Filmy komunista, komisarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje komunista, komisarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lata wojny domowej w Rosji. By nie wpuścić do miasta nacierających "białych", przewodniczący komitetu rewolucyjnego poleca wysadzić most. Biały zwiadowca Jarowoj, podający się za komisarza, próbuje udaremnić plan czerwonych. Przypadkiem spotyka swoją żonę Lubow Jarowaję, współpracującą z władzą sowiecką. Kobieta uważała, że poległ w czasie pierwszej wojny światowej, a teraz musi wybierać co jest ważniejsze: miłość do męża czy rewolucyjne oddanie...
Postać Lenina jest skomplikowana, niezwykła i sprzeczna. Ale jeszcze niedawno znany był w Związku Radzieckim jako godny naśladowania geniusz. Doskonale ukazuje to ekranizacja wydarzeń historycznych z rewolucyjnego roku 1917.
Wypadek powodujący wiele ofiar - runięcie starej, czynszowej kamienicy zamieszkanej gęsto przez najbiedniejszych - zwraca uwagę na działalność wielkiego przedsiębiorstwa budowlanego, którego właścicielem i dyrektorem jest niejaki Nottola. Wykop pod fundamenty budowanych przezeń wieżowców był, jak się okazuje, bezpośrednią przyczyną osunięcia się gruntu i zawalenia stojących w pobliżu starych domów. Nottola, szermując hasłem modernizacji miasta i cywilizacyjnego postępu, uzyskuje zezwolenie Rady Miejskiej na kontynuowanie robót. Śledztwo zostaje umorzone. Z kolejnych domów przeznaczonych do rozbiórki wysiedla się lokatorów. Tylko lewicowym członkom Rady, którzy na własną rękę kontynuują dochodzenie, wychodzi na jaw, że tereny, na których mają stanąć luksusowe wieżowce, przeznaczone były pod tanie budownictwo komunalne, a Nottola wszedł w posiadanie tych terenów drogą korupcji.


Na jednej z pustyń Azji Środkowej przemieszcza się, prześladowany przez "białych", oddział Armii Czerwonej, na czele z komisarzem Jewsukowem. Żołnierze umierają z pragnienia. Na koncie najlepszego strzelca oddziału Mariutki Filatownej czterdziestu zabitych białogwardzistów. W ostatniej potyczce wzięto do niewoli porucznika, arystokratę Govorukha. Czy będzie on czterdziestym pierwszym na liście Mariutki?
Wojna domowa w Rosji. W ręce czerwonych trafia zdobyczna kamera filmowa - nowiutki, francuski Patz. Sztab decyduje użyć jej do robienia zdjęć lotniczych. Były fotograf , żołnierz Andriej Niekrasow, został mianowany kamerzystą. Pod "nadzorem" Ivana Karyakina, który niedawno został zdegradowany za lekceważenie dyscypliny wojskowej, Niekrasow przystępuje do wykonania zadania. Wiele dramatycznych wydarzeń i przygód stanie się udziałem obu towarzyszy.
Monachium, rok 1943. Hitler prowadzi w Europie wyniszczającą wojnę. Grupa młodych ludzi, w większości studentów, uznaje bierny opór za jedyny sposób na osłabienie nazistów i ich nieludzkiej machiny wojennej. Powstaje „Biała Róża”, ruch oporu stawiający sobie za cel obalenie Trzeciej Rzeszy. Sophie Scholl jest jedyną kobietą w jego szeregach. Z początku nieświadoma i naiwna, nie podejrzewa jeszcze, że zapisze się na kartach historii. 18 listopada 1943 roku Sophie i jej brat Hans zostają aresztowani podczas rozdawania ulotek na uniwersytecie. Przesłuchania Sophie przez oficera Gestapo, Mohra, przeradzają się stopniowo w psychologiczny pojedynek.
Opowieść o walce marynarzy floty Bałtyckiej jesienią 1917 roku, w czasie rewolucji w Petersburgu. Śledzimy losy marynarza i oficera marynarki, którzy wstępują w szeregi bojowników walczących u boku bolszewików pod przywództwem Lenina (Boris Smirnov)...
Wojna domowa. Komisarz Fadiejcew oszczędził rannego białego oficera Czuguriejewa. Podczas buntu kontrrewolucjonistów Fadiejcew ukrywa się na wyspie w domu strzelca Maksima. Tam rozpoznaje go oficer Czuguriejew i na jego rozkaz strzelca wieszają a Fadiejcewa skazują na rozstrzelanie...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…