Filmy relacja rodzinna, małżeństwo

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, małżeństwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po cichu i w sekrecie

Kailashnath Malhotra (Amrish Puri) to senior dużej, zamożnej i bardzo szczęśliwej rodziny. Sędziwy starzec ogromnie pragnie, aby w jego domu ponownie rozbrzmiał czysty śmiech dziecka. Z tego też powodu, różnymi sztuczkami stara się nakłonić swego wnuka Raja (Salman Khan) do małżeństwa. Ten, choć ceni swoją wolność, decyduje się w końcu spełnić wolę dziadka. Zgadza się na ślub z proponowaną dziewczyną - piękną i inteligentną Priyą (Rani Mukerji). Ich małżeństwo okazuje się być wyjątkowo udane i szczęśliwe. Bezgranicznie w sobie zakochani młodzi małżonkowie, nie posiadają się z radości kiedy okazuje się, że Priya jest w ciąży. Niestety, kilka miesięcy później ulega ona nieszczęśliwemu wypadkowi, który sprawia, że traci nie tylko dziecko, ale również na zawsze możliwość zostania matką. Oboje z mężem ukrywają ten fakt przed resztą rodziny, która wierzy, że mimo tej tragedii doczekają się w końcu upragnionego maleństwa. Raj i Priya postanawiają w sekrecie zatrudnić kobietę, która urodzi im dziecko. Żadna kobieta nie chce jednak podjąć się tego zadania. Zdesperowany Raj znajduje prostytutkę Madhubalę (Preity Zinta), która chętnie zgadza się na ten pomysł. Trójka przeprowadza się do Szwajcarii, aby nikt nie odkrył ich tajemnicy. Mandhu coraz bardziej zaczyna podobać się elegancki świat, w którym wszyscy się kochają i szanują.

Rowerzysta

Michael Anderson (Clive Owen) jest radcą prawnym. Pewnego razu wracając z zakupów wdaję się w kłótnie z napotkanym rowerzystą. Spotkanie kończy się tragicznie, a Michael postanawia zatrzymać to w tajemnicy. Anderson nie wyjawia tego nawet najbliższym, czy uda mu się zachować sekret do końca?


Gra o tron 8.6

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Przeminęło z wiatrem 7.9

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Jeden dzień 6.8

Emma i Dexter nawiązują bliższą znajomość po ukończeniu szkoły 15. lipca 1988 roku. Ona jest ambitną dziewczyną z wielkimi marzeniami, on - lekkoduchem i uwodzicielem, chcącym zrobić karierę w show biznesie. Na przestrzeni lat ich życie się zmienia, oni sami się zmieniają - a tym samym relacje między nimi. Jedno jest pewne - ten jeden dzień odmienił ich życie.

Klan 3.4

Na czele wielopokoleniowej rodziny Lubiczów stoją dziadkowie, Maria i Władysław. Pani Maria prowadzi aptekę w swoim domu na warszawskiej Sadybie. Pomaga jej córka Elżbieta. Druga córka, Dorota, jest zakonnicą. Starszy syn, Paweł, ceniony chirurg pracuje w szpitalu, a popołudniami dorabia w spółdzielni lekarskiej. Młodszy, Ryszard, jest hydraulikiem. Wraz z żoną Grażyną na próżno marzy o upragnionym dziecku. Wszystkie dzieci i wnuczęta często odwiedzają gościnne mieszkanie dziadków. Na krótko przed siedemdziesiątymi urodzinami seniorki rodowego klanu w domu Lubiczów pojawia się także ich jeszcze jedna córka Monika, od lat skłócona z rodzicami. Czyżby happy end? Nie, już pierwszy odcinek filmu zapowiada wielkie kłopoty.

Rzeka tajemnic 8.0

Jimmy, Dave i Sean dorastali wspólnie w ubogiej dzielnicy Bostonu. Spędzali całe dnie na ulicy. W ich okolicy niewiele się działo. Do czasu, kiedy Dave został zmuszony do przejażdżki, która na zawsze zmieniła życie trójki przyjaciół. Przestali się spotykać, aby nie przypominać sobie o przeżytych cierpieniach.

Skaza 6.6

50-letni podsekretarz stanu Stephen Fleming (Jeremy Irons) ma wspaniałą żonę i dwójkę udanych dzieci. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje on piękną Annę (Juliette Binoche). Młoda kobieta zostaje jego kochanką. Spotyka się także z jego synem. Wkrótce dochodzi do tragedii...

Ojciec chrzestny 8.9

Akcja filmu toczy się pod koniec II wojny światowej w Ameryce. Don Vito Corleone (Marlon Brando) jest głową jednej z pięciu mafijnych rodzin w Nowym Jorku. Wraz z pomocą synów Sonny'ego i Freda oraz Toma Hagena -który oferuje swoje usługi w zakresie prawnym - cieszą się uznaniem wśród wielu znanych i ważnych osobistości. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Don Vito odmawia współpracy w handlu narkotykami.

Słowa kluczowe