Filmy utrata wzroku

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje utrata wzroku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziecko Rosemary 7.9

Rosemary i jej nowy mąż Guy, przeprowadzają się do Nowego Jorku. Okazują oni wiele życzliwości podstarzałej parze, która mieszka w sąsiedztwie. Ale kiedy inna dziewczyna w bloku popełnia samobójstwo, Rosemary zostaje obdarzona wiekszą uwagą przez złych ludzi. Musi teraz chronić swoje nienarodzone dziecko. Ale może to nie dziecko potrzebuje ochrony...

Ava 6.3

13-letnia Ava dowiaduje się, że straci wzrok szybciej niż się spodziewano.

Ślepowidzenie 6.2

Bohaterka filmu niedawno straciła wzrok. Wraca do domu, do męża. Najgorsze są lęki i fantazje, które próbuje tłumić słuchając muzyki rockowej przez słuchawki.


Casshern 6.5

Wizja alternatywnej wersji historii. Tocząca się od 50 lat wojna dobiegła końca, lecz długoletnie działanie broni nuklearnej, biologicznej i chemicznej poczyniło ogromne zniszczenia na Ziemi. Aby nie dopuścić do zagłady ludzkości, wśród której w wyniku promieniowania szerzą się mutacje i choroby, genetyk Kotaro Azuma (Akira Terao) prezentuje rządzącym wyniki badań nad tzw. "neo-komórkami". Potrafią one zregenerować dowolny ludzki organ, a nawet odmłodzić organizm. Rząd jednak nie miał zamiaru inwestować w badania i prace dr Azumy stanęły w miejscu. Znalazł się jednak ktoś, kto nie przestraszył się ryzyka, i chcąc doprowadzić swoje dzieło do końca, genetyk przyjmuje propozycje korporacji, która nie działa na pewno z humanitarnych pobudek. Tak właśnie w laboratorium rodzi się rasa mutantów zwanych Shinzo Ningen, która rozprzestrzenia się po świecie, grożąc mu jeszcze bardziej niż promieniowanie. Do walki z mutantami staje potężny wojownik zwany Casshern. Jest on także "produktem" laboratorium genetycznego, ale do jego stworzenia użyto ciała syna dr Azumy – Tetsuyi (Yusuke Iseya), który zginął podczas wojny. Tylko on jest w stanie powstrzymać neo-ludzi przed zniszczeniem rasy ludzkiej…

Ostatnia miłość na Ziemi 6.9

Michael (Ewan McGregor (I)) pracuje jako szef kuchni w niedużej restauracji. Susan (Eva Green) natomiast jest epidemiologiem. Poznają się, gdy nagle ludzie na całym świecie zaczynają tracić zmysł powonienia. Jest to początek i epidemii, i miłości między nimi.

Sam na sam 7.5

Anna jest studentką IV roku, która dorabia pracując w spółdzielni. Witka poznaje niszcząc przez przypadek podczas mycia okien jego gitarę. Wzięty projektant mody proponuje studentce pracę modelki. Często wyjeżdżają razem na pokazy, co bardzo ich zbliża do siebie. Zamieszkują razem, lecz zawierają układ o braku jakichkolwiek zobowiązań. Sytuacja się komplikuje, gdy okazuje się, że Ania spodziewa się dziecka…

Doczekać zmroku 7.6

Fotograf Sam Hendrix (Efrem Zimbalist Jr.) otrzymuje pod błahym pretekstem od nieznajomej kobiety lalkę. Zostawia ją w domu pod opieką swojej niewidomej żony. Susy (Audrey Hepburn) jest niewidoma od niespełna roku i nie potrafi sobie jeszcze zbyt dobrze radzić w nowej sytuacji. Do jej mieszkania przychodzą bandyci chcący odzyskać lalkę, w której ukryto heroinę.

Życie ukryte w słowach 7.6

Samotny punkt na środku morza, o który codziennie rozbijają się tysiące fal. Platforma wiertnicza, na której do chwili tragicznego wypadku pracują tylko mężczyźni. Tajemnicza kobieta z przeszłością (Sarah Polley) trafi tutaj, aby zaopiekować się ociemniałym pracownikiem platformy (Tim Robbins). Pielęgniarkę i pacjenta połączy uczucie, które odsłoni porażające sekrety. Josef i Hanna poznają wspólnie smak prawdy i kłamstwa, radości i cierpienia.

Droga do Avonlea 7.1

Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.

Tańcząc w ciemnościach 7.8

Film jest bardzo niekonwencjonalnym musicalem opowiadającym historię Selmy. Choć nie ma ona ciekawej pracy a jej życie nie jest usłane różami, to dzięki swej wyobraźni i wielkiej miłości do syna jest w stanie dzielnie znosić trudy egzystencji. Stawia ona też w heroiczny sposób czoła wszelkim przeciwnościom losu i godzi się na każde wyrzeczenie, aby zapewnić przyszłość swojemu synowi.

Słowa kluczowe