Filmy nazizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nazizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jedno życie

0,0
7,3
Nicholas "Nicky" Winston (Anthony Hopkins) odwiedza Pragę w grudniu 1938 roku, odnajdując rodziny, które uciekły przed nazistami w Niemczech i Austrii, żyjące w rozpaczliwych warunkach, bez schronienia i jedzenia. Natychmiast zdał sobie sprawę, że to wyścig z czasem. Ile dzieci on i jego zespół zdołają uratować przed zamknięciem granic? Film na podstawie prawdziwej historii.
To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
W maju 1940 roku Julien Maroyeur (Jean-Louis Trintignant), skromny serwisant radioodbiorników z wioski na północy Francji, zdecydował się na ucieczkę ze swoją ciężarną żoną Monique (Nike Arrighi) i ich małą córeczką. W zatłoczonym pociągu zostają rozdzieleni. Mężczyźni są przeniesieni do bydlęcych wagonów. Oddzielony od żony Julien spotyka Annę (Romy Schneider), młodą Niemkę, która ucieka przed rodakami ze względu na swoje żydowskie pochodzenie.


Brytyjskie wojsko rekrutuje niewielką grupę wysoko wykwalifikowanych żołnierzy, aby uderzyć na siły nazistowskie za liniami wroga podczas II wojny światowej. Jej przebieg zmieniają niekonwencjonalne techniki walki, co daje początek nowoczesnej jednostce Black Ops.
Nowa produkcja George'a Lucas'a. Historia Tuskegee Airmen, pierwszych afroamerykańskich pilotów tworzących szwadron bojowy podczas II wojny światowej.
Ojciec Indiany Jonesa (Harrison Ford) - Henry Jones (Sean Connery) zostaje porwany przez nazistów, ponieważ posiada dziennik, który może doprowadzić ich do Świętego Graala. Indy wraz z Niemką Elsą Schneider wyrusza na pełną przygód odsiecz.
Historia Żydówki, Racheli Stain, która po ucieczce przed transportem do obozu koncentracyjnego trafia do holenderskiego ruchu oporu. Wkrótce zostaje podwójną agentką. Film oparty jest na faktach.
Ekranizacja futurystycznej powieści A. Burgessa opowiada o amoralnym punku, który poddany zostaje praniu mózgu i zmienia się w porządnego obywatela, by w finale znów stać się tym, kim był na początku. Kubrick zrealizował porywającą przypowieść moralną opartą na niezapomnianych obrazach, niezwykłych zbitkach muzycznych i fascynującej nowomowie, którą posługują się Alex i jego kumple.
Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung, czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat, postanawia uratować Żydów od zagłady…
Akcja Bękartów Wojny rozpoczyna się w okupowanej przez Niemców Francji, gdzie Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent) jest świadkiem egzekucji swojej rodziny z rozkazu nazistowskiego pułkownika Hansa Landy (Christoph Waltz). Cudem unikając śmierci, Shosanna ucieka do Paryża, gdzie przyjmuje nową tożsamość, jako właścicielka i operatorka niewielkiego kina. Tymczasem, gdzieś w Europie, porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje elitarną grupę żydowskich żołnierzy, których zadaniem ma być krwawy odwet na nazistach. Nazwani „Bękartami”, ludzie Raine’a łączą swe siły z pracującą dla aliantów aktorką Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) i wspólnie planują zamach na kluczowych przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy wszystkich zbiegną się w kinie, w którym także Shosanna zamierza dokonać własnej zemsty!
Słowa kluczowe

Proszę czekać…