Filmy brutalność policji

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje brutalność policji. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Za mgłą

0,0
Gdy pan młody zostaje znaleziony martwy na kilka dni przed ślubem, dwóch policjantów musi rozwiązać sprawę tej zbrodni, a przy okazji stawić czoła własnym problemom.
Ekranizacja futurystycznej powieści A. Burgessa opowiada o amoralnym punku, który poddany zostaje praniu mózgu i zmienia się w porządnego obywatela, by w finale znów stać się tym, kim był na początku. Kubrick zrealizował porywającą przypowieść moralną opartą na niezapomnianych obrazach, niezwykłych zbitkach muzycznych i fascynującej nowomowie, którą posługują się Alex i jego kumple.

Presidio

6,5
Kto powinien prowadzić dochodzenie w sprawie morderstwa kobiety-żandarma, popełnionego na cywilnym terenie – wojsko czy policja? Wspólne śledztwo utrudniają sobie wzajemnie pułkownik Caldwell (Sean Connery) oraz zakochany w jego córce (Meg Ryan) młody inspektor Austin (Mark Harmon). Gdy na dodatek Austin wpada na trop afery przemytniczej, w którą wplątani są weterani z Wietnamu, zaczyna się robić niebezpiecznie.


Paryż. Rok 2010. Miasto zostało podzielone na dzielnice, a najniebezpieczniejszą – 13 – oddzielono murem. W ten sposób stworzono istne getto, w którym nie ma żadnych zasad i reguł, a jedyną władzę sprawują tu gangsterzy tacy jak Taha. Jedną z nielicznych osób, która próbuje zrobić cokolwiek dobrego dla dzielnicy, jest Leito (David Belle). I to właśnie Leito staje się sojusznikiem agenta Damiena (Cyril Raffaelli), ponieważ obaj muszą coś odzyskać z rąk Tahy. Leito – porwaną siostrę Lolę, Damien – bombę masowego rażenia.

Edison

6,7
W trakcie rozpracowywania grupy skorumpowanych policjantów dziennikarz sprzymierza się ze steranym życiem reporterem i detektywem działając wspólnie na rzecz przedsiębiorczego prokuratora okręgowego.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Obłąkany snajper chce wymusić na władzach miasta San Francisco olbrzymi okup. Jeśli nie - będzie zabijał kolejne ofiary. Policja, mimo szybko przedsięwziętej akcji jest bezradna. Zadania odszukania maniaka podejmuje się inspektor Callahan, nazywany Brudnym Harrym. Konwencjonalne metody prowadzenia śledztwa zawodzą. Callahan wreszcie postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość., bez względu na zgodę władz i swych przełożonych. A stosuje metody tyle dziwne co brutalne.
Osadzona w ostatnich latach minionego milenium akcja opowiada historię Lenne'ego Nero, byłego policjanta, który ma do czynienia z utrwalonymi na dyskach wspomnieniami morderców. Gdy w jego ręce dostaje się taśma z zapisanym na niej przebiegiem zbrodni pewnej prostytutki, rozpoczyna śledztwo, które wciąga go stopniowo w wir szantażu, zbrodni i przemocy. Czy uda mu się przetrwać i rozwiązać tajemnicę?
W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich - od starszych obywateli po działaczy związkowych - Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i przed przedwczesną śmiercią w 1978 roku stał się bohaterem dla wszystkich Amerykanów.
Bruce Lee stara się położyć kres działalności Hana handlującego narkotykami i dziewczętami. Szukając sprawców śmierci swojej siostry, udaje się na wyspę, której właściciel pod przykrywką prowadzenia szkoły walk kung-fu szmugluje opium i czerpie zyski z prostytucji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…