Filmy krew, rodzina dysfunkcyjna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje krew, rodzina dysfunkcyjna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wstyd

6,7
7,0
Brandon (Michael Fassbender), 30-letni Nowojorczyk, pracownik firmy komputerowej świetnie zarabia, ma przestronne mieszkanie, jest przystojny. Mężczyzna uzależniony jest od seksu. Sypia z wieloma kobietami, zamawia dziewczyny na telefon lub spędza czas na portalach pornograficznych. Sytuacja komplikuje się, gdy do mieszkania wprowadza się jego siostra, Sissy (Carey Mulligan).
Nieznana, oparta na prawdziwych wydarzeniach, niezwykła opowieść o powstawaniu jednego z najbardziej wzruszających filmów w historii kinematografii Mary Poppins i burzliwych relacjach legendarnego Walta Disneya (Tom Hanks) z autorką P.L. Travers (Emma Thompson), które nieomal doprowadziły do klęski tej produkcji. Na usilne prośby swoich córek Walt Disney obiecuje zrealizować film na podstawie ich ulubionej książki "Mary Poppins" autorstwa P.L. Travers. Nie wie jednak, że spełnienie przyrzeczenia zajmie mu 20 lat. Aby uzyskać prawa do ekranizacji Walt musi stawić czoła zgryźliwej, bezkompromisowej pisarce, która nie zamierza patrzeć, jak jej ukochana niania-czarodziejka jest masakrowana w trybach hollywoodzkiej machiny. Jednak w miarę spadku sprzedaży książki i pogarszania się sytuacji finansowej, Travers niechętnie godzi się pojechać do Los Angeles, aby wysłuchać planów adaptacji. Na te dwa krótkie tygodnie w 1961 Walt Disney wytacza najcięższą artylerię. Uzbrojony w oszałamiające storyboardy i radosne piosenki braci Sherman Walt przypuszcza frontalny atak na P.L. Travers, jednak rozeźlona autorka nie ugina się pod presją. Wkrótce potem filmowiec bezradnie obserwuje, jak prawa do książki zaczynają wymykać mu się z ręki...
Rose Lorkowski (Amy Adams) była kiedyś główną cheerleaderką z wielkimi perspektywami na przyszłość. Jednak wiele błędów, które popełniła w swoim życiu doprowadziło ją do momentu, w którym jako samotna, trzydziestoletnia matka nie ma środków do życia. Chcąc zapewnić dobrą przyszłość swemu synowi otwiera, wraz ze swoją niepoważną siostrą Norą (Emily Blunt), nietypową firmę - sprzątanie w miejscach zbrodni.


Informers

5,3
Rok 1982, Los Angeles. Fabuła opowiada o grupie ludzi, w większości hollywoodzkich bogaczy, producentów, reżyserów, aktorów czy piosenkarzy. Ich losy splatają się ze sobą. Chociaż wydaje się, że cały świat leży u ich stóp, jednak początki AIDS, uzależnienie od narkotyków i alkoholu i niemożność porozumienia się z drugim człowiekiem, sprawiają, że ich życie jest puste i wypalone.
Nastoletnia Summer (Ashley Greene) wybiera się w samotną podróż, aby odnaleźć ojca, z którym nigdy nie miała kontaktu. Jedyną wskazówką, jaką ma, jest list z miejscowości Massey. W drodze poznaje młodego chłopaka. Tom jest sympatyczny, uczynny, przystojny. Razem jadą do domu jego matki. I tu zaczyna się koszmar. Po nagłej utracie przytomności Summer budzi się przywiązana do wielkiej skrzyni z ziemią w pomieszczeniu pełnym ludzkich czaszek i kwitnących kwiatów, a obok leży inna skatowana i unieruchomiona dziewczyna. Okazuje się, że obie są ofiarami rodziny psychopatycznych morderców, która w ten sposób urządza sobie własny „ludzki ogród”. Kiedy Summer otrząsa się z pierwszego szoku, postanawia zawalczyć o swoje życie. Być może, aby wyrwać się z rąk obłąkanych bestii, będzie musiała stać się jedną z nich.
April Burns Holmes - rodzinna czarna owca - zaprasza swoją konserwatywną rodzinę, mieszkającą na przedmieściach Pensylwanii, na uroczysty obiad z okazji Święta Dziękczynienia, do małego apartamentu w Nowym Jorku, który dzieli ze swym chłopakiem Bobbym. Okazuje się, że przygotowania nie są wcale takie proste, zwłaszcza, gdy dziewczyna odkrywa, że jej kuchenka nie działa. Jako że rodzina jest już w drodze, April zmuszona jest wzbić się na szczyty uprzejmości i prosić o pomoc swoich ekscentrycznych sąsiadów. A wszystko w celu zorganizowania przyjęcia doskonałego, które zapadnie wszystkim na długo w pamięci... Wizyta u April to ciekawy, nie pozbawiony głębi film o życiu, skomplikowanych relacjach rodzinnych i uczuciach.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Ojciec Chrzestny to szczery, brutalny i poruszający portret sycylijskiej rodziny, która desperacko stara się zachować swoje wpływy w pełnej korupcji, oszustw i zdrady powojennej Ameryce. Coppola rozpoczyna swą legendarną trylogię, po mistrzowsku balansując, ukazując zarówno prywatne życie rodziny Corleone, jak i ciemne interesy, w jakie jest zaangażowana. Oparty na bestsellerowej powieści Mario Puzo, znakomity film z wielkimi kreacjami Ala Pacino, Jamesa Caana i Roberta Duvalla.
South Central jest w Los Angeles murzyńskim gettem i zarazem najniebezpieczniejszą dzielnicą w mieście. Tu niezwykle łatwo można paść ofiarą napadu czy gwałtu. Nikt nie zwraca już uwagi na prawo, bowiem w South Central ono nie istnieje. Wszelkie reguły postępowania wyznaczają gangi, nierzadko zwalczające się wzajemnie. Brak możliwości społecznego awansu i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość wymusza walkę o przetrwanie według zasady: albo ty, albo ciebie. W South Central mieszkają trzej przyjaciele. Doughboy nie wyróżnia się spośród zdemoralizowanej młodzieży. Mimo młodego wieku ma na swym koncie kilka przestępstw, na których wcale nie zamierza poprzestać. Natomiast jego przyrodni brat Ricky ma szansę wyrwać się z getta, gdyż stypendium umożliwi mu doskonalenie umiejętności futbolowych już poza South Central. Trzeci z przyjaciół Tre stara się unikać zgubnych wpływów środowiska, co jest niewątpliwie zasługą jego ojca, który uczy go prawdziwej, czarnej kultury. Niestety, krewki Doughboy wkrótce staje się przyczyną kłopotów całej trójki. Chłopak nieopatrznie strzela do członka jednego z gangów. W takim przypadku obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa. Przyjaciele są w ogromnym niebezpieczeństwie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…