Filmy podróż, odwaga

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje podróż, odwaga. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody pisarz z Bostonu cofa się w czasie do epoki, w której rządzą czarodzieje i smoki, a o nauce mało kto słyszał.
Po śmierci smoka do jego leża ściągają armie krasnoludów, elfów, ludzi i orków by stoczyć ostateczną bitwę.
Kostiumowy film przygodowy, baśń fantastyczna czy może typowy film „płaszcza i szpady” z elementami komedii? Tak czy inaczej (albo i wszystko w jednym) to jeden z najbardziej znanych polskich filmów na Zachodzie. Źródłem adaptacji jest tu bowiem powieść szkatułkowa (taka, gdzie każda kolejna historia wywodzi się z poprzedniej) poety, żołnierza, filozofa i podróżnika Jana Potockiego, a która dopiero 34 lata po ukazaniu się we Francji doczekała się polskiego wydania. Powieść to równie niezwykła, jak niezwykły był jej autor. A opowiada o losach młodego hiszpańskiego kapitana, Alfonsa van Wordena, który jako potomek potężnego rodu ma się wykazać odwagą i honorem, a w zamian dowie się, do jak wielkich rzeczy został wybrany. Opowieść to mistyczna, z wieloznacznymi pytaniami o celu ludzkiej egzystencji, filozofią, ale i z racjonalną interpretacją humanistyczną. Zarówno nasz bohater, jak i widz, zostają zmuszeni do myślenia, do opowiedzenia się za którąś z interpretacji. W całej tej fantastyczno-mistycznej otoczce opowieść ta dotyczy bowiem rzeczy bardzo ważnych dla każdego człowieka.


W następstwie silnego trzęsienia ziemi w Kalifornii, pilot-ratownik udaje się w niebezpieczną podróż przez cały stan, w celu ratowania córki, której nie miał okazji poznać.
W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel – chcą odzyskać utraconą wolność. Nie sprzyjają im mordercze mrozy i nieznośny upał. Przemierzają pieszo najbardziej niezwykłe i niebezpieczne rejony świata, ucząc się przebaczać i odzyskiwać utracone w gułagu człowieczeństwo. Film oparty na głośnej książce Stanisława Rawicza "Długi marsz", wydanej w Polsce dopiero kilkanaście lat po światowej premierze i przetłumaczonej na kilkadziesiąt języków.
Opowieść o jednym z samolotów porwanych pamiętnego 11 września 2001, który rozbił się w Pensylwanii dzięki odwadze pasażerów udaremniających terrorystom realizację planu.
Po sukcesie Kompanii Braci HBO przedstawia kolejny miniserial wojenny. Generation Kill opisuje 40 pierwszych dni inwazji na Irak, widzianych oczami żołnierza z Pierwszego Batalionu Rozpoznania. Żołnierze zmagają się nie tylko z wrogiem, ale też z nuda i komplikacjami wynikającymi często z niekompetencji dowódców. Błędy kadry oficerskiej, braki w zaopatrzeniu, śmierć niewinnych cywilów. Wojenna rzeczywistość, opisana bez zbędnego upiększania i patetycznych akcentów. Serial powstał na podstawie książki Evana Wrighta, reportera "Rolling Stone'a"-'Generation Kill'.
Życie dziewięcioletniej Jhalki (Aarti Jha) w mgnieniu oka wywraca się do góry nogami za sprawą zniknięcia jej siedmioletniego brata. Odważna i niestrudzona dziewczynka wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie i uwolnienie zaginionego. Naiwne dziecko wielokrotnie musi jednak mierzyć się z potwornościami i przebiegłością złych ludzi, których spotyka na swojej drodze. Oparty na faktach obraz mówiący o handlu ludźmi i pracy dzieci jest nietypowym hołdem dla nadziei, odwagi, wiary w siebie oraz wytrwałości w nieludzkich warunkach. Produkcja zdobyła aż sześć statuetek International Independent Film Awards oraz wiele innych wyróżnień na imprezach branżowych na całym świecie.
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Jest 1941 rok, gdy młody Staszek ucieka z niemieckiej niewoli i przedostaje się na radziecką stronę frontu. Okazuje się, że jest niezwykle podobny do schwytanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa. Po raz pierwszy polscy widzowie zobaczyli Hansa Klossa w Teatrze Telewizji. Od 1965 do 1967 roku zostało wyemitowanych 14 spektakli o agencie J-23. Spodobały się tak bardzo, że natychmiast zapadła decyzja o produkcji serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie.

Słowa kluczowe