Filmy prostytutka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje prostytutka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rojst

7,2
7,6
Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.
Karaiby, wiek XVIII. W Port Royal na Jamajce pojawia się podejrzany typ nazwiskiem Jack Sparrow (Depp). Swego czasu był kapitanem owianego złą sławą okrętu pirackiego Czarna Perła. Z kapitańskiego mostku usunął Sparrowa jego pierwszy oficer Barbossa (Rush), który przekabacił na swoją stronę załogę i ukradł Perłę. Jack planuje zemstę. Tymczasem Czarna Perła napada na Port Royal i piraci porywają córkę gubernatora (śliczna Keira Knightley). Jack kradnie wojenny okręt, werbuje bandę korsarzy i rusza w pościg za dawnymi kamratami. Zabiera też ze sobą niejakiego Willa Turnera (Bloom), kowala zakochanego w uprowadzonej dziewczynie. Wyruszając na morze w towarzystwie pirata, naiwny młodzieniec nie zdaje sobie sprawy z kilku ważnych rzeczy. Po pierwsze nie wie, że Jack Sparrow zna pewną mroczną tajemnicę, dotyczącą jego pochodzenia. Po drugie nie podejrzewa jaką rolę ma odegrać w uknutej przez korsarza intrydze. Po trzecie wreszcie, nawet nie domyśla się przerażającego sekretu załogi Czarnej Perły, o której nie darmo powiadają, że jest z piekła rodem.
Matka Helen zajmuje się prostytucją. Pewnego razu zostaje napadnięta i zgwałcona, a po tym ataku zachodzi w ciążę. Będąc w zaawansowanej ciąży popełnia samobójstwo. Na świat przychodzi jednak jej córka - Helen (Alanna LeVierge). Obserwujemy dorosłą już Helen, kurier rowerową, która ulega wypadkowi po wtargnięciu przed samochód. Po tym zderzeniu główna bohaterka zaczyna mieć dziwne halucynacje i zaniki pamięci. Okazuje się, że w jej mózgu pojawił się guz - pozostałość po jej bliźniaczce, którą Helen wchłonęła jeszcze w brzuchu matki.


Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Film powstał na podstawie powieści M. D. Sade "120 dni Sodomy". Jego akcja toczy się w czasie II Wojny Światowej we Włoszech. W republice Salo trwają poszukiwania młodych, atrakcyjnych ludzi, którzy zostaną wykorzystani do orgii kierowanej przez nazistów.
Tysiące marzycieli, poszukiwaczy lepszego jutra, przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych z nadzieją na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Narażeni na ataki rdzennych mieszkańców, broniących swojej ziemi i napaści bandytów szukających łatwego łupu, mierzą się z własnymi słabościami i gniewem natury w drodze ku wymarzonemu celowi. W kraju rozdartym krwawą wojną secesyjną krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy. Tylko nieliczni z nich dotrą do szczęśliwego kresu tej wielkiej wędrówki.

Biedne istoty

6,6
8,4
Opowieść o ewolucji Belli Baxter, młodej kobiety przywróconej do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera. Pod opieką Baxtera Bella jest chętna do nauki. Jednak głodna przygód, których jej brakuje, Bella ucieka z Duncanem Wedderburnem, przebiegłym i rozpustnym prawnikiem, w burzliwą podróż przez kontynenty. Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella staje się niezłomna w swoim celu, jakim jest opowiadanie się za równością i wyzwoleniem.
Co łączy przemytnika diamentów i Afrykańskiego rybaka? Niesamowitej wielkości diament, wydobyty przez tego drugiego w ramach niewolniczej pracy. Czy dzięki niemu odzyska on porwaną rodzinę oraz ukochanego syna poddawanego indoktrynacji?

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Michelle, pod każdym względem dobra babcia, wiedzie spokojną emeryturę w małej wiosce w Burgundii, niedaleko swojej najlepszej przyjaciółki Marie-Claude. W Dzień Wszystkich Świętych odwiedza ją jej córka Valérie i przywozi syna Lucasa na tygodniowe wakacje. Ale nic nie idzie zgodnie z planem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…