Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje slumsy, policja.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
18-letni Jamal, mieszkaniec Mumbaju (Bombaj), bierze udział w indyjskiej wersji "Milionerów". W trakcie trzymającego w napięciu programu policja aresztuje go pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania chłopak opowie historię swojego życia, indyjskich gangów i wielkiej miłości.
Jest rok 1997. Kapitan Nascimento z BOPE, specjalnej operacyjnej jednostki policji, dostaje za zadanie wyeliminowanie dilerów z części slumsów, nieopodal której zatrzyma się Papież będąc z wizytą w Rio de Janeiro. Kapitan próbuje znaleźć swego następcę, gdyż sam chce odejść z czynnej służby w policji z powodu narodzin dziecka. Kandydatami zostają dwaj przyjaciele z dzieciństwa: Neto i Matias.
Historia pochodzącego ze slumsów Tsotsi – młodego członka gangu, który na skutek dramatycznych wydarzeń kradnie auto pewnej Amerykanki, nie zauważając znajdującego się na tylnym siedzeniu dziecka. Konfrontacja brutalnego przestępcy z niewinnym trzymiesięcznym niemowlakiem przyniesie niespodziewane skutki.
Ponadczasowa opowieść o miłości Romea i Julii przeniesiona w realia amerykańskich przedmieść lat 50. Dwoje młodych ludzi, przeżywających swą pierwszą miłość, wmieszanych zostaje w porachunki gangów, które prowadzą do tragedii.
Sandro żyje na ulicach Rio de Janeiro i od małego dziecka ma kontakt z przemocą. Był świadkiem morderstwa swojej matki oraz strzelaniny do dzieci w kościele. Teraz, jako nastolatek sam stał się bardzo bezwzględnym przestępcom. Kiedy dowiaduje się, że jego ukochana spotyka się z jego kolegą, porywa autobus linii 174.
W czasie, gdy kończyła się II wojna światowa w Algierii podjęto próbę odzyskania niepodległości. Dla trzech braci i ich matki skończyło się to koniecznością ucieczki i tułaczką po całym świecie. Messaoud dołączył do armii francuskiej w Indochinach, Abdelkader stał się przywódcą ruchu niepodległościowego Algierii we Francji, a Saïd przeniósł się do Paryża, by zbijać fortunę na nielegalnych walkach bokserskich w dzielnicy Pigalle. Czas, okupowana ojczyzna i wieź rodzinna połączy ponownie ścieżki życia trzech braci.
Akcja "Zapomnianych" rozgrywa się w slumsach Mexico City. Bohaterami są młodzi chłopcy z biednych, robotniczych rodzin. Dni mijają im na kradzieżach, rozbojach i bójkach. Ich przywódca, Jaibo, właśnie wyszedł z aresztu i chce zemścić się na Juliánie, który go tam wysłał. Umawia się z nim na spotkanie i zabija go. Ma jednak problem, ponieważ całe zajście widział jego przyjaciel Pedro. Od tego momentu, zaczynają się kłopoty.
Raja urodził się i wychował się w Purani Basti, slumsach Bombaju. Mały hindus zajmuje się dystrybucją domowego alkoholu i opieką nad swym sparaliżowanym ojcem. Próbuje się uczyć, ale jego wysiłki zostają zniweczone przez miejscowego nauczyciela. Raju wyrasta na gangstera i alkoholika. Pomimo tego, przyjaźni się z policjantem Surajem, który chce zaprowadzić porządek w jego dzielnicy.
Film opowiada o dzieciństwie Omara (Bouzid Negnoug) w slumsach na przedmieściach Lyonu w 1963 roku. Chaâba, slumsy, to zespół niestabilnych mieszkań, pozbawionych higieny, ale gdzie nadal istnieje wzajemna pomoc, braterstwo i solidarność. Życie codzienne imigrantów, rasizm, ksenofobia i rola szkoły w integracji. Podkreśla też różnice między stylami życia, dysproporcje w zamożności.