Filmy tatry

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje tatry. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Iluminacja 7.2

Bohater filmu - Franciszek Retman dostał się na studia, mimo że nie przyszło mu to łatwo. Wybrał fizykę, ponieważ jego zdaniem, to jedyna dziedzina nauki, dzięki której uzyska odpowiedzi na nurtujące go pytania. W górach poznaje Małgorzatę, która niebawem zostaje jego żoną. Aby utrzymać rodzinę jest zmuszony do przerwania studiów. Ima się różnych zajęć. Poszukując zaś odpowiedzi na dręczące go pytania, na jakiś czas trafia nawet do klasztoru… Wraca jednak do domu i na uczelnię…

Constans 6.9

Po odbytej służbie wojskowej, Witold - pasjonat wspinaczek wysokogórskich, wyrusza w Tatry. Jego ojciec niegdyś zginął tragicznie w górach. W schronisku spotyka znajomego swojego ojca. Dzięki niemu otrzymuje atrakcyjną posadę w firmie organizującej wystawy. Kiedy służbowo wyjeżdża do Indii, przekonuje się, że jego szef, Mariusz, prowadzi nie całkiem legalne rozliczenia dewizowe. Próbuje rozmawiać o tym z kolegami z pracy, ale naraża się tylko na szykany i kpiny z ich strony. Podczas następnej zagranicznej delegacji szef usiłuje namówić go do udziału w nielegalnych transakcjach. Kiedy Witold kategorycznie odmawia, koledzy urządzają mu "kocówę". Po powrocie do kraju zaczyna przygotowywać się z kolegą do wyprawy w Himalaje. Swoim kategorycznym sprzeciwem uczestniczenia w machinacjach naraża się na skreślenie z listy kandydatów na zagraniczną delegację do Kanady. Rezygnuje z niej prosząc o urlop na wyprawę wysokogórską. Na lotnisku zostaje zatrzymany z niezadeklarowanymi dolarami…

Czarci żleb 7.0

Jasiek Gazdoń jest przekonany o zdradzie swej Hanusi, dlatego idzie do wojska bez pożegnania z nią. W górach ratuje życie czeskiemu pogracznikowi. Potem trafia do więzienia oskarżony o współpracę z przemytnikami. W celu oczyszczenia swego dobrego imienia, ucieka z więzienia.


Spirala 7.2

Tomasz Piątek, czterdziestokilkuletni mężczyzna, przyjeżdża do tatrzańskiego schroniska. Swym dziwnym i aroganckim zachowaniem budzi zarówno zainteresowanie jak i niechęć. Kluczyki od samochodu rzuca do wodospadu. Wydaje się, że z każdym szuka zwady, zaczepia i obraża bez powodu wiele osób. Niewybrednie komentuje różne sytuacje. Następnego dnia okazuje się, że kontrowersyjny turysta zniknął. Prawdopodobnie udał się na samotną wspinaczkę w góry. Po bezowocnych poszukiwaniach zaniepokojonych mieszkańców schroniska do akcji ratowniczej włącza się GOPR. Tomasza udaje się odnaleźć przy pomocy helikoptera. Nieprzytomny i przemarznięty zostaje odwieziony do szpitala, gdzie odwiedzają go znajomi ze schroniska "Morskie Oko". Okazuje się, że desperacki czyn to nieudana próba samobójcza, która jest reakcją na nieuleczalną i szybko postępującą śmiertelną chorobę, która przerwała jego wspaniale rozwijającą się karierę zawodową. Czy ponownie będzie próbował?

Zuzanna i chłopcy 6.3

Do schroniska Murowaniec w Dolinie Gąsienicowej przybywa aktorka Zuzanna Wiśniewska. Poznaje tam dwóch przyjaciół grotołazów: Marka Brenerta i Karola Małeckiego. Panowie są zakochani w dziewczynie a ona jest zafascynowana ich pasją. Przyjaciele postanawiają zabrać Zuzannę na speleologiczną wyprawę do jaskini. Z pozoru niewinna wycieczka przeradza się w tragiczną sytuację, cała trójka zostaje zasypana w grocie...

Biały ślad 7.0

W tatrzańskiej wiosce mieszka dwójka sierot: Zośka i jej brat Władek. Dziewczyna darzy skrytym uczuciem Jaśka, znanego w okolicy myśliwego. On marzy o Hance, wykształconej dziewczynie, która wróciła w rodzinne strony po ukończeniu edukacji. Ona z kolei marzy o Andrzeju, przystojnym taterniku. W tej skomplikowanej sytuacji wiele się wyjaśni dzięki potędze gór i sił z nimi związanych...

Zamarłe echo 9.0

Akcja zaczyna się w Tatrach, kiedy w czasie wspinaczki zostaje ranny Stefan Reliński (Wacław Pawłowski). Ratuje go góral Jasiek Liptowski (Stanisław Sieczka). Rannym turystą zajmuje się jego żona – Marysia (Krystyna Ankwicz). Stefan uwodzi kobietę, co wywołuje wielki gniew męża. Atakuje go i dochodzi między nimi do bójki, w czasie której Marysia topi się w stawie. Widząc to Jasiek popełnia samobójstwo. W ciągu następnych 13 lat dręczony wyrzutami sumienia Stefan anonimowo pomaga Hance (Dzina Oleńska) i Jędrkowi (Stanisław Sieczka) - dzieciom Liptowskich. Po 13 latach spotykają się w Zakopanem Jędrek, Hanka i syn Stefana - Zbyszek (Zbigniew Staniewicz). Zbyszek wspólnie z Hanką wyrusza w góry i tam dochodzi do tragedii… Niestety, z filmu Zamarłe echo przetrwało niecałe 50 minut. Nie zachowała się końcówka filmu. Dopóki nie zostanie odnaleziona kompletna kopia filmu nie dowiemy się jak skończył się film..

Dzień wielkiej przygody

Trójka harcerzy spędza czas w Tatrach. Podczas jednego ze spacerów jeden z nich - Tropiciel - spotyka kłusownika Mocarnego, który zamierza dobić postrzeloną sarnę. Chłopak interweniuje, zaalarmowani koledzy śpieszą mu z pomocą, a kłusownik musi uciekać. Rozpoczyna sie pościg w czasie, które wyjdzie na jaw, że nie wszystko musi być tym na co wygląda.

Ganek

Film pokazuje alpinistę Wiesława Ignatowskiego podczas samotnej wspinaczki na filarze Ganku w Tatrach. Równolegle widzimy jego trzyletniego syna, który stawia pierwsze kroki na swojej drodze życiowej. Obserwujemy zbieżności i różnice widząc syna i ojca w tych samych sytuacjach: marsz, odpoczynek, jedzenie. Ich emocje podczas malowania, zabawy, wspinaczki w lodzie lub skale dostarczają refleksji o podstawowych elementach naszego życia. Powstaje metafora wędrówki człowieka przez życie.

Słowa kluczowe