Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje indiana.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Lata 30. XX wieku, Chicago. Przełomowy naukowiec, doktor Euphronious, przywraca do życia zamordowaną młodą kobietę, aby została towarzyszką potwora Frankensteina. To, co dzieje się później, przekracza najśmielsze wyobrażenia obojga.
Stany Zjednoczone, lata 30. XX wieku. Zorganizowana przestępczość rośnie. Wybija się spośród nich jeden gang - gang Johna Dillingera, napadający na banki w całych Stanach. Wkrótce, po kilku skokach, Dillinger i jego kompani, stają się sławni, są ulubieńcami prostych Amerykanów, którzy widzą w Dillingerze współczesnego Robin Hooda. W pościg za gangiem zostaje wysłany agent raczkującej dopiero FBI - Melvin Purvis. Jego osobistą obsesją jest schwytanie Dillingera. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?
Po rozwodzie rodziców 13-latek przeprowadza się z Nowego Jorku do Indiany. Aby zdobyć nowych przyjaciół, zamierza urządzić wielkie przyjęcie z okazji bar micwy.
Alfred Kinsey wyjawił najpikantniejsze sekrety Ameryki i rozpętał istną rewolucję seksualną, ale sam został niemal zupełnie zapomniany. Obecnie doczekał się swojej filmowej biografii - jego historię w filmie "Kinsey" pokazał Bill Condon, a w rolę ekscentrycznego naukowca wcielił się Liam Nelson. Kiedy Kinsey rozpoczynał swojej badania, amerykańscy naukowcy zajmowali się zwyczajami godowymi niemal wszystkich znanych im zwierząt, ale nikogo nie interesowały zachowania ludzi. W latach 40 XX wieku był to jeden z największych tematów tabu - w tych czasach cudzołóstwo karano grzywną, a za stosunek homoseksualny czasami groziła nawet kara śmierci. Właśnie wtedy Kinsey postanowił zająć się zaniedbanym działem seksuologii. Wieloletnie badania tego naukowca, zwane Raportem Kinseya, wstrząsnęły Ameryką, ale uwolniły ją od wstydu.
Howard Brackett (Kevin Kline), nauczyciel literatury w liceum jest zaręczony z Emily (Joan Cusack). Tymczasem Cameron Drake, jego dawny uczeń, zdobywa Oscara za rolę homoseksualisty. Odbierając nagrodę, dziękuje przed kamerami swojemu nauczycielowi. Przy okazji oznajmia, że Brackett jest gejem. W miasteczku wybucha skandal. Choć Howard twierdzi, że to nieprawda, nawet Emily zaczyna mieć wątpliwości.
Wdowiec Harry Coombes (Art Carney) całe swoje 72-letnie życie spędził na Manhattanie. Pewnego dnia dowiaduje się, że dom w którym mieszka, ma zostać zburzony. Postanawia więc, że pojedzie w podróż do Los Angeles. Zabiera ukochanego kota Tonto i wyjeżdża. Po drodze odwiedza swoje dorosłe dzieci i dawną przyjaciółkę Jessie (Geraldine Fitzgerald).