Filmy kaczor donald

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kaczor donald. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film łączący w sobie elementy animacji i gry aktorskiej. Animek Królik Roger zostaje głównym podejrzanym o zamordowanie pana Acme - twórcy miasta dla animowanych postaci. Sędzia Doom wydaje na niego z góry wyrok, w którym Roger ma zostać "wymazany" poprzez utopienie w "SOSie". Zdesperowany królik prosi o pomoc detektywa Eddiego Valianta, by pomógł mu on dowieść swojej niewinności.
Pora się uśmiać do rozpuku, gdy Miki, Goofy i Donald walczą z szalejącymi kołami zębatymi, powykręcanymi sprężynami, ogłuszającymi dzwonkami i śpiącym bocianem. Obserwuj, jak wznoszą się na nowe wyżyny humoru, gdy ich dzielne wysiłki czyszczenia wieży zegarowej zamieniają się w prawdziwy cyrk!
W nowym pełnometrażowym filmie ze studia Walta Disney, z dwójką najmniej docenionych a zarazem największych bohaterów sawanny Timonem i Pumbą w rolach głównych. Król Lew 3 jest rozdziałem poprzedzającym opowieść o Simbie. Dzięki tej przygodowej komedii dowiecie się skąd pochodzą Timon i Pumba, jak się spotkali, i jak pomogli Simbie uratować Serengeti. Dzięki tej historii zrozumiecie najważniejsze wydarzenia znane z Króla Lwa, które wyglądają nieco inaczej, kiedy patrzy się na nie z perspektywy dwójki wesołych przyjaciół.


W Halloween o północy wiedźma Hazel przelatując nad ratuszem miejskim na swej magicznej miotle, zauważa osobliwą grupkę upiorów, które okazują się siostrzeńcami Kaczora Donalda. Dynio, Hyzio i Zyzio przebrani w duchy zmierzają do domu wuja, aby wyłudzić od niego słodycze. Donald co prawda daje im po cukierku, ale w każdym umieszcza trochę dynamitu, który eksploduje w łapkach chłopców, a na koniec polewa ich wodą. Hazel to obserwuje i postanawia sama wydobyć od kaczora słodycze, ale zostaje potraktowana z podobną manierą. Wiedźma wraz z kaczorkami postanawiają dać Donaldowi nauczkę. Recytując Szekspira, Hazel uruchamia swój magiczny kocioł, w którym przyrządza czarodziejska mieszankę. Nabierają gotowego płynu do pompki i wyruszają do domu Donalda, dosiadając magicznej miotły. Czarownica spryskuje po drodze wszystko magicznym wywarem, co powoduje, że przedmioty ożywają lub zamieniają się w duchy. Cała ta ferajna nawiedza Donalda, niemiłosiernie się naprzykrzając. Udręczony kaczor jest bliski wydania zawartości swojej spiżarni, ale w ostatniej chwili zmienia plan i połyka klucz do niej. Hazel w odwecie spryskuje mu nogi magicznym płynem i – przygrywając na miotle jak na banjo – skłania go do wykonania szaleńczych pląsów, by wytrzepać z niego klucz. Donald wypluwa klucz, ale sprytnie wsuwa go pod drzwi spiżarni…
Donald jest posiadaczem wspaniałego ogrodu, nawiedzanego regularnie przez rój pszczół w poszukiwaniu nektaru kwiatowego do produkcji miodu. Donald wpada na pomysł, że skoro pszczoły korzystają z jego ogrodu, to on skorzysta z ich zapasów miodu i udaje się do ula tropem podążającej do niego pszczoły. Nie udaje mu się nic wskórać, bo ul jest dobrze strzeżony przez pszczołę stojąca na straży u wejścia. Donald przebiera się za monstrualną pszczołę i zaprzyjaźnia się z wartownikiem, myląc jego czujność, a w czasie miłej pogawędki odprowadzając z ula zapas miodu. Nieuważny wartownik zostaje wydalony z ula, ale sprytna pszczoła po śladach rozlanego miodu trafia do domu Donalda i kiedy kaczor kolejny raz próbuje grasować w ulu, pszczoła stawia mu opór, za co zostaje uhonorowana przyjęciem z powrotem na stanowisko wartownika.
Kaczor Donald, tak samo jak Myszka Miki i Goofy, jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci postacią animowaną, którego przygody w postaci komiksów, seriali i filmów pełnometrażowych są do dziś znane i lubiane, a sam kaczor stał się po dziś gwiazdą. Donald jest typem nieudacznika - wieczny pechowiec z wadą wymowy, ma oddaną, śliczną dziewczynę Daisy i energicznych siostrzeńców - Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jego niezdarność sprawia, że musi podołać on nie lada trudnym problemom domowym, społecznym, lecz na szczęście zawsze wychodzi z nich cało.
