Filmy pisarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pisarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Elly Conway (Bryce Dallas Howard) jest autorką serii bestsellerowych powieści szpiegowskich, a do szczęścia wystarcza jej kot Alfie oraz nocne przesiadywanie w domu z komputerem. Fabuła książek kobiety koncentruje się na tajnym agencie Argylle i jego misji rozwikłania globalnego syndykatu szpiegowskiego, a kiedy szczegóły faktycznie zaczynają odzwierciedlać tajne działania tej grupy w rzeczywistości, spokojne wieczory stają się przeszłością. Wkrótce podążają za nią zabójcy, więc Elly musi uciekać po całym świecie, ale pomocą służy jej szpieg Aiden (Sam Rockwell), który ma uczulenie na jej zwierzaka. Granica między światem fikcyjnym a tym prawdziwym zaczyna się zacierać.
Początek XVI wieku. Leonardo da Vinci zostaje oskarżony o zamordowanie swojej muzy, Caterine da Cremony. Podczas przesłuchania snuje opowieść, w której ujawnia historie stojące za swoimi kolejnymi dziełami.

Czerwone niebo

0,0
7,0
Wszyscy znamy ludzi, którzy podczas imprezy wolą podpierać ściany i z wyższością komentować zachowanie tańczących. Problem Leona (Thomas Schubert) polega na tym, że zachowuje się tak przez całe życie. Mężczyzna pozostaje irytującym „psuj-zabawą” nawet podczas wakacji nad Bałtykiem, które jego znajomym upływają pod znakiem kąpieli, spacerów i niezobowiązujących flirtów. Na obronę swojej postawy Leon ma tylko jeden argument – jest aspirującym pisarzem pracującym nad stworzeniem wielkiej powieści. Potencjalne arcydzieło okazuje się jednak narcystycznym bełkotem, a wakacyjna sielanka zostaje zakłócona przez tragiczną w skutkach falę pożarów. Czy w tych okolicznościach Leon zrozumie, że rzeczywistość bywa dużo bardziej oryginalna od fikcji?


Oficer marynarki wojennej Stephen Maryk (Jake Lacy) staje przed sądem za bunt na statku po przejęciu dowództwa. Uważa on, że kapitan działał w niestabilny sposób, zagrażając zarówno jednostce, jak i jego załodze. Przydzielony do jego obrony sceptyczny prawnik Barney Greenwald (Jason Clarke) w miarę postępu procesu staje się coraz bardziej zaniepokojony i nachodzą go pewne wątpliwości.
Początek XIX wieku. Markiz de Sade, autor wielu bulwersujących dzieł, zostaje umieszczony w przytułku dla obłąkanych w Cherenton. Dzięki pomocy młodej praczki jego rękopisy przedostają się na zewnątrz i są publikowane. Najnowsze dzieło Markiza budzi wściekłość Napoleona. Wysyła on do Cherenton dr Royer-Collarda. Ma on powstrzymać niewygodnego autora przed pisaniem kolejnych książek.
Saengtai odziedziczył po swoich rodzicach niezwykłą przypadłość - za każdym razem, gdy pada deszcz, traci słuch, a jedyną osobą, z którą może porozmawiać jest jego bratnia dusza. Gdy rodzice mężczyzny niespodziewanie informują swoje dzieci o rozwodzie, mężczyzna traci wiarę w całą teorię i postanawia ignorować głos osoby mu przeznaczonej. Pewnego dnia Tai zauważa w kawiarni młodego weterynarza, Pattsa, który swoją życzliwością i otwartością od razu działa na jego serce. Kiedy mężczyzna przysiada się do niego i zaczyna z nim rozmawiać, Saengtai orientuje się, że to właśnie on jest jego bratnią duszą.
C.S. Lewis to postać autentyczna, autor książek dla dzieci o tajemniczej krainie Narnii. Lewis wykłada, pisze książki, spotyka się z kolegami w miejscowym pubie i nie żąda od życia niczego więcej. Kiedy wyraża zgodę na spotkanie z wielbicielką swojej prozy, amerykańską poetką Joy Gresham, nie domyśla się, jak wielką niespodziankę szykuje dla niego los...
Pisarka Rama (Kayije Kagame) bierze udział w procesie Laurence Coly (Guslagie Malanda), młodej kobiety oskarżonej o spowodowanie śmierci swojej 15-miesięcznej córki porzuconej przez nią na plaży.

Castle

7,6
Powszechnie znany autor kryminałów, Richard Castle (Nathan Fillion), znudzony swoim życiem, dowiaduje się, że w Nowym Jorku grasuje morderca działający zgodnie z fabułą jego powieści. Rick zostaje przesłuchiwany przez funkcjonariuszkę nowojorskiej policji, Kate Beckett (Stana Katic) – bardzo bystrą i agresywną policjantkę, która prowadzi swoje śledztwa twardą ręką. Castle postanawia pomóc pani detektyw, a potem – współpracować z policją.
Jest to opowieść oparta na wątkach biograficznych gwiazdy polskiego kina – Kaliny Jędrusik. Aktorka, która po dziś dzień budzi skrajne emocje (jedni ją uwielbiają za swą wyrazistość i zmysłowość na ekranie, innych taki styl może drażnić), za życia również potrafiła polaryzować ludzi w swoim najbliższym otoczeniu choćby z powodu swego luźnego stosunku do obyczajowości, co nie raz sprowadzało na nią kłopoty nawet ze strony wpływowych ludzi polityki. Stało się tak w roku 1963, kiedy Kalina otrzymała zakaz występów w telewizji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…