Filmy film niezależny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film niezależny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Beau się boi. Bo życie go przytłacza. Bo świat jest niebezpieczny. Bo każdy ciągle czegoś od niego chce. Bo mamie będzie przykro, jak nie przyjedzie w odwiedziny, a on by wolał siedzieć w wannie. Niewyobrażalny splot zdarzeń zmusza go jednak do konfrontacji z własnymi lękami. Po drugiej stronie jego strachów czeka prawdziwe życie i niezwykła, widowiskowa, pełna przygód podróż.
55-letnia wdowa tęskni za przygodą, znalezieniem partnera i seksem, dobrym seksem.
1953 rok. Dotknięty II wojną światową Londyn wciąż próbuje stanąć na nogi. Williams (Bill Nighy), weteran służby cywilnej, jest bezsilnym trybikiem w biurokratycznej maszynie miasta, które próbuje się odbudować. Zawalony papierkową robotą w pracy i samotny w domu ma poczucie, że jego życie od dawna jest puste i pozbawione sensu. Wreszcie pewnego dnia druzgocząca diagnoza zmusza go do dokonania podsumowań i próby uzyskania spełnienia, zanim znajdzie się ono poza jego zasięgiem. W nadmorskim kurorcie, pod opieką lokalnego dekadenta (Tom Burke), mężczyzna przez chwilę flirtuje z hedonizmem, ale ostatecznie nie znajduje w nim rozwiązania. Po powrocie do Londynu jest coraz bardziej zaintrygowany naturalną witalnością Margaret (Aimee Lou Wood), młodej kobiety, która kiedyś pracowała pod jego nadzorem, a teraz jest zdeterminowana, by rozwinąć skrzydła. Wreszcie pewnego wieczora Williams doznaje objawienia – które jest równie proste, jak głębokie – i odnajduje w sobie pokłady nowej energii, by z pomocą Petera (Alexa Sharpa), idealistycznego nowego pracownika swojego wydziału, spróbować zbudować spuściznę dla nowego pokolenia.


Nigdy przedtem nie zrealizowano filmu tak mocnego, tak otwartego i tak prawdziwego. Ken Russell - kontrowersyjny reżyser takich filmów jak: Odmienne stany świadomości i Zbrodnie namiętności - nic nie ukrywa w nocnym spojrzeniu na życie prostytutki. Theresa Russell gra rolę Lizy. Ona jest cyniczną, piękną kobietą, która widziała wszystko, robiła wszystko... a dzisiejszej nocy opowie wszystko. Wszystko o mężczyznach, wszystko o seksie i wszystko o życiu. Ponieważ jej życie jest głosem doświadczeń. Ona wkraczała w życie z marzeniami, jakie mają wszystkie dziewczyny... żyć szczęśliwie, z mężem i dziećmi. Lecz jej marzenia zostały przekreślone, gdy mąż zaczął pić...
Po zerwaniu z Elizabeth McGraw dziesięć lat temu, John Gray (Mickey Rourke) popadł w depresję i wiedzie życie włóczęgi, wędrując od hotelu do hotelu. W Nowym Jorku otrzymuje katalog aukcji odbywającej się w Paryżu, w której rozpoznaje obrazy należące do Elizabeth. Podczas tej sprzedaży poznał jej przyjaciółkę, Léę Calot (Angie Everhart). Ta wprowadzi go w niejednoznaczną i niebezpieczną grę uwodzenia ze współudziałem Claire (Agathe de La Fontaine), jej młodej asystentki.
Kiedy chłopak Leny zostaje porwany, ta rusza mu na pomoc.

Wizyta

6,1
Dwoje nastolatków przyjeżdża na tydzień do dziadka i babci, aby pozwolić samotnej mamie odpocząć na wakacjach. Przy okazji postanawiają nakręcić dokument, który pozwoli im odkryć, dlaczego ich matka nie rozmawia ze swoimi rodzicami. Nieoczekiwanie dzieci odkrywają różne dziwne zachowania dziadków.
Grupa trzech transwestytów - spokojny Tick, znany powszechnie jako Mitzi, zbuntowany Adam, który chce aby zwracano się do niego Felicia, i dystyngowana Bernadette, która przed operacją zmiany płci miała na imię Ralph, wyruszają w objazd z programem popisów kabaretowych będących połączeniem wyjątkowej tandety i zabawnej ekstrawagancji. Podróż przez pół Australii trio odbędzie w autokarze pomalowanym na wściekły róż, zwanym pieszczotliwie Priscilla. W czasie drogi przekonają się, że nie wszyscy życzliwym okiem spoglądają na wygibasy dziwacznych przybyszów odzianych w kobiece ciuszki i pantofle na wysokich obcasach. [opis dystrybutora]

Fresh

7,5
Fresh, dwunastolatek z murzyńskiego getta w Brooklynie, obraca się w pełnym wulgarności i przemocy świecie handlarzy narkotyków. Jest "chłopcem od wszystkiego" pracującym dla dwóch lokalnych bossów: Estebana i Corky’ego. Marzy o tym, aby uciec wraz z siostrą do lepszego, bezpieczniejszego świata. Wykorzystując swój nieprzeciętny intelekt i umiejętność gry w szachy Fresh opracowuje misterny plan zemsty na obydwu bossach za zrujnowanie jego dzieciństwa...
Przebywający w Szwajcarii emerytowany agent CIA Peter Devereaux wplątany zostaje w sam środek intrygi, w którą zaangażowani są przedstawiciele amerykańskiego i rosyjskiego wywiadu. Będzie musiał stanąć do walki przeciw własnemu protegowanemu i ocalić piękną kobietę, która zna mroczny sekret z przeszłości rosyjskiego prezydenta elekta. Ostrzeżony w ostatniej chwili przez swojego byłego szefa, który niespodziewanie zniknął bez śladu, Devereaux jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie i może liczyć tylko na siebie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…