Filmy relacja ojciec-syn, nastolatek, lata 80.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, nastolatek, lata 80.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lata 80. Kujonowaty Adam (Sean Giambrone) ma 11 lat i wszedł właśnie w wiek zainteresowania światem, który go otacza. Wykorzystując kamerę, rejestruje życie swojej zwariowanej, lecz kochającej się rodzinki Goldbergerów. Jego mama, Beverly (Wendi McLendon-Covey), jest klasyczną, nadopiekuńczą mamuśką, która posiada pełnię władzy w rodzinie. Tata, Murray (Jeff Garlin), to burkliwy rodzic, który stara się wychowywać dzieci bez krzyku. Siostra Adama, Erica (Hayley Orrantia), jest seksowną 17-latką, która potrafi sterroryzować swoje otoczenie. Jego brat, Barry (Troy Gentile), jest nadwrażliwym 16-latkiem, który cierpi na syndrom środkowego dziecka. Adam (Sean Giambrone) jest z nich najmłodszy, co nie przeszkadza mu się zakochać w starszej kobiecie. Blisko rodziny trzyma się także dziadek Al "Pops" Solomon (George Segal), napalony mężczyzna, bezwstydny Don Juan, który szkoli Adama w technikach miłości.
Odnoszący sukcesy pisarz z Los Angeles, Dito, po 15 latach nieobecności wraca do rodzinnej Astorii - dzielnicy Nowego Jorku. Celem tak dalekiej podróży jest spotkanie i próba odbudowania relacji z poważnie chorym ojcem. To również okazja, aby odwiedzić starych znajomych z dzieciństwa, tzw. "świętych" - przyjaciół Dito, którym udało się przetrwać ten trudny dla nich okres...
Rok '89, Mike O'Donnell (Zac Efron) jest gwiazdą szkolnej drużyny koszykówki, mającą przed sobą świetlaną przyszłość i uniwersyteckie stypendium sportowe w kieszeni. Jednak Mike rezygnuje ze studiów by poślubić Scarlett - dziewczynę, która spodziewa się jego dziecka. 20 lat później najlepsze lata Mike (Matthew Perry) ma już dawno za sobą. Jego małżeństwo ze Scarlett (Leslie Mann) rozpadło się, w pracy znów ominął go awans, jego nastoletnie dzieci mają go za nieudacznika, a życie towarzyskie sprowadza się wyłącznie do spotkań z Nedem (Thomas Lennon) - jego najlepszym przyjacielem z czasów licealnych. Pewnego dnia Mike budzi się ponownie jako siedemnastolatek, otrzymując od losu szansę zmiany swojego życia.


South Central jest w Los Angeles murzyńskim gettem i zarazem najniebezpieczniejszą dzielnicą w mieście. Tu niezwykle łatwo można paść ofiarą napadu czy gwałtu. Nikt nie zwraca już uwagi na prawo, bowiem w South Central ono nie istnieje. Wszelkie reguły postępowania wyznaczają gangi, nierzadko zwalczające się wzajemnie. Brak możliwości społecznego awansu i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość wymusza walkę o przetrwanie według zasady: albo ty, albo ciebie. W South Central mieszkają trzej przyjaciele. Doughboy nie wyróżnia się spośród zdemoralizowanej młodzieży. Mimo młodego wieku ma na swym koncie kilka przestępstw, na których wcale nie zamierza poprzestać. Natomiast jego przyrodni brat Ricky ma szansę wyrwać się z getta, gdyż stypendium umożliwi mu doskonalenie umiejętności futbolowych już poza South Central. Trzeci z przyjaciół Tre stara się unikać zgubnych wpływów środowiska, co jest niewątpliwie zasługą jego ojca, który uczy go prawdziwej, czarnej kultury. Niestety, krewki Doughboy wkrótce staje się przyczyną kłopotów całej trójki. Chłopak nieopatrznie strzela do członka jednego z gangów. W takim przypadku obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa. Przyjaciele są w ogromnym niebezpieczeństwie.
Jest rok 1984. Frank ma 18 lat. Ucieka z domu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. W Domu chłopców poznaje przyjaciół, jak z filmów Almodovara: Angelo, który odkłada kasę na operację zmiany płci, przystojnego graficiarza i punka Deana, czy właściciela klubu Madame. Jest też Jake, dla którego Frank kompletnie traci głowę. Tymczasem do Europy dociera nieznana wcześniej, przerażająca choroba – AIDS...

Lektor

7,6
Nastolatek zakochuje się w starszej kobiecie. Lata później już jako student odkrywa, że ukochana jest oskarżoną w procesie o nazistowskie zbrodnie.
Lindsay Weir należy do poważanej w szkole grupy "Luzaków", jej młodszy brat Sam zadaje się z pogardzanymi "Kujonami". Nastolatkom przyjdzie zmierzyć się z problemami aktualnymi nie tylko w amerykańskim liceum lat 80-tych.
Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko...
Film porusza głośny dziś problem wykorzystywania seksualnego dzieci. Pokazuje, jak głęboki wpływ mają podobne doświadczenia na życie młodych ofiar. Bohater filmu - Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę - wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki „utraconych” pięciu godzin.
James McAvoy wciela się w postać młodego chłopaka wywodzącego się z klasy robotniczej, który rozpoczyna naukę na eleganckim, prywatnym uniwersytecie dla młodzieży z wyższych sfer i czyni wysiłki, aby się do nich dostosować.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…