Filmy zombie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zombie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gdy w szkole wybucha epidemia wirusa zombie, uczniowie muszą znaleźć drogę ucieczki, zanim zakażenie zmieni ich w potwory.

Apokawixa

5,4
6,5
Maturzysta Kamil organizuje melanż życia w nadmorskiej posiadłości swego ojca, milionera. Na imprezę przybywa grono jego znajomych, podobnie jak on chcących wyszaleć się po lockdownie spowodowanym pandemią. Z początku wszystko idzie dobrze: młodzi ludzie korzystają z uroków plaży, piją, tańczą, uprawiają seks, przeżywają uczuciowe uniesienia i rozterki. Tylko natura wysyła niepokojące sygnały: mnożą się dziwne zakażenia, stężenie sinic w Bałtyku przybiera duże rozmiary. Z biegiem czasu zabawa wymyka się spod kontroli. Nie to jednak będzie najgorsze. To pierwszy polski film o zombie, będący po trosze horrorem, ale w głównej mierze wizjonerskim obrazem obyczajowym, z odniesieniami do ekologii i sporą dawką humoru. "Jest to film rozrywkowy, psychodeliczno-przygodowy, o młodych, ale nie tylko dla młodych" powiedział reżyser Apokawixy Xawery Żuławski.

Renfield

6,4
7,0
Renfield to nowoczesna odsłona klasycznej historii. Nicholas Hoult (seria X - men, serial Wielka) wciela się w postać wiernego sługi Drakuli - Renfielda. W roli Drakuli zobaczymy zdobywcę Oscara Nicolasa Cage'a (Zostawić Las Vegas, Twierdza). Renfield musi bezrefleksyjnie robić wszystko, co każde zrobić mu jego Pan, bez względu na to, jak bardzo czuje się upokorzony. Jednak teraz, po wielu latach niewoli, Renfield ma wreszcie szansę zacząć nowe życie i sprawdzić czy istnieje inny świat i inne życie niż to, które poznał będąc sługą Księcia Ciemności. Nie wie tylko, jak to zrobić.


Podczas budowy drogi, mającą przebiegać przez przeklętą górę, robotnicy napotykają na opór mieszkańców pobliskiej wioski. Na pomoc wysłany zostaje specjalny oddział policji, który pacyfikuje miejscowych i umożliwia otwarcie tunelu, zamkniętego od czasów imperium brytyjskiego. Uwalnia to hordę żołnierzy zombie i ich opętanego przez demona dowódcę, który pragnie dokończyć przerwany rytuał i stać się niezwyciężony.
W mrocznym świecie ogarniętym apokalipsą zombie kilkoro nieznajomych zaczyna wspólnie walczyć z nieumarłymi, by przetrwać zagładę i wrócić do swoich bliskich.
The Midnight Gospel to historia Clancy’ego, który podróżuje przez galaktykę w uszkodzonym symulatorze multiwersum. Clancy opuszcza bezpieczną przystań swojego ponadwymiarowego domu na Pasie Chromatycznym, aby porozmawiać z istotami żyjącymi w wymierających światach wewnątrz jego symulatora
Gdy zombie i potwory atakują jego rodzinne miasteczko, zadziorny trzynastoletni sierota łączy siły z przyjaciółmi, aby przetrwać chaos.
Sześciu nieznajomych próbuje przetrwać pierwsze 24 godziny inwazji nieumarłych.
Pobudka dzisiejszego ranka w mieszkaniu, w którym dzień przedtem była impreza pełna rozmachu jest dla Sama (Anders Danielsen Lie) zaskoczeniem. Sam musi zmierzyć się z faktami: jest zupełnie sam, a żywe trupy wtargnęły na ulice Paryża. Skamieniały ze strachu, będzie musiał się chronić w budynku i zorganizować się, aby przetrwać. Ale czy Sam naprawdę jest jedynym ocalałym?
Robert Neville to ostatni człowiek na Ziemi... towarzystwa mu jednak nie brakuje. Wszyscy inni, mężczyźni, kobiety i dzieci, zamienili się w wampiry żądne krwi Neville′a. Za dnia bohater przeobraża się w myśliwego tropiącego śpiące potwory w opuszczonych ruinach cywilizacji. Nocą barykaduje się w domu i modli o nadejście świtu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…