Filmy makabra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje makabra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piła

7,6
Dwaj mężczyźni – fotograf Adam i doktor Lawrence Gordon – budzą się w zaniedbanej toalecie, w której są skuci łańcuchami do grubych rur. Między nimi leży, w kałuży krwi, martwy mężczyzna z pistoletem i odtwarzaczem magnetofonowym w dłoniach. Odkrywają, że biorą udział w makabrycznej grze mordercy zwanego przez media Jigsaw i stawką w grze są ich własne życia.

Piła III

6,3
Jigsaw, mistrz makabry i autor napawających przerażeniem, skomplikowanych gier, po raz kolejny wymyka się sprawiedliwości i znika. Podczas gdy miejscy detektywi z trudem próbują go namierzyć, doktor Lynn Denlon (Bahar Soomekh) i Jeff (Angus Macfadyen) nie wiedzą jeszcze, że to właśnie oni stali się ostatnimi pionkami na krwawej szachownicy Jigsawa, wspomaganego przez swą nową uczennicą Amandę (Shawnee Smith).

Demon

5,7
8,0
Piotr, nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii wziąć ślub z piękną Żanetą. W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany się komplikują, gdy w przeddzień wesela Piotr znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety - Jasnym dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego...


Film rozpoczyna scena parapsychicznego seansu, podczas którego kobieta-medium, odczytuje myśli wysyłane przez umysł zbrodniarza, który ma na sumieniu okrutne zabójstwo. Wkrótce kobieta zostaje w brutalny sposób zamordowana. Świadkiem jej śmierci jest mieszkający w Rzymie amerykański pianista (David Hammings), który z przybyłą na miejsce zbrodni wścibską fotoreporterką (Daria Nicolodi) postanawia wytropić zbrodniarza.
Londyński supergliniarz – Nicholas Angel (Simon Pegg) – otrzymuje przydział w spokojnym miasteczku Sandford, gdzie musi stawić czoła totalnej nudzie, świata nie znającego słowa zbrodnia… i niezdarnemu partnerowi Danny’emu (Nick Frost). Seria makabrycznych wypadków, które przetoczą się przez sielską prowincję sprawi jednak, że Nick znajdzie okazję do niesamowitych, pełnych grozy pościgów samochodowych i bezwzględnych strzelanin, o których marzy. Nadszedł czas, by małomiasteczkowi gliniarze wymierzyli wielkomiejską sprawiedliwość!
Faszystowskie Włochy, 1944 rok. Czterech skorumpowanych dostojników porywa grupę nastolatków, by zamknąć ich w odizolowanej willi na cztery miesiące systematycznych tortur i poniżania. Ten brutalny eksperyment obnaża mechanizmy totalitarnej władzy, która całkowicie odczłowiecza zarówno swoich oprawców, jak i bezbronny cel.
Shadyside, 1978. Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacyjne zajęcia w Camp Nightwing. Lecz kiedy kolejny mieszkaniec Shadyside zostaje opętany i pragnie zabijać, letnia zabawa staje się makabryczną walką o przetrwanie.
Miasto Fairview w stanie Connecticut, czasy dzisiejsze. Adwokat Billy Halleck jest ważną osobistością w tutejszej społeczności. Ma świetną posadę i dobrze zarabia. Bardzo pragnie schudnąć, lecz na przeszkodzie do osiągnięcia celu stoi... dobre jedzenie. Billy żyje otoczony miłością żony i córki, które jednak nie są w stanie go upilnować: ich dietetyczna kuchnia przegrywa z jego apetytem; w ten sposób wysiłki zmierzające do zrzucenia nadwagi stają się połowiczne, a ich rezultaty są znikome. Tusza bynajmniej nie przeszkadza Billy'emu w odnoszeniu zawodowych sukcesów. Najnowszy z nich to wywalczenie uniewinnienia mafiosa Richie'go Ginelli, który będzie mieć jeszcze okazję, żeby spłacić dług wdzięczności. Pewnego wieczoru państwo Halleckowie wracają samochodem z przyjęcia, na którym Billy zdrowo sobie podjadł. Są w upojnych nastrojach. Siedzący za kierownicą Billy, zaabsorbowany zalotami żony, potrąca przechodzącą przez jezdnię starą Cygankę. Ofiara kolizji umiera. Okazuje się, że jej ojcem jest liczący sobie 109 lat król Cyganów Tadzu Lempke.
Nawiedzony przez złego ducha dom mści się na wszystkich, którzy chcą w nim zamieszkać.
Madeline i Helen, rywalizujące o tego samego mężczyznę, odkrywają sposób na zachowanie wiecznej młodości.

Słowa kluczowe