Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje okno, deszcz.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Jesse James był jedną z pierwszych autentycznych legend Ameryki. Ci, których napadał i terroryzował, i rodziny tych, których ponoć zabił, uważały go za pospolitego przestępcę, dla innych był obiektem zachwytów i podziwu. Jednym z jego najgorliwszych fanów był Robert Ford, który poświęcił swe życie, mając nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł popędzić konno u boku swego idola.
Po raz pierwszy w swoim życiu legendarny Casanova (Heath Ledger) czuje, że spotkał swoją drugą połowę. Ponętna Francesca (Sienna Miller) czyni jedyną rzecz, której słynny kochanek nigdy by się nie spodziewał - odmawia mu. Stosując wszystkie znane sobie fortele i podstępy Casanova coraz bardziej zbliża się do celu, którym jest piękna Francesca. Gra staje się jednak bardziej niebezpieczna, niż mógł przypuszczać - gra, w której Casanova ryzykuje nie tylko swoje życie i reputację, ale także jedyną szansę na prawdziwą miłość.
Andy Safian (Bill Pullman) i jego nowo poślubiona żona Tracy (Nicole Kidman), zamieszkują w cichym miasteczku, gdzie Andy jest respektowanym profesorem i dziekanem uczelni. Postanawiają wynająć część domu doktorowi Jedowi Hillowi (Alec Baldwin), genialnemu lekarzowi, którego zachowanie może być uznane za kontrowersyjne. Tymczasem spokojnym miasteczkiem wstrząsa wiadomość o mordzie dwóch studentek. W dodatku o dokonanie tej zbrodni zostaje posądzony Andy. Tracy natomiast nagle znajduje się w szpitalu, gdzie przechodzi operację ginekologiczną przeprowadzoną przez... Jeda. Wynik operacji oraz późniejsze zdarzenia wstrząsną życiem całej trójki bohaterów.
Siedmioletnia Sara Crewe przyjeżdża z Indii do Londynu. Ojciec planuje zostawić ją w szkole z internatem, a sam chce poświęcić sie interesom.
Dziewczynka jest zdolną i pilną uczennicą, traktowaną lepiewj od innych z racji bogactwa jej ojca, wspomagającego szkołę dodatkowymi datkami.
Jednak pewnego dnia przychodzi wieść, że ojciec Sary zmarł i nie pozostawił jej nic w spadku. Sara z najlepszej uczennicy staje się posługaczką, ciężko pracującą na swoje utrzymanie.
Cierpliwie znosi jednak niedolę, z nadzieją, że kiedyś jej los się odmieni.
Film "Do ciebie, człowieku" Roya Anderssona opowiada o fascynujących i nieprzewidywalnych, acz często chorobliwych odsłonach ludzkiej egzystencji. Złożony z kilkudziesięciu, pozornie niepowiązanych ze sobą scen, których nastrój oscyluje między komedią a dramatem, obraz szwedzkiego reżysera uderza w widza z niewiarygodną siłą.
Młody chłopak pewnego upalnego poranka postanawia pójść na spacer i zażyć promieni słonecznych. Niestety, za każdym razem, gdy wychodzi na dwór, okazuje się, że pada deszcz. Pomysł na rozwiązanie tej dziwnej sytuacji przychodzi mu do głowy, gdy na parapecie jego okna przysiada ptak. To jednak nie koniec kłopotów z pogodą.