Kaczor Donald ma koszmarny sen, że mieszka w Niemczech poddanych nazistowskiemu reżimowi. Od świtu ulice miasteczka udekorowanego drzewami w kształcie swastyk przemierza orkiestra wojskowa grająca głośno i z przytupem wojskowe marsze. Donald pragnie spać, ale nie dość, że przeszkadza mu donośne rzępolenie zbliżającego się zespołu, to jeszcze specjalny automat musztrujący wyrzuca go z łóżka. Otwiera oczy i co widzi? Na stoliku obok widzi portret Fuhrera oraz statuetkę salutującą w geście „sieg-hail”, następnie zegar z kukułką, która zamiast wyśpiewywać kuranty wyskakuje salutując na baczność, a na podwórku pręży się kogut w pozie oddającego honory wodzowi. Donald próbuje wrócić do łóżka, ale czujna maszyna nakierowuje go do garderoby, gdzie kaczor niechętnie zakłada czarny mundur z czerwoną opaską na przedramieniu, gdzie widnieje na białym tle znak III Rzeszy. Rzucając jednym okiem za okno, jak daleko znajduje się wojskowa czujka, Donald otwiera skrytkę za portretem wodza i wyjmuje amerykańską kawę oraz aromat jaj na bekonie w spray’u, którym spryskuje sobie podniebienie dla kurażu. Szybko umieszcza cenne przedmioty w schowku i mozolnie odpiłowuje kromkę z przydziałowego chleba, który próbuje jeść popijając kawą. Za chwilę automat przypomina o porannym czytaniu biblii, i „Mein Kampf” wjeżdża na stół przerywając kaczorowi konsumpcję. Następnie Donald jest odprowadzony pod eskortą do fabryki amunicji, gdzie obsługuje taśmę z nabojami, na której co jakiś czas pojawiają się portrety fuhrera, któremu musi salutować. W przerwie na ścianie za plecami kaczora pojawia się dekoracja z uroczym górskim widoczkiem. Teraz jest czas na gimnastykę polegającej na ćwiczeniu salutowania. Kaczor wraca do pracy, ale nie nadąża za taśmą, na której pojawiają się naboje coraz większego kalibru, i przeżywa załamanie nerwowe, w którym ma wizje pląsających i śpiewających pocisków. Donald budzi się we własnym łóżku, w piżamce w gwiazdki i paski z amerykańskiej flagi. Portret na stoliku obok przedstawia prezydenta USA, a statuetka prezentuje się w dumnym geście, symbolu amerykańskiej wolności i niepodległości.
Donald zostaje zainspirowany audycją radiową do zrobienia gofrów, lecz przypadkowo dodaje do ciasta klej kauczukowy, co powoduje takie spustoszenie, że wściekły wybiera się do stacji radiowej, by powiedzieć, co o tym sądzi.
Stary, opuszczony od dawna dworek na odludziu jest zamieszkały przez znudzone, osamotnione duchy, które chciałyby trochę pograsować, ale nie mają możliwości, bo są tak dobre w swych fachu, że wystraszyły już wszystkich w okolicy. Jeden z nich podczas czytania gazety zauważa ogłoszenie Kompanii eksterminującej duchy i wpadają na pomysł, aby dla rozrywki zaprosić do siebie ekipę pogromców duchów. Dzwonią więc do Kaczora Donalda, Myszki Miki oraz Goofy'ego i wynajmują ich do pracy. Widząc, że ich ewentualni pogromcy są niezbyt rozgarnięci, marnej postury i że dość niezbornie zabierają się do dzieła, przybywając na nich ze starą pukawką i pałkami, nabierają przekonania, że i tym razem wystraszenie delikwentów to łatwizna. Upiory bawią się świetnie, robiąc durniów z pogromców aż do chwili, gdy Goofy spuszczony ze schodów w starej komodzie, zmiata po drodze kaczora i myszkę i wszyscy wpadają w spiżarnię wypełnioną beczkami z melasą i mąką. Beczki się rozbijają. a ekipa oblepiona ich zawartością zaczyna do złudzenia przypominać potępieńców nie z tego świata.
Miki jest kapitanem holownika, którego załogą są Donald i Goofy. Podczas czyszczenia łodzi kapitan Miki odbiera wezwanie pomocy z tonącego statku. Miki wydaje rozkazy, aby odpowiedzieć na sygnał S.O.S., ale pędząca łódź eksploduje. Później okazuje się, że wołanie o pomoc pochodziło z radiowej audycji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…