Filmy polowanie, plemię

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polowanie, plemię. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Avatar

7,8
Avatar przedstawia historię kalekiego weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę humanoidalnych Obcych. Tam znajduje upragniony spokój. Niestety, nie na długo, ponieważ wkrótce wybucha wojna między dwiema cywilizacjami.

Apocalypto

7,5
7,3
Brutalny, a zarazem fascynujący w swoim prymitywizmie świat Majów. Bohaterem filmu jest młody wojownik, który wraz ze współplemieńcami zostaje porwany do niewoli. Wie, że musi przeżyć aby uratować żonę, synka i nienarodzonego potomka. Film pokazuje jak silne potrafią być nienawiść, odwaga, męstwo, zemsta czy miłość.

Predator: Prey

6,3
6,2
Kosmiczny najeźdźca Predator udaje się na polowanie. Przybywa na Ziemię w 1719 roku na teren narodu Komanczów. Uzdolniona wojowniczka Naru musi stanąć do walki z trudnym przeciwnikiem, aby ochronić swoje plemię.


Akcja filmu rozgrywa się w XVIII-wiecznej skolonizowanej Ameryce, gdzie toczy się wojna pomiędzy Anglią i Francją. Film opowiada o losach białego Amerykanina, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów. Główny bohater stara się żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia, nie mieszając się w sprawy zwaśnionych narodów, jednakże miłość do córki angielskiego generała oraz nieoczekiwane koleje losu krzyżują jego ścieżki ze ścieżkami obcej wojny.
Roland Emmerich, reżyser filmów Dzień Niepodległości i Pojutrze, przedstawia porażającą opowieść o czasach, kiedy mamuty przemierzały ziemię, a mistyczne duchy kształtowały przeznaczenie człowieka. To przepełnione niesamowitymi efektami widowisko opowiada o pierwszym legendarnym bohaterze (Steven Strait), który odważnie wyrusza w daleką podróż, aby uratować swoją uprowadzoną ukochaną (Camilla Belle) i wypełnić proroctwo. Walcząc z szablozębnym tygrysem i prehistorycznymi drapieżnikami przekroczy nieznane granice, stworzy armię i odkryje zaginioną wysoko rozwiniętą cywilizację. Poprowadzi wojska do walki o wolność i stanie się wojownikiem, który rozpocznie legendę prehistorycznych czasów.
Wychowany na dworze Króla Marka młody rycerz Tristan zostaje ciężko ranny w bitwie z Irlandczykami. Morskie fale wyrzucają go rannego na brzeg wroga. Tam odnajduje go córka irlandzkiego władcy, Izolda. Młodzi zakochują się w sobie. Tristan musi jednak powrócić do kraju. Tu, na plaży, grozi mu bowiem śmiertelne niebezpieczeństwo. Losy zakochany wkrótce ponownie się splatają. Teraz jednak Izolda przeznaczona jest już innemu mężczyźnie - królowi, a jednocześnie przyjacielowi Tristana. Rycerz stanie przed trudnym wyborem pomiędzy lojalnością wobec mężczyzny, który darzy go bezgranicznym zaufaniem a miłością swojego życia...
Migawka z życia mieszkańców w dżunglach północnego Syjamu.
Fenge (Gabriel Byrne) zdobywa tron Jutlandii zabijając swojego brata, króla Hardvanaela oraz poślubia pozostałą po nim wdowę (Helen Mirren). Syn Hardvanaela, Amled (Christian Bale), aby przeżyć udaje szaleńca, lecz Fenge nie chce w to wierzyć i wysyła go w ręce przyjaznego księcia (Brian Cox) do Anglii gdzie ma zostać zamordowany. Jednak książę zostaje bohaterem, poślubia Angielkę (Kate Beckinsale), i powraca do Jutlandii by dokonać zemsty.
Alpy Ötztalskie, 5300 lat temu. Neolityczny klan mieszka w pobliżu jeziora. Jego wodzem jest Kelab (Jürgen Vogel), którego zadaniem jest ochrona swoich bliskich i świętego Tineka. Pewnego dnia, w czasie kiedy mężczyzna jest na polowaniu, osada zostaje napadnięta. Większość członków grupy, łącznie z jego żoną i synem, zostaje zamordowanych. Z życiem uchodzi tylko jeden noworodek. Pełen złości i żalu Kelab postanawia się zemścić na oprawcach i wyrusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę ich śladem.
Jest rok 1000 naszej ery. Na dalekiej północy Skandynawii barbarzyńskie plemię pustoszy spokojne osady, mordując ich mieszkańców. Wśród ofiar jest rodzina nastoletniego Aigina, któremu cudem udaje się uniknąć losu rodziców i siostry. Młody wojownik poprzysięga zemstę. Wyrusza samotnie tropem barbarzyńców. Wkrótce zostaje przez nich pojmany i zmuszony do wskazania kryjówki swoich współplemieńców. Aigin zgadza się, ale to tylko pretekst, by wcielić w życie plan zemsty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…