzie opiekuje się nim kanadyjka Hana . Po katastrofie pilot stracił pamięć. Nie zna swego nazwiska i nazywany jest po prostu "angielskim pacjentem". Wojna mocno doświadczyła Hanę, zabierając jej bliskich. Tym bardziej poświęca się nieznajomemu. Wie, że zostało mu niewiele życia. Gdy dochodzi do ewakuacji szpitala, ciężki stan pacjenta nie pozwala na podróż, która mogłaby go zabić. W tej sytuacji Hana decyduje się zostać z chorym w klasztorze, skąd mają być zabrani później. Pielęgniarka znajduje przy swoim podopiecznym osobiste listy, szkice, zdjęcia. czyta je pacjentowi i słuchając jego majaczeń, ze strzępów wspomnień pilota Hana zaczyna składać historię jego życia. Węgierski podróżnik i badacz hrabia Laszlo de Almasy, bo tak brzmi nazwisko pacjenta, sporządzał mapy Afryki Północnej. Łączyło go wielkie uczucie z angielką z wyższych sfer, Catharine Clifton, żoną kolegi. Żarliwy romans kochanków okazał się jednak fatalny w skutkach. Tymczasem w zrujnowanym klasztorze pojawiają się Kip, hinduski saper, w którym zakochuje się Hana, oraz Kanadyjczyk Caravaggio, więziony za kradzieże, następnie zwerbowany przez aliantów do misji szpiegowskiej w Afryce gdzie był właśnie zestrzelony hrabia Almasy...
Ekranizacja jednej z najsłynniejszych powieści Henryka Sienkiewicza. Przedstawiająca losy dwójki dzieci, Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlinson, którzy zostali porwani na czarnym lądzie. Udaje im się jednak uciec porywaczom i przemierzając Afryke szukają swych rodziców.


Małżeństwo artystów, Port i Kit, udaje się w bezkresną pustkę pustyni afrykańskiej w poszukiwaniu utraconych w ich związku wartości. Oboje stopniowo zbliżają się do siebie, jednak chory Port umiera na tyfus. Pozostawiona własnemu losowi Kit oddaje się bez większego oporu jednemu z Tuaregów, ale i ten związek nie przynosi jej szczęścia: zostaje przepędzona przez żony Tuarega.
Pierwsza ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Jest rok 1885. Trwa powstanie Mahdiego w Sudanie. Ośmioletnia Nel i czternastoletni Staś, zostają porwani przez derwiszów i jako zakładnicy wiezieni do Smaina, który chce ich wymienić na własną żonę i dzieci. Docierają do Chartumu, gdzie spotykają się z Mahdim. Gdy Staś nie chce zmienić wiary, ten wysyła dzieci w dalszą drogę do Smaina, który ruszył na południe podbijać murzyńskie plemiona i brać niewolników. W obliczu zagrożenia ze strony lwa, Arabowie dają chłopcu strzelbę, by zabił zwierzę. Staś zabija lwa, a następnie porywaczy. Razem z Nel i dwójką murzyńskich dzieci ruszają w kierunku oceanu...

Maroko

6,8
Piosenkarka kabaretowa (Marlena Dietrich) występująca gościnnie w Maroku zakochuje się w żołnierzu Legii Cudzoziemskiej (Gary Cooper).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…