Filmy film niezależny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film niezależny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niedaleka przyszłość. Tajemniczy czerwony księżyc jest eksploatowany do granic swojej energii. Gdy nagle zmienia kurs i zmierza prosto na Ziemię. Paul W.R (Hugo Becker), jedyny astronauta zdolny do zażegnania niebezpieczeństwa, odmawia wykonania misji i znika. Nieustannie ścigany, spotyka Elmę (Lya Oussadit-Lessert), nastoletnią dziewczynę o wybuchowym temperamencie, która będzie mu towarzyszyć w ucieczce.
Grupa trzech transwestytów - spokojny Tick, znany powszechnie jako Mitzi, zbuntowany Adam, który chce aby zwracano się do niego Felicia, i dystyngowana Bernadette, która przed operacją zmiany płci miała na imię Ralph, wyruszają w objazd z programem popisów kabaretowych będących połączeniem wyjątkowej tandety i zabawnej ekstrawagancji. Podróż przez pół Australii trio odbędzie w autokarze pomalowanym na wściekły róż, zwanym pieszczotliwie Priscilla. W czasie drogi przekonają się, że nie wszyscy życzliwym okiem spoglądają na wygibasy dziwacznych przybyszów odzianych w kobiece ciuszki i pantofle na wysokich obcasach. [opis dystrybutora]

Mayerling

6,5
Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Mayerling - pałac myśliwski w Austrii, w którym 30 stycznia 1889 roku następca tronu austro-węgierskiego, arcyksiążę Rudolf (Omar Sharif), jedyny syn Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety, popełnił samobójstwo wraz ze swą kochanką Marią Vetsera (Catherine Deneuve).


W tętniącym życiem wielkim mieście samotni ludzie znajdują zaskakujące relacje i nieoczekiwane towarzystwo w trzech opowieściach o miłości, stracie i tęsknocie.
Nigdy przedtem nie zrealizowano filmu tak mocnego, tak otwartego i tak prawdziwego. Ken Russell - kontrowersyjny reżyser takich filmów jak: Odmienne stany świadomości i Zbrodnie namiętności - nic nie ukrywa w nocnym spojrzeniu na życie prostytutki. Theresa Russell gra rolę Lizy. Ona jest cyniczną, piękną kobietą, która widziała wszystko, robiła wszystko... a dzisiejszej nocy opowie wszystko. Wszystko o mężczyznach, wszystko o seksie i wszystko o życiu. Ponieważ jej życie jest głosem doświadczeń. Ona wkraczała w życie z marzeniami, jakie mają wszystkie dziewczyny... żyć szczęśliwie, z mężem i dziećmi. Lecz jej marzenia zostały przekreślone, gdy mąż zaczął pić...
Detektyw Felix Detweiler łapie seryjnego mordercę Frosta. Dwa lata później, uznany za chorego psychicznie Frost, trafia do szpitala psychiatrycznego gdzie jego leczenia podejmuje się doktor Sarah Day. Jak się wkrótce okazuje nie jest on zwykłym psychopatą ale istnym wcieleniem szatana, obdarzonym niezwykłymi telepatycznymi mocami.
Akcja filmu toczy się w Anglii. Pewnego wieczoru ojciec rodzeństwa Hindleya oraz Cathy wracając z podróży, przywozi ze sobą osieroconego chłopca, nazwanego przez niego Heathcliffem. Dzieciak szybko zyskuje na sympatii mieszkańców Wichrowych Wzgórz z wyjątkiem zazdrosnego Hindleya. Po śmierci ojca sytuacja ulega zmianie, a Hindley może zemścić się za wszystkie zniewagi ze strony chłopaka. Heathcliff przyzwyczaja się do zaistniałego stanu, a jego przyjaźń z Cathy przeradza się w głęboką, namiętną miłość. Adaptacja powieści Emily Bronte. Judith

Chaos

6,6
Emily i jej przyjaciółka Angelica jadą do lasu. Spotykają tam nieznajomego zwanego Swan, który obiecuje im extasy. Dziewczyny idą z nim do domku w lesie, gdzie dopada je sadystyczny gang, którego liderem jest Chaos. Zaczyna się koszmarna noc, podczas której dziewczyny są przetrzymywane, gwałcone i torturowane.
Młoda kobieta zostaje sama na boi. Między nią a brzegiem krąży rekin, z którym musi stoczyć walkę o przeżycie.

Wizyta

6,1
Dwoje nastolatków przyjeżdża na tydzień do dziadka i babci, aby pozwolić samotnej mamie odpocząć na wakacjach. Przy okazji postanawiają nakręcić dokument, który pozwoli im odkryć, dlaczego ich matka nie rozmawia ze swoimi rodzicami. Nieoczekiwanie dzieci odkrywają różne dziwne zachowania dziadków.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…