Filmy złota moneta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje złota moneta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Najnowsza seria przygód z jego udziałem rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac (Ray Winstone) właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela (Jim Broadbent), że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.
Will Turner łączy siły z piratem, kapitanem Jackiem Sparrow, aby uratować Elizabeth Swann - córkę gubernatora, z rąk byłych sprzymierzeńców Jacka.
Ekscentryczny milioner i właściciel hotelu w Las Vegas proponuje grupie przypadkowo wybranych gości udział w osobliwym wyścigu. Kto pierwszy dotrze do oddalonej o 500 mil mieściny Silver City i otworzy skrytkę bagażową na dworcu kolejowym, otrzyma torbę z dwoma milionami dolarów. Wśród uczestników szalonej pogoni znajdą się m.in.: cierpiący na narkolepsję imigrant z Włoch, kobieta, która właśnie odnalazła porzuconą przed 27 laty córkę, znienawidzony sędzia futbolu amerykańskiego, prawnik, podróżujący z rodziną nałogowy hazardzista oraz dwóch braci.


Nieudolny mag Rincewind przypadkowo zostaje przewodnikiem pierwszego turysty w historii Świata Dysku.
W prywatnej szkole, w Nowej Anglii, dochodzi do serii niewytłumaczalnych zjawisk. Uczniowie są prześladowani przez demoniczne zjawy. Okazuje się, że na ich czele stoi duch byłego dyrektora placówki. Jedynie jego wnuk postanawia raz na zawsze pozbyć się nieproszonego gościa.
Pewnego dnia do Willi Śmiesznotki sprowadza się niezwykła dziewczynka, Pippi Långstrump. Jej ojciec jest kapitanem okrętu i pływa po morzach, a mama nie żyje. Pippi mieszka więc sama, nie licząc małpki i konia. Jest niezwykle silna i niezależna. Szybko zaprzyjaźnia się ze swoimi sąsiadami – Tommym i Anniką.
Antiope (Alena Johnston) zostaje królową Amazonek, eliminując jedną po drugiej w turnieju obejmującym różne testy wszystkich jej rywalek, w tym jej siostrę Orytheię (Sabine Sun), którą pokonuje w ostatnim teście w zapasach. Antiope narzuca bardzo sztywną dyscyplinę o charakterze feministycznym, która dopuszcza stosunki seksualne z mężczyznami wyłącznie w celu reprodukcji. Orytheia wraz ze swoimi wyznawcami knuje spisek mający na celu wyeliminowanie Antiope i zajęcie jej miejsca na tronie. Orytheia zakrada się do pokoju swojej siostry, aby zabić ją we śnie, ale Antiope jest czujna i gotowa do walki. Następnie obie rzucają sobie wyzwanie na walkę na pięści i walczą przez długi czas w walce wręcz, gdy na zewnątrz szaleje burza. Walka kończy się zwycięstwem Orythei. Ale, o dziwo, po zaciekłej walce dwóch Amazonek, namiętność eksploduje. Następnie dwie rywalizujące ze sobą siostry splatają się w nowym ciele, tym razem erotycznym. Następnego ranka mieszkańcy Amazonek są zdumieni, widząc, że Antiope i Orytheia nie są już wrogami, ale są gotowe do wspólnego rządzenia.
Film opowiada o dziewczynce, której odebrano imię i język, która straciła wszystko i wszystkich, których kochała, w efekcie czego pogrążyła się w milczeniu. Znajduje jednak w sobie głos, aby śpiewać, odnajduje utraconego wiele lat wcześniej ojca oraz prawdziwe uczucie miłości.
Nastoletni Mowgli (Sabu), który został wychowany przez wilki, pojawia się w indyjskiej wsi i zostaje zaadoptowany przez Messua (Rosemary DeCamp). Chłopak uczy się szybko języka i ludzkich zwyczajów, chociaż pamięta o dżungli. Wpływowy handlowiec Buldeo (Joseph Calleia) jest fanatycznym przeciwnikiem zwierząt, w tym Mowgli, w przeciwieństwie do swojej pięknej córki, z którą Mowgli podejmuje się zwiedzić dżunglę...
Sławczo – Bułgar zaprzyjaźniony z Polakami – zaprasza ich z dziećmi do siebie na wakacje. Przy ognisku opowiada legendę o zatopionym statku, na którym znajdował się posag córki tureckiego beja. Opowieść pobudza wyobraźnię dzieci, tym bardziej że skarbu dotychczas nikomu nie udało się odnaleźć. Staś – syn Sławczo – przez przypadek podsłuchuje rozmowę rybaków, którzy wyruszają na poszukiwania. Namawia Piotrka, aby, w tajemnicy, zabrali się razem z nimi. Czy dzieciom uda się odnaleźć zatopiony skarb?

Słowa kluczowe