Filmy wojna w syrii

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojna w syrii. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niewielka grupa bohaterów w deszczu kul i bomb ryzykuje życie, by ocalić przed śmiercią syryjskich cywilów znajdujących się w centrum pola walki.
Bohaterką filmu jest matka trojga dzieci, uwięziona wraz z rodziną w budynku w Damaszku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera. Zamknięci w klaustrofobicznej przestrzeni niczym w bunkrze, bohaterowie nie mogą opuszczać mieszkania za dnia ani w nocy. Ryzykują nawet wtedy, gdy podchodzą do okien lub głośno rozmawiają. Jak zdobyć jedzenie? Jak przeżyć kolejną dobę? To nie jest wyjątkowa sytuacja, to syryjska codzienność...
Abu Osama jest dżihadystą specjalizującym się w podkładaniu min i samochodowych zamachach bombowych. Przez ponad dwa i pół roku reżyser Talal Derki mieszkał z nim i jego rodziną w małej wiosce gdzieś w północnej Syrii, filmując z bliska ich codzienne życie. Był świadkiem, jak kochający ojciec przygotowuje swoich synów, trzynastoletniego Osamę i dwunastoletniego Aymana, do walki zbrojnej, której celem jest ustanowienie w Syrii islamskiego kalifatu.


Obraz przedstawiający wolontariuszy Białych Hełmów przeszukujących gruzy zniszczonego 5-letnią wojną Aleppo. Mają nadzieję na odnalezienie żywych osób.
W 2016 roku dwie młode siostry wyruszają w ryzykowną podróż z ogarniętej wojną Syrii na olimpiadę w Rio, wystawiając na próbę zdolności pływackie — i serca.
Trwająca od 2011 roku wojna domowa między siłami wiernymi prezydentowi Baszarowi al-Asadowi a zbrojną opozycją pochłonęła już życie setek tysięcy ludzi, a wielu innych zmusiła do ucieczki za granicę. Twórcy filmu przedstawiają wstrząsające zdjęcia wojny, zrobione przez aktywistów oraz dziennikarzy. W obrazie nie zabrakło również szczerych wywiadów z liderami rewolucji, przedstawicielami organizacji pozarządowych, zwykłymi obywatelami oraz wysokiej rangi generałami. Wszystko tworzy przejmujący obraz pogrążonego w chaosie i rozpaczy kraju.
Historia duńskiego fotografa Daniela Rye'a, który został schwytany przez ISIS w Syrii w 2013 roku i przetrzymywany jako zakładnik przez 398 dni.
Syryjski wygnaniec mieszkający w Australii powraca, gdy jego brat zostaje zatrzymany przez reżim Assada w 2011 roku.

Jak woda

0,0
Zdobywczyni Nagrody Akademii Filmowej Megan Mylan (Lost Boys of Sudan, Smile Pink) w nakręconym z rozmachem, ale jednocześnie niezwykle kameralnym filmie, analizuje podstawowe więzi, jakie łączą rodziców i ich dzieci. Dokument HBO pokazuje, w jaki sposób syryjskie rodziny szukają normalności i pomimo wielu przeciwieństw próbują zbudować na nowo swoje życie. Jest także wnikliwym studium skutków wojny, rozdzielenia i przesiedlenia. Zdjęcia zostały nakręcone w Turcji, Grecji, Niemczech, Syrii i Stanach Zjednoczonych, gdzie Mylan utrwaliła swoją kamerą sceny podkreślające uniwersalne znaczenie rodziny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…