Filmy baletnica

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje baletnica. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czarny łabędź 7.5

Portman jako Nina, niesamowicie utalentowana, lecz groźnie niestabilna psychicznie balerina u progu sławy. Doprowadzona do granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej przez dyrektora artystycznego (Vincent Cassel) i świadomość zagrożenia, które stanowi jej rywalka (Mila Kunis), Nina zatraca granice pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Wraz z rosnącą presją, obsesje Niny wymykają się spod kontroli przenosząc ją w świat koszmarnych wizji, które zagrażają nie tylko jej psychice, lecz także jej życiu.

Władcy umysłów 7.0

Sprawa tocząca się pomiędzy politykiem, a baleriną wpływa na utrzymanie ukrywanych stosunków, które ich łączą. Romans science-fiction, w którym główne role odegrali Matt Damon oraz Emily Blunt.

Smak życia 2 6.7

Pięć lat temu Xavier, William, Wendy, Martine i Isabelle spędzili razem lato w Barcelonie. Po długiej przerwie mają okazję spotkać się znowu.


Pot i łzy 7.2

Claire (Sarah Hay) jest niezwykle wrażliwą, pełną niewinności i ambicji baletnicą. Nie brakuje jej talentu i zapału do pracy. Pewnego dnia jej marzenia o karierze się spełniają. Dziewczyna dostaje się do bardzo prestiżowej American Ballet Company w Nowym Jorku. Niestety, droga na szczyt nie będzie usłana różami. Tym bardziej, że świat profesjonalnego baletu potrafi być bardzo wymagający i trudny. Claire musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Czy w tym całym szaleństwie uda jej się nie zatracić siebie?

Zachować twarz 7.7

Gdy 48-letnia wdowa Hwei-Lan Gao (Joan Chen) informuje swego konserwatywnego i nietolerancyjnego ojca, że jest w ciąży, ten wyrzuca ją z Flushing. Ma ponownie wyjść za mąż lub udowodnić Niepokalane Poczęcie. Nie mając dokąd pójść, Hwen-Lan wprowadza się ze swoją dorosłą już córką Wil (Michelle Krusiec) na Manhattan do lekarki, która wcale nie chce mieć współlokatorek, szczególnie gdy poznaje Viv (Lynn Chen). Wil zatem robi to, co każda odpowiedzialna córka spodziewającej się nieślubnego dziecka matki powinna zrobić - szuka dla niej męża i przedstawia Hwen-Lan każdemu odpowiedniemu kawalerowi w mieście.

Czerwone trzewiki 7.3

Victoria "Vicky" Page jest nieznaną tancerką z arystokratycznymi korzeniami. Na jednym z przyjęć swojej ciotki poznaje Borisa Lermontova, srogiego, ale charyzmatycznego impresario Baletu Lermontov. Boris przyjmuje Vicky na tancerkę w balecie. Wkrótce prima balerina odchodzi (wychodzi za mąż) i Victoria staje się kandydatką na jej miejsce. Lermontov przygotowuje spektakl "Czerwone trzewiki", specjalnie dla Vicky. Kompozytorem zostaje genialny Julian Craster. Tancerka i kompozytor zakochują się w sobie. Lermontov jest jednak strasznym przeciwnikiem miłości i twierdzi, że nie ma na nią miejsca w balecie.

Letni sen 7.5

Historia utalentowanej baletnicy Marie, która ma ogromne poważanie i sławę. Jednak życie w światłach jupiterów zaczyna ją nudzić, a do tego zdaje sobie sprawę, że jej kariera powoli przemija. Na jej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a na jej miejsce pojawiają się młode tancerki. Pewnego dnia Marie przez przypadek odnajduje pamiętnik swojego przyjaciela z młodości Henrika. Postanawia pojechać na wyspę, na której się poznali i zakochali. Na miejscu zaczyna wspominać wydarzenia z przeszłości i zastanawiać się nad swoim życiem, szczególnie nad błędami, które popełniła.

Frankenstein 6.5

Dwieście lat po swoich narodzinach, Deucalion przybywa do USA, by zemścić się na swoim stwórcy. Na miejscu okazuje się, że Victor pracując pod przybranym nazwiskiem zaczął tworzyć nową rasę nadludzi. Jeden z jego tworów, nie mogąc znieść swojej egzystencji, zaczyna zabijać. Deucalion, wiedząc kim jest morderca, pomaga prowadzącej śledztwo detektyw Carson odszukać go i unieszkodliwić.

L'amante del vampiro 5.0

Para wampirów terroryzuje okolicę wysysając krew z kolejnych mieszkańców. Następną ofiarą zostaje młoda baletnica Luisa, która wraz z dwójką przyjaciół ukryła się w ruinach, ukrytego w lesie zamku. Całkowicie oddana wampirowi kobieta robi wszystko co rozkaże jej nowy pan. Widząc jej dziwne zachowanie Luca i Georgio udają się do zamku by zniszczyć wampiry.

Aurora

Aurora jest wychowanką domu dziecka na peryferiach miasta. Uwielbia tańczyć i marzy by zostać baletnicą. W czasie katastrofy w czarnobylskiej elektrowni atomowej dziewczynka otrzymuje ogromną dawkę napromieniowania. Jedyną szansą na przeżycie jest kosztowna operacja w USA. Aurorę wysyłają do Ameryki, gdzie w szpitalu spotyka swojego idola, gwiazdę radzieckiego, a następnie amerykańskiego baletu, Nika Astachowa (Dmitri Kharatyan), przeżywającego głęboki twórczy kryzys. Spotkanie z umierającą dziewczynką, która snuje marzenia o scenie baletowej, pomaga artyście zmienić swoje życie

Słowa kluczowe