Filmy zemsta, gwałt

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zemsta, gwałt. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pluton 8.0

Przybyły do Wietnamu Chris Taylor (Charlie Sheen) szybko odkrywa, że najtrudniejszą walką, którą musi stoczyć jest walka z samym sobą - z własnymi słabościami, strachem, gniewem i wycieńczeniem. Pluton to opowieść o ludziach za młodych by umierać, zbyt niedojrzałych , by ustrzec się przed spustoszeniami jakie w ich duszach dokonuje brutalna wojna. W wilgotnej, parnej dżungli szybko wyrasta się ze złudzeń.

Drakula 7.8

Legendarny wampir wybiera się do Londynu y skosztować krwi niewinnych.

Zemsta ponad wszystko 5.8

Margot z pamiętnika matki dowiaduje się, że ta w przeszłości została brutalnie zgwałcona, a sprawcy są nadal bezkarni. Postanawia – nie bacząc na swoje bezpieczeństwo – wymierzyć im sprawiedliwość.


Descent 6.5

Maya (Rosario Dawson) uczennica collegu zostaje zgwałcona przez jednego ze swoich kolegów ze studiów. Próbując zapomnieć o swoim nieszczęściu zabawia się wieczorami na jednej z dyskotek. Pewnego dnia jednak spotyka swojego oprawce ale tym razem nie pozwoli mu tak po prostu odejść...

Czas zabijania 7.5

Adaptacja na podstawie powieści Johna Grishama. Jest to historia czarnego mężczyzny Carl'a Lee Hailey'a (Samuel L. Jackson), który wziął sprawiedliwość w swoje ręcę i zabił dwóch gwałcicieli swojej dziesięcioletniej córki. Carl zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Jego obrony podejmuje się Jake Brigance (Matthew McConaughey), młody i ambitny adwokat. Pomaga mu studentka prawa Ellen Roark (Sandra Bullock) oraz niegdyś sławny adwokat lecz dziś zbyt często zaglądający do kieliszka Lucien Wilbanks (Donald Sutherland).

Rob Roy 7.3

Przywódca klanu górali szkockich - Robert Roy MacGregor, znany jako Rob Roy - postanawia zrobić świetny interes na spędzie owiec do oddalonego miasta. W tym celu pożycza od miejscowego magnata 1000 funtów. Pieniądze nigdy do niego nie docierają, a on sam trafia do więzienia. Jego osada zostaje spalona, zwierzęta zabite, a żona zgwałcona. Po ucieczce Rob Roy pragnie się zemścić.

Wybawiciel 6.4

Rok 1870. Ameryka. Spokojny amerykański osadnik Jon (Mads Mikkelsen) zabija mordercę swojej rodziny. Powoduje to furię znanego przywódcy gangu Delarue'a (Jeffrey Dean Morgan). Mieszkańcy miasteczka są tchórzliwi. Jon będzie musiał dopaść bandytów sam.

Gallowwalker 6.3

Tajemniczy rewolwerowiec, Aman (Wesley Snipes), jest synem zakonnicy, która, by go chronić, złamała przyrzeczenie dane Bogu. To sprowadziło na Amana klątwę - wszyscy, którzy zginą z jego strzelby - powrócą. Wkrótce, pod wodzą Kansy (Kevin Howarth), powracają rządne odwetu ofiary Amana...

The Tenement 2.0

Zbiór kilku historii, których bohaterami są mieszkańcy pewnego bloku. Jednym z nich jest obsesyjny fan horrorów klasy B Ethan Fernier, który po tym jak zostaje wyśmiany na przesłuchaniu postawia się zemścić na reżyserze. Kolejną jest głuchoniema dziewczyna zaatakowana przez chcącego ją zgwałcić sąsiada. Następny pechowiec to ugryziony przez wilka Jimmy sądzący, że stał się przez to wilkołakiem. Ostatnim z nich jest taksówkarz będący seryjnym mordercą.

Hamlet 7.2

Hamlet, książe duński, traci ojca, którego podstępnie zamordowano. Matka nie bacząc na żałobę, poślubia brata swego zmarłego męża. Hamlet nie akceptuje ojczyma, a matce nie potrafi wybaczyć zdrady. Gdy poznaje prawdę, udając szaleństwo pragnie pomścić swojego ojca.

Słowa kluczowe