Filmy rekonstrukcja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rekonstrukcja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oliver Stone prezentuje serię dokumentalną ujawniającą mało znane fragmenty historii Stanów Zjednoczonych.
Dziecko morderczych lalek przybywa na plan filmowy, gdzie właśnie rozpoczęto produkcję filmu o jego niesławnych rodzicach. Dzięki magicznemu talizmanowi udaje mu się ożywić Chucky’ego i Tiffany. Przywrócone do życia lalki, po raz kolejny rozpętują krwawą łaźnię.


Cukier jest najczęściej spożywaną substancją. Jak to się stało, że zdominował naszą dietę i kulturę? Jakie są tego skutki dla naszych umysłów i ciał? "Cały ten cukier" to film, który właśnie o tym mówi. Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób obecna w tytule substancja wpływa na człowieka. Reżyser jadł tylko jedzenie określane jako "zdrowe", a jednak zawierało ono duże ilości cukru. Film jest jednocześnie zabawny i pouczający, mówi o problemach przemysłu cukrowniczego, a także o tym, na których półkach w supermarketach znajdziecie niebezpieczne produkty. "Cały ten cukier" zmieni na zawsze wasz sposób myślenia o "zdrowym" jedzeniu, a także wyjaśni, skąd wzięły się nasze obecne przyzwyczajenia kulinarne i co możemy zrobić, żeby je zmienić.
Zwycięzca Nagrody Publiczności na Berlinale 2013, w którym reżyser Joshua Oppenheimer prezentuje efekty siedmiu lat spędzonych z "emerytowanymi" dowódcami brygad śmierci w Indonezji. W efekcie powstał jeden z najważniejszych i najbardziej wstrząsających obrazów dokumentalnych ostatnich lat, który łączy w sobie cechy gangsterskiego dramatu, kiczowatego melodramatu i surrealistycznego dramatu psychologicznego.
Najnowszy film Jamesa Marsha - laureata Oscara za film Człowiek na linie. W listopadzie 1973 roku, w klatce ośrodka badawczego ssaków naczelnych w Oklahomie, rodzi się mały szympans. Kilka dni później, jego matka dostaje uspokajający zastrzyk. Traci przytomność, a jej małe, płaczące ze strachu dziecko, w brutalny sposób zostaje jej odebrane na zawsze. Mały szympans nazwany zostaje Nim i trafia do rąk absolwentki psychologii, która sama jest już matką trójki dzieci. Za odpowiednim wynagrodzeniem ma go wychowywać jak własne dziecko. W ten sposób wchodzi w życie "projekt Nim", czyli jeden z najbardziej radykalnych w historii eksperymentów, który ma udowodnić, że szympans, wychowywany jak człowiek, może nauczyć się komunikować za pomocą języka.
Film pokazuje naszą przeszłość planetarną i pokazuje miejsce ludzkości w przyszłości.
Autentyczna historia Thora Heyerdahla, który w drugiej połowie lat czterdziestych ubiegłego wieku wyruszył w wyprawę przez Pacyfik, mającą potwierdzić jego teorię naukową dotyczącą zaludnienia Polinezji przez ludzi z Ameryki Południowej.

Na wylot

7,2
Lata trzydzieste ubiegłego wieku. Jan i Maria poznali się w pijackiej melinie. Duże bezrobocie sprawia, że mężczyzna nie może znaleźć żadnej pracy. Sytuacja materialna małżonków, nędza i upodlenie, z jakim się borykają, popcha ich do zbrodni. Mordują troje ludzi. Kiedy stają przed sadem, otacza ich nienawistny tłum, który bliski jest zlinczowania winowajców. Mimo to walczą o swoje życie: Jan broni Marii, a ona jego…

RoboCop 2

6,5
Kolejna część o robocie z ludzkim mózgiem, który stoi na straży prawa. Tym razem Robocop wraz ze swoja partnerką muszą stawić czoła Cainowi i jego ludziom, przestępcom rozprowadzającym nowy narkotyk zwany "nuke". Podczas obławy na melinę Caina, Robocop prawie całkowicie zostaje zniszczony. Udaje się go odbudować lecz nie jest już taki sam jak wcześniej. W tym samym czasie w OCP jest konstruowany drugi robot - policjant z osobowością Caina, który nienawidzi Robocopa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…